« 1 2 3 4 »
Autor Zpráva
Goldie
Profil *
tak sem se tím včera trochu zabývala, a dneska jsem vyzkoušela ještě jeden web na kterém je kvůli chybě asi db nebo php netušim, špatná diakritika web se v podstatě nedá číst. seo-servis řekne že všechno je špatně vyplněné, protože veškeré znaky které jsou jiné než a-z bez diakritiky jsou zobrazeny jako kosočtverce. analyzátor tedy ten revoluční, tvrdí že je všechno naprosto v pořádku, text je správný a kod neobsahuje chyby.

musím podotknout, že se přikláním k výsledkům seo-servisu, který mě naopak upozornil na to, že je něco v nepořádku, zatímco seo-analyzátor mi tvrdí, že všechno je naopak ve velkém pořádku a naprosto správně. Když bych tomu slepě věřila jako spousta lidí, pro které tato věc je stěžejní, byla bych nejspíš přesvědčena, že špatné zobrazení stránek, které obsahují chyby, je jen omyl a analyzátor má pravdu...

Popravdě jsem dosti znechucena tím, jak taková věc, dokáže lidi zmást a přesvědčit o tom, že celý web je špatně, protože neobsahuje v každém H2 nadpisu alesopn jedno slovo z titulku.

Na závěr si dovolím vysmát se "novince" kterou na webu uvádějí, a to té, že jejich analyzátor je natolik revoluční, že jej všichni milují:
http://www.seo-analyzator.cz/aktuality/lide-seo-analyzator-miluji/

dovolím si zvýraznit odstavec, který mě dostal pod stůl:

Davy jsou přelomovým SEO analyzátorem zcela ohromeni, odborníci jsou zaskočení a zuřivě píší články a reakce na téma analyzátorů, neboť vědí, že desítky webů, které vyráběli, či pro ně dělali SEO, obsahují hrubé chyby na které zcela zapomněli!

Mám dojem, že samochvála velmi ale velmi zapáchá... minimáilně v tomto případě, kdy to ani není pravda :D

BTW: seo analyzátor respektive seo-servis používám proto, že jsem sklerotik a jsem schopná zapomenout vyplnit nějaký meta tag, nebo udělat sitemapu. Stěžejní pro mě není, na validaci kodu jsou na netu užitečné nástroje, stejně tak na validaci css. ono tyhle záležitosti by měly být orientační pro všechny a ne protěžovány jako podstatné a důležité a stěžejní.. Jenže to spoustě lidem člověk nevymluví :( :D
Marek88
Profil
Goldie:
Na závěr si dovolím vysmát se "novince" kterou na webu uvádějí, a to té, že jejich analyzátor je natolik revoluční, že jej všichni milují:
http://www.seo-analyzator.cz/aktuality/lide-seo-analyzator-miluji/

... aneb jak z hovna udělat zlatou kuličku... :D
Chamurappi
Profil
Reaguji na Goldie:
pochybuju, html5 se deklaruje <!DOCTYPE HTML>
HTML 5 říká, že všechno, co je zasláno s typem text/html, se řídí specifikací HTML 5. Kdo to mermo mocí chce vyhodnocovat podle něčeho jiného, tak samozřejmě může, ale celá ta hra na verze je poněkud uhozená (podobně jako u CSS). To, že analyzátor občas vyhodnocuje stránku víc smysluplně než validátory, je zrovna malý krůček správným směrem. I když v tomto případě pravděpodobně neúmyslný :-)

w3schools.com/html5/tag_doctype.asp
W3Schools je amatérská příručka plná chyb, která parazituje na domněnce, že má něco společného s W3C. Neodkazoval bych na ni jako na autoritativní zdroj čehokoliv.

musím podotknout, že se přikláním k výsledkům seo-servisu, který mě naopak upozornil na to, že je něco v nepořádku
Což je podobně inteligentní jako odklonit se od numerologie a přiklonit se k astrologii, protože jedna konkrétní věštba tentokrát selhala.

seo analyzátor respektive seo-servis používám proto, že jsem sklerotik a jsem schopná zapomenout vyplnit nějaký meta tag, nebo udělat sitemapu
Strašná tragédie :-)
Podporuješ služby, které se snaží parazitovat na tvé tvorbě a zkreslují všeobecné představy o optimalizaci pro vyhledávače (třeba tvrzením, že normální web k něčemu potřebuje sitemapu a víc než jednu <meta> značku).
Plaváček
Profil
Goldie:

musím podotknout, že se přikláním k výsledkům seo-servisu

Pokud ti mohu poradit, zapomeň i na celý SEO servis. Jeho doporučení jsou často zcestná a leckdy i škodlivá. Mimochodem - proč se spoléháš na výsledek výstupu prapodivného "analyzátoru" soukromé firmy, která není uznávanou autoritou prakticky v žádném oboru? Ani v SEO, natož v tom, jak má vypadat správně strukturovaný a validní dokument?
LudekBrno
Profil
Ty reklamní kecy seo-analyzátoru musel psát přinejmenším Horst Fuchs z TV shopu :-)
Batrachus
Profil
http://www.seo-analyzator.cz/www.seo-analyzator.cz

Zameťe si před vlastním prahem.

A když si tam zadáte http://localhost/ tak vyjdou taky zajímavý věci :D
Goldie
Profil *
Plaváček:
nespoléhám se, všechny seo analyzátory jsou orientační. jak jsem psala, používám jej jen abych nezapomněla na nějaký ten základ v hlavičce, neberu žádný seo analyzátor vážně a tenhle "revoluční" už vůbec ne :)))
Jako považovat seo analyzátory za směrodatné, to můžou jen lidi, kteří nemají tušení o co jde a na co mají koukat a hlavně netuší, že výsledky mají brát stejně jen jako orientační.

LudekBrno:
reklamním kecům jsem se smála hodně dlouho, ani se mi nechtělo věřit, že by někdo s mozkem v hlavě něco takového dokázal napsat.. Furt si myslím, že je to nějaký "poaprílový" žert :D
WWWeee
Profil *
Goldie:
nespoléhám se, všechny seo analyzátory jsou orientační
ˇ
Přesněji všechny seo analyzátory jsou nesmyslný podfuk na nezkušené majitele webstránek. Seo analyzátory zavádějí, lžou, vykrádajú klíčová slova a title stránek, z hlediska hromadění nesmyslných výsledků jsou to obsahové farmy, z hlediska budování databázy webů jsou to jednoduše katalogy webstránek s rádoby užitečným obsahem.
Medvídek
Profil
Titulek - Není vyplněn, chybí
a hend pod tim
Titulek stránky je v pořádku a neobsahuje žádné chyby.
:-D
Petr ZZZ
Profil
Goldie:
...netuší, že výsledky mají brát stejně jen jako orientační.
Nejdůležitější je uvědomit si, že "výsledky" všelijakých těch SEO-"analyzátorů" jsou jedna věc, a sice naprosto nepodstatná věc, a výsledky ve vyhledávání jsou úplně jiná, a sice v daném kontextu jediná podstatná věc. Ergo – nebyly-li by SEO-analyzátory škodlivé, byly by pořád ještě zbytečné.
Plaváček
Profil
Goldie:

všechny seo analyzátory jsou orientační

Já to řeknu ještě jednou a naposled. Všechny tyhle "analyzátory" nejsou ani orientační. Jsou k ničemu naprosto ze všech hledisek. Víc dodávat nebudu, už mě to fakt nebaví :)
Martin Weis
Profil
WWWeee:
Seo analyzátory zavádějí, lžou, vykrádajú klíčová slova a title stránek
Nepochopil jsem pouze to vykrádání klíčových slov a title, když někdo umístí něčí celý obsah je to jasná duplicita ale klíčová slova si může dát na svůj web každý jaká chce a SEO analyzátor není optimalizován na nějaký konkrétní obor kromě svého rádoby SEO tak mu IMHO stejně zobrazování klíčových slov v zobrazení výsledků analyzovaných webů moc nepomůže.
Plaváček:
Jsou k ničemu naprosto ze všech hledisek.
Snad kromě majitelů těchto SEO analyzátorů, řekl bych že se jedná spíše o nasazenou techniku on-line nástrojů k Linbaitingu. Ale pozornost lidí kteří tomu opravdu věří, si myslím že získávají dostatečnou svými "šokujícími analyzátory" :)
Já osobně si však vždy když potřebuji "kromě SEO" svého webu vylepšit i náladu zadám adresu webu do nástroje Zapnout SEO a pak kliknu na "zkontrolovat" ale to už možná také většina z vás asi zná :)
Petr ZZZ
Profil
Martin Weis:
Nepochopil jsem pouze to vykrádání klíčových slov a title

Výsledek "analýzy" je samostatná HTML-stránka s výčtem klíčových slov a title testované stránky. To je to vykrádání a parazitování. SEO-paralyzátor takto pokradenými klíčovými slovy konkuruje "analyzované" stránce právě na její klíčová slova.
Plaváček
Profil
Martin Weis:

"Vykrádání" klíčových slov v praxi vypadá asi takto: http://klient.plavacek.net/seo-analyzator.jpg. V SERP se objeví odkaz na indexovanou stránku testu - což je pochopitelně velmi nežádoucí výsledek, protože ta stránka sama o sobě není vůči dotazu relevantní). Měl jsem i jiné příklady, kdy byl výsledek testu na vyšších příčkách, než samotný web.

Proto tvrdím - SEOmaty ve své současné podobě jsou zlé linkfarmy bez jakéhokoliv užitku pro tvůrce webu. Budu hodnější a tolerantnější, až budou stránky (zbytečně) testovat třeba systémem oficiálního (nebo českého) W3C validátoru - ten výsledky poskytne, ale nenechává je indexovat. Už si rozumíme?
_es
Profil
Plaváček:
SEOmaty ve své současné podobě jsou zlé linkfarmy bez jakéhokoliv užitku pro tvůrce webu.
Postihujú nejako za takéto techniky vyhľadávače?
Ak áno, treba manuálne nahlásenie, alebo to dokážu niekedy aj automaticky detegovať?
Plaváček
Profil
_es:

Vyhledávače nemají důvod SEOmaty postihovat. Nejedná se o nepovolenou techniku. Jejich činnost spíš přidělává vrásky na čele skutečným odborníkům na SEO :)
_es
Profil
Plaváček:
Vyhledávače nemají důvod SEOmaty postihovat.
Veď ale vyhľadávač nájde niečo, čo hľadajúceho očividne nezaujíma.

Nejedná se o nepovolenou techniku.
Ide o kopírovanie cudzích textov na vlastný web a snahu o vkladanie nehodnotných odkazov do výsledkov vyhľadávania.
Plaváček
Profil
_es:

Ano, ale celé je to šikovně zabaleno do úhledného dárkového balíčku a vydáváno za užitečnou a bezplatnou službu veřejnosti :) Důvod pro nějaký vážnější postih tu není.
Martin Weis
Profil
Plaváček:
Podle mých pozorování SERP se mi jeví že takovéto stránky jsou v případě Seznamu posuzovány dost odlišně (férověji) od Googlu. Původně jsem se divil jak by mohli být takovéto stránky hodnoceny lépe než některé weby samotné, ale všiml jsem si že po analýze na konkrétní klíčové slovo tam ponechávají i "víceslovná klíčová slova" což se sice za přesný duplikát textu nedá považovat ale za vykrádání slov by se to nejspíš dalo označit. V případě stránky testu tvého webu Plaváčku, jsem na ni objevil alespoň klikací odkaz (ovšem bez vhodného anchor textu) odkazující na tvůj web, což je předpokládám dost slabá útěcha pokud se jedná o takto tématicky nerelevantní web.
seoexpertcz
Profil
Byl to ten slavný den, kdy k nám byl přiveden.. lepší SEO analyzátor. Je nám ctí oznámit veřejné spuštění nové verze,
která má velmi podstatné vylepšení co se týká jednak samotné analýzy, tak i jejího výkladu a snadnému porozumění.

Pojďme se na to podívat podrobně:
- každý faktor má nyní v případě špatného výsledku přesné doporučení, co má uživatel dělat
- výpis jednotlivých faktorů byl přepracován pro lepší použitelnost
- každý faktor je zařazen do tematické skupiny, pro lepší orientaci
- do vysvětlení každého faktoru byly připsány konkrétní podmínky, aby bylo možné chybu opravit
- v analýze síly webu a ve finálním reportu je zjištěna pozice klíčového slova na Seznamu a Google
- v analýze klíčových slov přenesena data z tabulek slov do jednoho našeptávače
- přidáno zjišťování počtu html tagů v analýze klíčových slov pro zvolené klíčové slovo
- upraveno lepší fungování zjišťování konkurence u klíčových slov, která jsou ve vícero jazycích shodná
- opraveny chyby s nemožností analyzovat určité weby se špatnými hlavičkami a atypickými web servery
- opraveny drobné nedostatky ve špatné funkčnosti některých faktorů

Děkujeme, že SEO analyzátor používáte a budeme rádi, když se s námi podělíte o své zážitky a zkušenosti s jeho používáním.
Přeci jen ho děláme právě pro Vás, pro lidi, a chceme, aby Vám maximálně vyhovoval pro snadné a intuitivní používání.
Joker
Profil
seoexpertcz:
Zdá se mi, že to vrací stejné bláboly jako před čtvrt rokem.
Můj příspěvek z 15. dubna stále platí.
Petr ZZZ
Profil
Ze zvědavosti jsem dal "analyzovat" samotný ten váš analyzátor:

1) „URL adresa hlavní stránky webu má duplicitu.“ – Tak šup šup, zlikvidovat!
2) „Vaše stránka obsahuje odkazů na jiné stránky tak akorát. “– Hm... vtipné a vysoce profesionální. :-)
3) „Je vidět, že neplýtváte odkazy na ostatní stránky, což je dobře.“ – Hm... Blbost.
4) „Velikost zdrojového kódu Vaší internetové stránky je menší než 150 000 B, má 13518 B, což je správně.“ – Hm... Když mám na stránce dva obrázky, už je jako špatně? Vtipné.
5) Doporučuješ si „CSS styly nejsou vždy jen v externích souborech, přesuňte je“ – Se SEO nemá toto vůbec nic společného, to nevíš? A nabízíš SEO? Brrr...
6) Spíláš si, že „JavaScripty jsou hojně obsaženy přímo ve zdrojovém kódu“ – Vyhledávače JS neumí. Pokud se je nesnažíš pomocí JavaScriptu ojebat, nemá JavaScript se SEO nic společného, bez ohledu na to, zda je v externím souboru nebo přímo na stránce (ve zdrojovém kódu je mimochodem vždycky – kde jinde by měl být? V příborníku? V koši na prádlo?).
7) „Internetová stránka obsahuje chyby v podnadpisech druhé úrovně.“ – Hm... To je ale hrozná tragédie. :-)
8) „Má webová stánka nemá nějaké odkazy s rel=nofollow, což je dobře.“ – Což jednak není česky a jednak je to z hlediska odkazující stránky úplně jedno.

A to nejdůležitější nakonec: Pokud jsem něco nepřehlédl, celá ta "analýza" se zabývá výlučně vnitřními (onpage) faktory. Ty opravdu nevíš, že skutečná optimalizace řeší z drtivé většiny vnější, mimostránkové (ofpage) faktory? A pokud to víš, proč nabízíš naprosto zbytečnou službu?

Je ti známo, že ten váš "SEO-analyzátor" vyhodnotí "SEO-sílu" patrně nejúspěšnějšího webu v historii českého internetu na směšných 47 %? Kolik důkazů toho, že váš "SEO-analyzátor" neprodukuje nic než snůšky nesmyslů, ti tady budeme muset ještě předložit, než pochopíš, že dělat na tu věc reklamu na odborné diskuzi o internetu byla chyba a že to už nevyžehlíš, ani kdyby ses rozkrájel?
__construct
Profil
Dosť ma pobavili niektoré veci:
• neviem aký dopad na umiestnenie vo vyhľadávači má prítomnosť Google Analytics, meta tagy author a copyright, favicon a iné
• vyhľadávače údajne ignorujú rel="nofollow"
• využitie FLASH bráni vyhľadávačom v načítaní a správnej indexácii – pixyho colorschemedesigner.com je asi fatamorgána :-)
• kontrola meta tagu refresh – ani nie je vysvetlené v čom to „vadí
• „Staré nesémantické tagy B, U, I, FONT, STYLE se již nepoužívají, jelikož nepřispívají k hodnocení internetových stránek vyhledávači.“ – takže to, že ich mám na stránkach vyhľadávačom neprekáža. Trochu si protirečia… okrem toho od kedy je <b> zastaralý?
• nevedia zistiť prítomnosť <title>, pokiaľ sa nenachádza v <head>
• trochu trápne a priehľadné je to že meta author stránok so 100% hodnotením je práve firma SEO Expert s.r.o.

Na nejaké ďalšie hodnotenie som stratil chuť – stále dookola tie isté nezmysly…
Ivy
Profil
"Počet externích (na jiné internetové stránky) by měl být nižsí než 20. Pokud jich máte na stránkách více, je riziko, že Vaše internetové stránky budou penalizovány ze strany vyhledávače."
Myslí se odkazů, to ve větě chybí. Vyhledávač mě bude penalizovat pokud mám na stránce 25 externích odkazů? Připadá mi to jako nesmysl. Prosím o komentář od zdejších zkušených praktiků.

Další:
Tohle je pěkné: "Soubor sitemap.xml obshuje chyby". (Na stránce kterou jsem testovala vůbec není a tak ani nemůže obshovat ani obsahovat chyby.)
"..validitu Vašich intrnetových stránek..."
"..být nižsí než 20.."
joe
Profil
seoexpertcz:
Děkujeme, že SEO analyzátor používáte

Pochybuji a doufám, že tady ho nikdo nepoužívá. Takové nástroje jsou celkem dost k ničemu, jen nechápu proč někdo tráví čas vývojem zcela zbytečné aplikace, která nepřináší žádný užitek.

Říkáte si SEO expert(i), ale stačí jenom pohled a malý test na tom webu, abych se přesvědčil o tom, jak je ten web mizerně udělaný. Navíc je bohužel stále nepřehledný, což je velká nevýhoda.
_es
Profil
joe:
proč někdo tráví čas vývojem zcela zbytečné aplikace, která nepřináší žádný užitek.
Úžitok prináša prevádzkovateľom toho analyzátora.
Preto tu stále spamujú vyťahovaním tohoto vlákna, napriek odbornej kritike.
voodster
Profil
Fajn, ale tieto nástroje sa zväčša nedajú brať úplne vážne..
RockFire
Profil
Tak jsem zkusil projet svůj web penguins.cz a h1 není údajně vyplněn, což je. Údajně nevyužívám Facebook, což využívám. Údajně mám zpřeházené nadpisy, což nemám...

Edit: A omlouvám se, že přispívám, nějak jsem nekoukl na počet stránek a datum a teď vidím, že je můj příspěvek absolutní blábol ;)
Adrifinel
Profil
RockFire:
Já to testovala taky a jednak se ten slavnej analyzátor zničehonic začne dlouho načítat, takže nejde testovat a jednak to sprominutým imho ukazuje blbosti. (které ani nevypíšu, pač se to nechce načíst)
Bubák
Profil
RockFire, Adrifinel
Háže to ještě větší nesmysly, než fulltextový vyhledávač od Seznamu.
« 1 2 3 4 »
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0