Autor Zpráva
Slash
Profil *
Chcel by som sa ešte spýtať -
ak mám stránku čisto html text + flash animácia. Podstránky sú taktiež len html text + flash animácia. No text je na všetkých stránkach rovnaký a mení sa len tá spomínaná flash animácia. Berie google tieto stránky ako stránky s rovnakým obsahom ? či myslíte že mu to vôbec nevadí ?
ninja
Profil
Pokud jsou zmíněné stránky přístupené pod samostatnými URL, pak ano, je to duplicita a vadí to.
Slash
Profil *
Áno sú dostupné cez samostané URL. To znamená že ak mi na stránke zostane text a zmení sa len obrázok alebo flash animácia tak je to brané ako duplicita ?
Petr ZZZ
Profil
Slash:
Pokud jsou stránky hodně podobné, může je Google brát jako duplicitní, a nemusí být ani totožné. Ale i když se může stát, že podobné stránky zaindexuje všechny, budou si na shodná klíčová slova konkurovat a vyhledávač je bude řadit velmi rozdílně a celkově hůře než by řadil stránku unikátní.

Na mém webu je od října 2008 necelá stovka stránek s fotkami brouků, v roce 2009 jich přibylo dalších asi deset a taktéž v roce 2009 jsem na část stránek s fotkami umístil nějaké texty. Dá se tedy předpokládat, že těch zhruba sto stránek je dostatečně starých na to, aby rozdíl ve stáří neměl vliv na pozice ve vyhledávání. Na každé stránce je jiný druh brouka, až na několik výjimek – např. o rodě Rhagium mám pět stránek, z toho čtyři se týkají stejného druhu. Z těch má jedna krátký text, zbylé tři se liší jen obrázkem. Google indexuje všechny, ale ve vyhledávání se ukazují na různě dobrých či špatných pozicích a celkově hůře, než když mám jeden druh jen na jedné stránce.

Je to dilema, protože chci mít fotogalerii tak, aby se dala od obrázku k obrázku celá proklikat, a to znamená mít na každý obrázek samostatnou stránku. Mám li od jednoho druhu více fotek, mám problém s duplicitami. Přemýšlím, zda nedat duplicitám rel="noindex" a nabídnout vyhledávači jen jednu vybranou stránku. Další možnost řešení přirozených duplicit by byl link rel="canonical", s tím ale zatím nemám zkušenost (asi to ale bude lepší než noindex).

V každém případě si myslím, že pokud máš více stránek, které se liší jen obrázkem (ať už je to statický obrázek nebo flash) a texty na nich jsou stejné, máš problém s duplicitami.
ninja
Profil
link rel="canonical" je určitě lepší řešení než rel="noindex".
Marek Prokop
Profil
Petr ZZZ:
Přemýšlím, zda nedat duplicitám rel="noindex" a nabídnout vyhledávači jen jednu vybranou stránku. Další možnost řešení přirozených duplicit by byl link rel="canonical"

Jestli dovolíš, Petře, seberu ti to jako příklad do nějakého článku nebo přednášky. Bohužel je to ale příklad negativní. Ukazuje totální zblbnutí stroji na úkor uživatelů.

Hypertext a tím i Web byl navržen tak, aby se obešel bez zbytečných informačních duplicit. Nástrojem, který je eliminuje, je odkaz. Informace se uvede jen na jednom místě a z jiných se na ni odkáže. <link> je sice také odkaz, jenomže je čitelný pouze strojům. Pro uživatele (a stroje také) je určen odkaz <a>.
Petr ZZZ
Profil
Marku, těším se na článek, samozřejmě to můžeš použít. "Na úkor uživatelů" mě docela překvapuje. Snažím se o přesný opak; trochu jsem to rozepsal v novém vláknu: Jak řešit duplicity, vznikající v rámci fotogalerie?

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zajímavé čtení:
Poptávání výměny odkazů je na této diskusi nežádoucí.

Odkud se sem odkazuje


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0