Autor Zpráva
gamma
Profil
Dobrý den,

chtěl bych se zeptat na tvoření zpětných odkazů. Byl jsem na školení základů SEO a dalšího, navazujícího, kurzu (od společnosti h1). Zde jsem se dozvěděl spoustu informací a krom jiného i to, že je nutné vytvářet zpětné odkazy uvážlivě, jen z validních webů s podobným zaměřením a rozhodně toto neprovádět masově atd.

Naproti tomu firma platí firmě Seo expert za SEO optimalizaci. Tato optimalizace spočívá v tom, že vemou text doslova napěchovaný vybranými klíčovými slovy a nacpou ho na desítky serverů. Vždy ve stejném znění. Servery kam tyto texty umisťují jsou dosti podivné, je to jakási farma článků doslova na veškerá témata. K tomu navíc nakupují i další odkazy z jiných článků, blogů atd.

Chci se tedy zeptat, jelikož ve vyhledávači se pohybujeme na první stránce, co je tedy pravdou. Vadí, že nám měsíčně firma vytváří desítky zpětných odkazů "seo články" na "seo serverech" (nevím jak to jinak nazvat) a do toho kupuje umělé odkazy, nebo platí špíše pravidlo méně je více? Mohou nám tyto odkazy nějak škodit? Prozatím (pár měsíců) vidíme rostoucí tendenci v pozicích ve vyhledávačích. Nicméně po školení se bojím nějakého banování či vymazání z vyhledávačů.

Díky za každý tip či zkušenost. Gamma
Petr ZZZ
Profil
To zavání zakázanými optimalizačními metodami ("black hat seo") a dříve nebo později bych se obával penalizace.
Chamurappi
Profil
Reaguji na gammu:
krom jiného i to, že je nutné vytvářet zpětné odkazy uvážlivě, jen z validních webů
Validních ve smyslu validního HTML? Takové zvláštnosti opravdu učí lidi z H1?

SEO Expert na mě působí velmi nevěrohodně. Zkouší všelijaké lumpárny, možná mu to občas krátkodobě vychází…

Mohou nám tyto odkazy nějak škodit?
Viz Plaváčkovo povídání o odkazovém profilu, sice se týká zejména katalogů, ale princip je podobný.
Marek Prokop
Profil
Chamurappi:
Validních ve smyslu validního HTML? Takové zvláštnosti opravdu učí lidi z H1?

Pokud byl Gamma u Vládi Saura nebo Honzy Tichého, tak se tam validita ve smyslu validního HTML zcela jistě nedoporučovala. Jinak je to ale hezká ukázka toho, jak cestou tiché pošty vznikají všechny ty SEO mýty :-)
gamma
Profil
Marek Prokop:
Pokud byl Gamma u Vládi Saura nebo Honzy Tichého, tak se tam validita ve smyslu validního HTML zcela jistě nedoporučovala

Přesně tak. Validní ve smyslu mít podobnou náplň, zaměření, linkovat vhodnými slovy, v rozumném měřítku atd. O validitě HTML kódu tu snad nikdo nemůže ani uvažovat, natož aby takovou blbost doporučilo H1. Jediný kdo takovou blbost sleduje je seo-servis.cz :)
Anonymní
Profil *
On tuhle blbost sleduje ve svém analyzátoru i Seo expert :o)

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zajímavé čtení:
Poptávání výměny odkazů je na této diskusi nežádoucí.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0