Autor Zpráva
lobo_012
Profil *
Zdravim,

zajimal by mne vas nazor na tuto tematiku.
Ze soucasne konvence jest nam znamo uzivani jednoho tagu <h1> na stranku (zkracene receno)... Avsak zajimal by mne pohled v html5... prosel jsem nekolik templates apod., dokumentace a tam se s <h1> sachuje docela mnohocetne na stranku... vetsinou napriklad kazda <section> obsahuje po jednom <h1>; ci jeden <h1> na <article> v <headu> apod., tech moznosti jest vice...

cili takova trosku obsirnejsi vyzva k diskuzi: jake s tim mate zkusenosti? samozrejme se chci bavit pro google prostredi, ktery s html5 uz docela hodne pracuje (seznam mne ted nezajima v tomto kontextu)... mozna jeste bing postrehy mohou byti zajimave...

dekuji
Davex
Profil
lobo_012:
Ze soucasne konvence jest nam znamo uzivani jednoho tagu <h1> na stranku (zkracene receno)
Z jaké konvence? Nepleteš si to s něčím?

Na počtu tagů <h1> nezáleželo, nezáleží a v souvislosti s HTML5 záležet nebude.

SEO h1
Google mě 2,5 měsíce ignoruje
Četnost H1
mereni "sily" a "kvality kodu" www stran
lobo_012
Profil
Ahoj, diky za odpoved... samozrejme, ze jest konvenci, ze se <h1> uziva v 90% pripadu 1x na stranku...

ale vyjadril jsem se trosku podivne, zajimalo mne, zda v html5 neni hierarchie headingu ovlivnena uzaviranim do <section> apod. ale ted jsem si to poradne procetl jinde a neni...

no asi trosku hloupy dotaz, ale coz... samozrejme, ze muzu mit <h1> na strance klidne 10x a nic nebudu delat spatne, timto smerem jsem nechtel strilet...

/no a zauzivane konvence nemusi byti vzdy ty spravne, ze.... /

proste mi slo o to, ze kdyz jsem povrchne projel xx stranek v html5 pracuje se tam s <h1> uplne jinak... ale evidentne to bude jen irelavantnost...

Moderátor Chamurappi: Tvůj projev je špatně srozumitelný, piš prosím s diakritikou.
Marek Prokop
Profil
Vzhledem k tomu, že nevíme, zda a případně jak pracují vyhledavače s H1 v běžném HTML, připadá mi zbytečné spekulovat nad tím, jak s ním budou pracovat v HTML 5.

Obecně je s nadpisy trochu potíž. Buď dobře vystihují nadepsaný text, jenže v tom případě si je vyhledavače mohou jazykovou analýzou textu "domyslet" sami, nebo nadepsaný text nevystihují, ale pak není moc důvodů, aby je vyhledavače braly příliš vážně.
Chamurappi
Profil
Reaguji na loba_012:
Verze u HTML prakticky neexistují, stejně jako u CSS. Takže konvence, že by se nadpisy měly používat tak, aby dávaly smysl, platí stále stejně.
Vyhledávačům je to nejspíš docela jedno, protože i špatně nakódovaná stránka může být z pohledu uživatele vyhledávače relevantním výsledkem na daný dotaz. Návštěvníkovi je šumafuk, jestli si autor prohlížené stránky myslí, že používá jinou verzi HTML než zbytek světa, nebo zda věří odněkud vycucané poučce o počtech nadpisů.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zajímavé čtení:
Poptávání výměny odkazů je na této diskusi nežádoucí.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0