Autor Zpráva
vitisport
Profil
Dobrý den všem,

nejsem ani trošku honěnej v SEO a tak se možná budu ptát na trivialitu. Odborníci snad prominou...
Když si dám v Google vyhledat prakticky jakoukoliv stránku, zobrazí se mi na SERP vyhledané stránky s tím, že hlavní popis (nadpis) koresponduje s Title stránky.
Když si zadám do Google vyhledat svoje stránky - Vitibet - místo nadpisu na SERP je prostě napsáno Vitibet.com, což s title nekoresponduje a stránky nikdy takový Title neměly...

Proč to tak je ?

díky

Honza
LudekBrno
Profil
Google obvykle zobrazuje popis dle informací uvedených v "meta description" A tam popis začíná právě vitibet.com :-) Dále následuje hromada klíčových slov, což je myslím blbost, protože tato položka je určena pro stručný a výstižný popisek webu, nikoliv pro výčet klíčových slov. Potom podle toho (blbě) vypadá zobrazení v SERP. Doporučuji tam napsat jednou větou o čem je web. Google by to měl brzy upravit.
vitisport
Profil
Díky za reakci, jen jestli si úplně rozumíme.... Nejde mi o divnej popis, ale divnej nadpis na SERP. Mě se u všech ostatních stránek co mě napadnou v nadpisu zobrazuje obsah Title tagu. Jen u toho Vitibetu ne. I tam si to google bere z Meta descriptions ?
LudekBrno
Profil
To máš asi nějaký jiný google, mě se na tvé stránce v SERP zobrazuje jako nadpis právě obsah title, tedy "Betting tips. Free betting predictions" :-) Ale ten meta description bych určitě upravil. Je to něco mezi stručným popisem a výčtem klíčových slov, takže google může váhat, jestli jej použít nebo ne. Na pozici ve výsledcích by nemělo mít vliv, když ten popisek zestručníš, určitě tam není třeba vyjmenovávat všechny sporty. Stačí jen napsat pro sporty obecně.
vitisport
Profil
Tak to jsem z toho jelen co to mám za Google :-)
Mě na heslo vitibet hodí google tenhle SERP ... až u toho třetího výsledku vyhledávání koresponduje nadpis s Title tagem ...

#
Vitibet.com
- [ Přeložit tuto stránku ]
Vitibet.com provides free betting tips for many sports and many leagues all around the world. You can find here free betting tips, predictions for football, ...
Alexa Traffic Rank for http://www.vitibet.com/: 46 967www.vitibet.com/ - Velká Británie - Archiv - Podobné

#
Soccer - vitibet
- [ Přeložit tuto stránku ]
Tips and predictions for football leagues. Premier League, Bundesliga, Seria ...
Alexa Traffic Rank for http://www.vitibet.com/index.php?clanek=quicktips&sekce=fotbal&lang=en: 46 967www.vitibet.com/index.php?clanek...en - Velká Británie - Archiv - Podobné
#
LIVE Volleyball live scores
- [ Přeložit tuto stránku ]
Livescore Volleyball, Volleyball Livescore, live Volleyball scores, live ...
Alexa Traffic Rank for http://www.vitibet.com/index.php?clanek=online&sekce=online&online=volejbal&lang=en: 46 967www.vitibet.com/index.php?clanek... - Velká Británie - Archiv - Podobné
Zobrazit další výsledky z webu vitibet.com
#
Marek Prokop
Profil
http://www.vitibet.com/robots.txt nevypadá úplně dobře ;-)
vitisport
Profil
To jste mě dostal. Robot.txt jsem nezakládal. Vycházel jsem z toho, že když neexistuje roboti smějí všude. Vůbec mi nedošlo, že tím, že mám nastaveno defaultní zobrazení main page pro neexistující stránku, zobrazí se main page i pro robot.txt.

Hned to opravím, ale myslíte, že to je opravdu tím ? Léta mám nastavenou defaultní main page pro neexistující stránku a nikdy jsem problém s titlem na SERP u Googlu nezaznamenal.

Každopádně díky moc za každou reakci.
Marek Prokop
Profil
Bohužel jsem se nepodíval, jaký HTTP status ten robots.txt před tím vracel. Pokud 404, příčinou Vašeho problému to nebylo.

Ten title ve výsledcích hledání také může být neaktuální. Nevím, zda tam současný máte už dlouho. Google se takhle chová v případech, kdy title chybí, nebo se mu z nějakého důvodu nelíbí. Tady je obrázek s příklady.
vitisport
Profil
Současný title tam není dlouho, tak třeba dva týdny. Před tím byl ale jen malinko jiný a to co hází Google jako nadpis teď, tj. prostý Vitibet.com (když dám do Google vyhledat vitibet) jako title nebylo nikdy.

Zajímavé je, že když dám do Googlu vyhledat heslo Betting tips, což je heslo, které mám skutečně v tagu Title, Google v rámci SERP nabídne stránku Vitibet.com a tentokrát s korektním nadpisem....

Přečetl jsem si Váš příklad. Problém je skuteně stejný, ale u mě Title s obsahem koresponduje, tím by to být asi nemělo. Jediný co mě ještě napadá je, že jsem nadpis v poslední době relativně často upravoval, byť jen drobně... tak jestli s tím nemá Google problém.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zajímavé čtení:
Poptávání výměny odkazů je na této diskusi nežádoucí.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0