Autor Zpráva
Miškin
Profil
Dobry den, muze mi nekdo podat nejaky vysvetleni proc google nema rad stranku zis.unas.cz tak pred pul rokem jsem ji sem prenesl z jine domeny a od te doby google ma zaindexovany stranky ale nema k nim zadny text.
Pocitam stim ze je samozrejme chyba na me strane a proto bych se chtel zeptat co je spatne a popripade jak to napravit. Prakticky nemám žádný zpětný odkazy který by za něco stály...
Petra
Profil
Ne, myslím, že je vůbec nemá zaindexované, jen zná URL, ale neindexoval obsah. Indexovatelné normálně jsou, takže backlinks a čekat.

Doplnění: Spíš mi ale přijde, že většina těch textů indexovaná je úplně normálně. Ty neindexovaný jsou už docela z hloubky hierarchie.
Miškin
Profil
Zapoměl jsem uvist odkaz z google aby jste nemuseli moc klikat http://www.google.com/search?q=site:zis.unas.cz
Petra: akorát nevím proč jich pár text zaindexovanej má a dnes koukám že už ani těch pár :(
Petra
Profil
Tak to hledej jinak, třeba takhle: http://www.google.com/search?q=studijn%C3%AD+materi%C3%A1ly+site:zis.u nas.cz&hl=cs&lr=&filter=0 Zaindexované jsou, jen ti to při samotném site předhodí dřív ty co k nim nemá obsah no :-)
Plaváček
Profil
Možná bych upravil tři věci

1. titulek úvodní stránky je nešťastně zvolený, zkus ho změnit na:ZIS, Zdravotnický informační server (a takto koncipované title používej i v dalších stránkách. Příklad - ZIS, Zdravotnický informační server : Studijní materiály atd.)

2. Druhou věc, kterou jsi podcenil, je chybějící nadpis H1. kde by měl být nejlépe tentýž text (využít přitom třeba Pixyho metodu replace obrázku a text umístit pod ono obrázkové logo.

3. změnil bych pořadí sloupců (předpokládám, že jsou plovoucí), aby vyhledávač nedostal nejdřív menu, ale vlastní text webu.

To jsou tři jednoduché zásahy, který by mohly trochu pomoci.

Složitější věci, kterou bych ti poradil, je překoncipovat názvy jednotlivých stránek (stránka psp24.php vyhledávači nic neřekne, zatímco stránka s názvem pedagogicke-zasady.php ano)
Miškin
Profil
Petra hmm :)

Plaváček: to je základní optimalizace co mi píšeš :)
první dva body jsem bohužel přehlídl (už to přeci jen nějakou dobu běží), stydím se..
"překoncipovat názvy jednotlivých stránek" - nově vkládaný věci už jsou takto vkládaný, ale bohužel php a sql šlo nějak mimo mě takže jsou to statické stránky a tam to je trošku problém..

Pro mě je ale zajímavý že předtím na starý doméně maturitanazdravce.unas.cz to bylo dobré a to byly stránky prakticky stejný a po přesunutí už to tak dobré není..
Bender
Profil
Ano, drž se toho co říká Plaváček.

Akorát nevím, proč používat h1 pro každou stránku stejný - podle mně nesmysl! Z hlediska SEO neefektivní a co přístupnost?
habendorf
Profil
Akorát nevím, proč používat h1 pro každou stránku stejný - podle mně nesmysl! Z hlediska SEO neefektivní a co přístupnost?

Já bych zase řekl že efektivní a s přístupností není problém, ne? Jedině má-li web více jazykových verzí, pak používám h1 na konrétní stránce v odpovídajícím jazyce. Mluvím o h1 schovaném pod logem.
Vem si příklad třeba zde - když na každé stránce bude nadpis h1 třeba "Diskuze jak psát web", tak je to OK, ne?
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0