Autor Zpráva
Websluzby
Profil
Klient trvá na tom že chce mať v doméne pripravovaného webu konkrétne kľúčové slovo súvisiace s hlavným zameraním webu, požadované doménové mená sú ale s koncovkou sk, cz dávno obsadené.

Požadované doménové meno je ale voľné s tld:

.info
.eu
.com

1. Ktorú z týchto troch domén by ste uprednostnili?

/web bude podľa zadania textovo kombinovať slovenčinu aj češtinu a je určený pre návštevníkov z oboch krajín/

2. Má klient pravdu keď vehementne tvrdí že .com je v Google nejakým spôsobom preferovaná až mierne uprednostňovaná?

Ďakujem za rady a názory.
Fantasta
Profil
1. Pokud již některý web funguje, akorát s jinou koncovkou nedoporučuji ani jednu z těchto možností, ale zvolení jiného jména. - Pokud tedy právě nechcete využít onoho jména známější společnosti a tak se na ní přiživit...

2. O tomhle se vedou akorát polemiky, nevím jestli existuje 100% správná odpověď. Ale vsázím, že ne. O mnoho důležitější je obsah, koncovka v tom tak velkou roli hrát nebude.
DoubleThink
Profil *
Z hlediska SEO je to úplně buřt.
Ergonomicky bych volil asi .eu
Martin Weis
Profil
Websluzby:
Má klient pravdu keď vehementne tvrdí že .com je v Google nejakým spôsobom preferovaná až mierne uprednostňovaná?
Pokud chceš zacílit na návštěvníky ze Slovenska je IMHO vhodnější použít jako TLD sk. Pokud je již klíčové slovo obsazené, můžeš klientovy vysvětlit že existují i synonyma, nebo lze použít frázi či může použít dvě různá klíčová slova které obě budou vystihovat zaměření webu.
V případě že trvá na gTLD například com pak v tomto případě je v Google Webmaster Tools zpřístupněna změna nastavení v možnost přiřazení geografického zacílení, takže v tvém případě můžeš přiřadit slovenskou republiku. Nastavení geografického cíle nebude vyřazovat tvůj web z výsledků vyhledávání z jiných zemí, je to pouze vodítko pro Google kam je tvůj web zacílený.
Websluzby
Profil
Fantasta, DoubleThink, Martin Weis: = ďakujem za užitočné rady a názory, klient sa práve rozhodol že skúsime odkúpiť .sk doménu s uvedeným kľúčovým slovom od doménového predátora ktorý ju vlastní. Pre prípad že to nepôjde je rozhodnutý pre .eu.
ninja
Profil
Websluzby: Při dnešních cenách domén je nejlepší koupit variantu .com, .eu., .info, .cz i .sk, případně další země, jestli připadají v úvahu.
Machinecz
Profil
2 Martin Weis .. Zaujalo mě tvoje info o Google Webmaster Tools ..
Jen takový nápad, mám doménu CZ udělám jazykovou mutaci tzn subdomenu např en.domena.cz/contacts a tuhle subdomenu se všema stránkama na ní v mutaci zaměřím třeba pro angliiv Google Webmaster Tools? nebo to samí sk v jazykové mutaci pro slovensko zaměřím na slovensko? Jde to ? Díky mocpředem za odpověď

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zajímavé čtení:
Poptávání výměny odkazů je na této diskusi nežádoucí.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0