Autor Zpráva
LudekBrno
Profil
Mám jeden malý dotaz z praxe. Google webmaster tools už mi asi dva měsíce ukazuje zcela nesmyslné údaje o pozicích mého webu ve vyhledávání. V reálném SERP se na hlavní frázi pohybuji kolem poloviny druhé strany a spíš se zlepšuje, ale tools mi na tutéž klíčovou frázi vytrvale ukazuje číslo 110-150, což by odpovídako 11.-15. straně. Přičemž reálnou pozici mám ověřenou na více nezávislých počítačích (kdyby mi náhodou google chtěl mazat med kolem pusy a ukazoval v SERP můj web speciálně mě na lepší pozici, než všem ostatním :-)). Přitom mám ještě pár dalších webů, kde pozice +/- pár čísel sedí. A i u tohoto dotčeného webu ještě před cca dvěma měsící pozice v SERP odpovídala číslům v tools. Když to ještě ukazovalo správně, tak jsem si všimnul, že číslo ve webmaster tools se někdy lišilo od SERP, ale jen málo a vždy se hodnota během pár dnů srovnala. Nejspíš se číslo ve webmaster tools aktualizovalo vždy pár dní před skutečným posunem v SERP. Ale bývalo to jen o pár pozic a maximálně pár dnů. Teď je rozdíl veliký a trvá už dost dlouho. Může to něco znamenat? Nebo se googlu vloudila nějaká chybička?
ninja
Profil
Chyba to může být. Ale možná kontrolujete své pozice ručně jen při hledání v českém jazyce či z české republiky, ale web se umisťuje i v jiných zemích/jazycích?
ludekbrno
Profil *
ninja:
Taky mě to napadlo, ale web je celý v češtině, na doméně *.cz a i klíčová fráze je čistě česká. I když vlastně by se stejně psala i ve slovenštině. Ale že by google ignoroval všechny ostatní příznaky, že se jedná o český web/stránku? Textů je tam dost, aby se to dalo spolehlivě odlišit.
JanJanuska
Profil
Momentálne sa v základnom nastavení zobrazujú priemerné pozície z viacerých zdrojov vyhľadávania (štandardné, obrázkové,...) a z viacerých lokalít. Po vyfiltrovaní (web, czech republic) by sa mali zobraziť správne dáta.
ludekbrno
Profil *
JanJanuska:
aha, to jsem si nevšimnul. Zkusím se podívat, jestli jsem nenastavil nedopatřením nějaký filtr.
MatějŠ
Profil
Já si dovolím přispět do diskuze s mým amatérským názorem. Mám ale mírnou zkušenost na mé vlastní stránce, že google webmasters bere občas potaz vyhledávání stránek a vyhledávání obrázků dohromady.

Příklad: Na slovo aaa se mi stránka mezi stránkami nezobrazuje vůbec, ale v obrázcích na prvních pozicích a tak mi google tvrdí že na slovo aaa se moje stránka zobrazuje +/- na 10 pozici...

Uvádím to proto, jestli to náhodou není podobný příklad....

P.S.: Nevymyslel jsem si to
Marek Prokop
Profil
Především, jak už tady několikrát zaznělo, ve výchozím nastavení se ukazuje průměr za všechny vyhledavače po celém světě. Pokud chcete jen český fulltext, musíte nastavit.

Dále se jedná o průměr za určitou dobu.

A do třetice se jedná o průměr z mnoha hledání. Pokud jste devětkrát na první pozici a jednou na dvousté, je průměr 21. Když se prokliknete na detail, uvidíte přesnější distribuci a začne to obvykle dávat smysl.

Jinak nic takového jako správné či reálné výsledky v Googlu není. Každý může vidět něco jiného. Nesledujte pozice, sledujte návštěvnost.
ludekbrno
Profil *
Díky za nakopnutí, mrknul jsem do těch filtrů, nastavil jsem ČR a číslo ve webmaster tools je ok! Nejsem si vědomý, že bych to měnil, ale dříve to sedělo a u ostatních webů mi to sedí stále. Mrknu, jaké nastavení u těch dalších webů mám, ale vím jistě, že u nich jsem oblast ČR nenastavoval, tak je divné, že tam číslo sedí.
LudekBrno
Profil
Ještě pro zajímavost upřesním, že jako defaultní hodnota filtru je "všechny lokality" a na ČR je třeba to při každé návštěvě přepnout. Zvláštní tedy je, že na "všechny lokality" to mám přepnuté u všech webů, kde ale pozice v SERP přibližně odpovídá číslu ve webmaster tools, jen u toho jednoho webu to sedí pouze po přepnutí lokality na ČR. Přitom všechny ty weby jsou čistě české.
Marek Prokop
Profil
LudekBrno:
že jako defaultní hodnota filtru je "všechny lokality" a na ČR je třeba to při každé návštěvě přepnout

Nepsal jsem to o dva příspěvky výše? ;-)

jen u toho jednoho webu to sedí pouze po přepnutí lokality na ČR

Třeba ten dotaz náhodou v nějakém jiném jazyce také něco znamená.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zajímavé čtení:
Poptávání výměny odkazů je na této diskusi nežádoucí.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0