Autor Zpráva
Martin Vinš
Profil
Zdravím,
narazil jsem na známého dodavatelů Auto Kelly. Celý jejich eshop (www.autokelly.cz) je řešen AJAXEM a vyhledávače (hlavně Seznam) mají evidentně problém s indexací celého webu. Pokud pominu jednu zásadní překážku, kterou lze lehko odstranit zajímá mě především FLASH a SEO. Google i Seznam si s ním neporadí, proto pokud zde chci uvažovat o navýšení návštěvnosti z fulltextu, myslím, že by pomohlo vytvořit alternativní variantu kategorií v HTML a samozřejmě přidat na web mapu webu, kde bude v HTML celá struktura kategorií. Uvažuji správně?
Marek88
Profil
Spíš si myslím, že vhodný způsob je postupovat normálně - udělat normální odkazy, s kterými bude eshop fungovat bez js. A poté všem odkazům přidat onclick, na který se naváže ajax.
ninja
Profil
Google s procházením Flashe už nějakou dobu experimentuje. Přečíst z něj texty za určitých podmínek je možné. Snadno a rychle poznat strukturu a obsah flashového webu bude ale asi vždy chybovější než v případě html.

Otázka je proč dělat celý flash web, když stačí flash použít jen na některé prvky, když si nevystačíte s html(5) a js. Dělat ješte plnohodnotnou verzi v html, to mi přijde jako plýtvání prostředky.

Každopádně vložit základní obsah každé stránky i do neflashové verze je základ.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zajímavé čtení:
Poptávání výměny odkazů je na této diskusi nežádoucí.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0