Autor Zpráva
Martin Weis
Profil
Pokud budu odkazovat sitewide odkazem ze stovky stránek na spřátelený web avšak oborově nesouvisející a ten bude stejným způsobem ze stovek stránek odkazovat na můj web bude se to hodnotit jako nekalá SEO praktika dokonce i za předpokladu že se nejedná o systém s výměnou odkazovací lištou, weby nejsou nespekulující s prodejem odkazů, zdají se být důvěryhodné a mají relativně velký poměr textu k počtu externích odchozích odkazů u jednotlivých stránek? Zajímalo by mě pokud budou odkazy místo do patičky ručně umisťovány na konec textu každé podstránky či do postranního menu a pokaždé s jiným anchor textem zaobaleným ve větě o tématu odkazované stránky jestli se zvýší hodnota odkazů a jestli s tím někdo míte praktické zkušenosti? Uvítám i nejen názory jak se k tomu v současnosti staví vyhledávače ale i odhady co lze očekávat do budoucna protože vyhledávače se neustále vyvíjejí a zdokonalují.
Jakou variantu by jste si zvolili vy pokud by jste měli možnost výměny odkazů? (Za předpokladu že oba weby neprovozují prodej odkazů, výměnné odkazové lišty a odkazy nebudou umístěny v patičce ale v textu či v postranním menu zaobalené větou popisující dané téma.
Varianta A
Ze spřáteleného avšak oborově nesouvisejícího webu povedou ze všech jeho 3 stránek včetně homepage na vaši homepage reciproční odkazy.
Varianta B
Ze spřáteleného avšak oborově nesouvisejícího webu budou vzájemně prolinkovány stránky: A webu1 se stránkou A webu2, stránka B webu 1 se stránkou B webu 2, stránka C webu 1 se stránkou C webu 2 a pokaždé s jiným anchor textem.
Varianta C
Nepoužívat ani jednu předchozí variantu protože weby jsou oborově nesouvisející takže sitewide odkazy budou v obou případech přinášet zanedbatelnou či žádnou hodnotu, lepší je prolinkování pouze jedním odkazem z nejsilnější zpravidla titulní strany webů.
Martin Weis
Profil
Omlouvám se, ale omylem jsem během pozdějších úprav textu mého příspěvku založil novou zprávu která mi již nejde odmazat tak ji využiji k ještě jednomu dotazu. Máte tušeni co by to asi v praxi znamenalo v možném případě poklesu váhy Sitewide odkazů, zdali například snížení hodnoty přenášeného Pageranku či GTPR zůstane stejný avšak klesne přenášený Trustrank či Topical Trustrank, nebo zdali se bude započítávat pouze odkaz z nejsilnější stránky a z ostatních stránek již vůbec žadný?
Marek Prokop
Profil
Martine, nezlobte se, ale myslím, že jen zbytečně maříte čas přemýšlením o nesmyslech. Když chcete dva spřátelené weby prolinkovat, prostě je prolinkujte. Není na tom nic špatného, ale zároveň od toho nečekejte zázraky.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zajímavé čtení:
Poptávání výměny odkazů je na této diskusi nežádoucí.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0