Autor Zpráva
Slope
Profil *
V jednom článku na Seochatu jsem se dočetl o tom, že Google bere v potaz dobu, na jakou byla doména registrována. Více se dočetete v tomto článku. Zajímalo by mě, zda má někdo z vás zkušenost s tím, že doména s českým obsahem registrovaná na 5 - 10 let má v googlu lepší umístění, než doména registrovaná na dobu kratší? Mé finanční rezervy jsou omezené a tak bych nerad nakupoval na 5 let dopředu, když si nejsem jistý, že to má v českém prostředí smysl.
Pnaky
Profil
No hele, ja si koupil domenu na rok a uz letos jsem ji dokoupil na dva roky... Pomalu ale jiste se rozjela ale zase se mi do toho nechce most investovat... ;) POkud budes na mezinarodni tak tam je to pakatel ale na czku uz je to znat... :P
Kajman
Profil *
Co jsem si četl ten odkazovaný článek, tak bych z něho tipnul, že těch více let je asi třeba spíše pro nové weby. Pokud jsou stránky funkční několik let a neměnil se moc záznam v DNS, tak by s tím neměl být problém.

No, obecně bývá nejlepší si to u nějakého projektu vyzkoušet a v případě úspěchu to aplikovat na důležité stránky. Každopádně se asi nic nemůže registrací na delší čas zkazit. Ale zase na druhou stranu jsou určitě důležitější faktory.
Ondrej Podol
Profil
V tomhle foru to velmi kopíruje témata na jednom seo odborném mailfóru :) Já si prostě nemůžu pomoct. Ale to je mimo mísu.
K tématu: ano, déle registrované domény jsou dle mého považovány za důvěryhodnější (linkfarmy atd. mají registraci většinou na krátkou dobu), pak také záleží na tom, jak dlouho už doména existuje, ale pokud existuje i dlouho a není aktualizovaná, tak doba nedoba, moc stáří domény brát v potaz nebude.
Výsledek: Investice do cz domény na 5-10 let je zbytečná investice neúměrná výsledku(jestli vůbec nějakému) na googlu, pokud si vemeš, kolik cz doména stojí a pokud bereš v úvahu, že cz doména má v ceně ještě jisté "malé" rezervy:)
Anonymní
Profil *
Jak Google / já zjistí(m) na jak dlouho je doména registrovaná?
Martin Kuželka
Profil
Anonymní: pomocí dotazu na whois. ty můžeš použít třeba www.allwhois.com , Google potom něco vlastního.
Yuhů
Profil
Reaguji na původní dotaz:

> má někdo z vás zkušenost s tím, že doména s českým obsahem registrovaná na 5 - 10 let má v googlu lepší umístění, než doména registrovaná na dobu kratší?

Myslím, že s tím nikdo moc zkušeností mít nemůže, protože se dá ztěží posoudit, jestli je ten úspěch závislý na délce registrace.

Podle kontextu ovšem uvažuju, že délka registrace domény souvisí s penalizací a se sandboxem, nikoli s umístěním ve výsledcích. Takže pokud doména není v sandboxu, tak bych si s tím hlavu fakt nelámal.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0