Autor Zpráva
Saxo
Profil *
Moja otázka sa týka presého prípadu.

Google.sk
Keyword - paintball

Prvá stránka vyskočí www.paintball.sk. Jedno čo ma zaujíma je to ako sa tejto stránke podarilo dostať na prvé miesto.
Obsah má síce dobrý ale napríklad počet backlinkov (ktorý sa väčšinou uvádza ako veľmi dôležitý) je len 85 pritom stránky na 2 - 3 mieste majú backlinkov 1000+

Je to spôsobené tým že názov domény je 100% zhodný s hladaným výraozm ?
ShiraNai7
Profil
Já ji třeba (na google.sk, přepnuto na slovenštinu) vidím na 4. místě. Klíčová slova v adrese jsou určitě důležitá - google je i zvýrazňuje ve výsledcích hledání.
Saxo
Profil *
Je možné že to vidíš nižšie umiestnené ako ja - ako sa už na tomto fóre niekoľko krát povedalo, google filtruje výsledky vyhladávania aj v závyslosti na datacentrách atď...

Ale aj tak by ma zaujímalo ako sa stránka s takým malým počtom spätných odkazov dostane tak vysoko vo vyhľadávaní pri konkurencii ktorá má počet spätných odkazov 10 násobne vyšší. Čím to môže byť spôsobené ?
Chamurappi
Profil
Reaguji na ShiraNaiho7:
google je i zvýrazňuje ve výsledcích hledání
Předpokládat, že zvýrazňovač textu ve výsledcích souvisí s významem částí výsledků pro pozici, je hodně naivní.


Reaguji na Saxa:
ako sa stránka s takým malým počtom spätných odkazov dostane tak vysoko vo vyhľadávaní pri konkurencii ktorá má počet spätných odkazov 10 násobne vyšší
Proč by měl být důležitý zrovna počet zpětných odkazů? Rozhodující je, kdo odkazuje.
ShiraNai7
Profil
Chamurappi:
Předpokládat, že zvýrazňovač textu ve výsledcích souvisí s významem částí výsledků pro pozici, je hodně naivní.

Klíčová slova v URL mají svou váhu a neřekl bych že zrovna malou.. s tím zvýrazněním to byl jen postřeh, nemusíš se toho hned chytat.
Chamurappi
Profil
Reaguji na ShiraNaiho7:
neřekl bych že zrovna malou
Váha bude nejspíš přiměřená významu pro uživatele. Občas se adresa může stát i textem odkazu, což je malý bonus.
Petr ZZZ
Profil
K tomu zvýrazňování mi kdysi napsal něco Marek Prokop – výsledky hledání zobrazuje jiný program, než který hledá.
Marek Prokop
Profil
V určitých případech je dobré rozlišovat slova v URL obecně a slovo v doméně. Není pochyb o tom, že paintball.sk je špičková doména, která webu pomáhá hodně. Platí to ale většinou právě jen o doménách, které pojmenovávají téma jednoznačným slovem (výjimečně frází) bez alternativ a synonym.

Počet zpětných odkazů je hodně zavádějící údaj. 1000 odkazů z patičky jednoho webu může mít menší hodnotu než jeden odkaz z textu relevantní stránky.
Homer
Profil
ShiraNai7:
Klíčová slova v URL mají svou váhu a neřekl bych že zrovna malou

Podle mě kw v doméně nehraje až tak zásadní roli.

Uvedu příklad, který už jsem uváděl i jiných fórech:

Zkus zadat do vyhledávačů libovolný dotaz z oboru sportovního rybaření. Na předních pozicích bude vždy odkaz na www.mrk.cz. Co má podle Tebe slovo "mrk" společného s rybařením? Vůbec nic! Stačí mohutná síla relevantních odkazů a zejména vysoce kvalitní, rozsáhlý a často (denně) aktualizovaný obsah.
ninja
Profil
Homer: Což nemění nic na faktu že doména rybaření.cz by se hodila více.
axtol
Profil *
podle mě má adresa URL velkou důležitost právě u toho "rybaření". Nezajímá mě, jak se dostal nahoru mrk.cz , ale jak se dostal na druhou stranu googlu rybareni.cz . PR 2, optimalizace žádná, klíčová slova nejsou. A přitom stránky s PR4, vč. optimalizací jsou na třetích a čtvrtých stranách. Věřte si, jak je to férově rozpočítané, ale já budu věřit, že doména ty stránky pořád táhne.
LudekBrno
Profil
axtol:
ale jak se dostal na druhou stranu googlu rybareni.cz

Kromě optimalizace samotné stránky hrají velkou (nejspíš i největší) roli odkazy z tématických stránek (mimo jiné i z mrk.cz). To může být ta "záhada" :-)

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zajímavé čtení:
Poptávání výměny odkazů je na této diskusi nežádoucí.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0