Autor Zpráva
unlucky
Profil
Mám stránku, kterou přesměruju z indexu na jinou stránku (články). Pokud všechny linky vedou na hlavní stránku, dostane lepší ohodnocení index nebo články. Nebo vyhledávače chápou že, mají brát pouze články a dají ranky druhé stránce?
Kalda
Profil
Můžu se zeptat co konkrétně myslíte slovem "přesměruju"? Jaký typ směrování máte na mysli?
unlucky
Profil
ve skriptu header location php
ninja
Profil
unlucky: "ranky" se přenesou na cílovou stránku (články). Nepatrný zlomek "ranků" se při přesměrování ztratí.
Cody
Profil
unlucky: Existuje nějaký dobrý důvod proč přesměrovávvat? Já ho moc nevidím. Přesměrování vede jen ke komplikacím. Tříštění hodnocení stránky i předávání toho hodnocení. V tomto případě nesouhlasím s ninja. Podle mě ten nepatrný zlomek může být až 30%.
ninja
Profil
Cody: Z čeho usuzujete na "až 30%"?

Pokud mohu citovat Matta Cuttse: "...you lose just tiny little bit..."
Cody
Profil
ninja: Já vím, všude se to píše. Ale pokud máte web na seznam.cz a pak homepage přehodíte na seznam.cz/clanky s 301 přesměrováním tak dojde k propadu. U mých projektů v těchto případech to bylo okolo 30% a trvalo několik měsíců než se za pomoci linkbuildingu vrátilo zpátky. Takže ve vší úctě k Mattovi, praxe, alespoň v ČR je jiná.
ninja
Profil
To ale bude tím, že často měníte célové adresy pomocí přesměrování. Po změně je dočasný propad pochopitelný. Že je v případě Seznamu dočasnost i několik měsíců souvisí s celkovou pomalostí vytváření Seznam fulltextu, ne s ubíráním ranku. I když žádné vyjádření v tomto směru AFAIK od Seznamu není.
Cody
Profil
ninja:
To ale bude tím, že často měníte célové adresy pomocí přesměrování.

Jak jinak je chcete měnit v tomto zmiňovaném dotazu? unlucky:„Mám stránku, kterou přesměruju z indexu na jinou stránku (články).
ninja
Profil
Cody: Myslel jsem tím jak často se přesměrování na webu mění. Čím časteji, tím to může být pro vyhledávač méně důvěryhodné.
Cody
Profil
ninja: To určitě, ale i když je to provedeno jen jednou, dochází jednorázově k zmiňovanému poklesu hodnocení (nemluvím pochopitelně nejen o GTPR).
ninja
Profil
Pokud jde o Google, tak máme polo-oficiální vyjádření, že pokles je zanedbatelný. Od Seznamu AFAIK nic takového není. Nemám důvod vám nevěřit, ale potřebujeme větší statistický vzorek, abychom mohli vyvodit nějaký závěr.
Cody
Profil
ninja: Stalo se mi to 3x, naposledy na začátku roku 2011, bohužel teď to nemám jak ukázat. A určitě to nebudu zkoušet jen kvůli tomu, ale až budu mít k dispozici web, kde je možnost to vyzkoušet, udělám to a dám vědět o proběhlém experimentu.
unlucky
Profil
je to úplně nový web a nevím ještě, jestli bude v budoucnu nějaká hlavní stránka (index). Teďka mám přesměruju na novinky. Veškerý linkbuilding mám právě na doménu.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zajímavé čtení:
Poptávání výměny odkazů je na této diskusi nežádoucí.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0