Autor Zpráva
PetrFA
Profil *
Dobrý den ještě jednou,

měl bych dotaz ohledně sitemap.

na webu www.baterie24.cz máme sitemap řešenou tak, že každá hlavní kategorie je v samostatném souboru xml, a sitemap.xml ukazuje na tyto soubory.

Je možné, že se tohle řešení nelíbí vyhledávači Seznam.cz? Domnívám se tak z důvodu, že při zadání operátoru site:www.baterie24.cz mi Google vrátí 20 000 stránek, a Seznam pouze 203 stránek.

Tato verze sitemap je nasazena už asi čtyři měsíce.

Budu vděčný nejen za vaše postřehy na toto téma, ale i další připomínky k webu co se týká SEO (pouze co se týká přímo SEO, vzhled, použitelnost atd. stále řešíme, návštěvnost z neplaceného vyhledávání je však nyní velmi slabá, proto jsme na tom začali intenzivně pracovat - vyvíjíme vlastní systém, který později poslouží k nasazení na ostatní naše e-shopy)
Kalda
Profil
A jak se SeznamBot dozví o sitemapě?
V robots.txt nemáte žádnou definici.

Citace z: nápovědy Seznamu:
Aby Seznambot sitemapu našel a zpracoval, je vhodné mu říct, odkud ji má stahovat. K tomu je možné použít záznam v robots.txt - zápis je následující:
Sitemap:http://moje.domena.cz/map/sitemap.xml
PetrFA
Profil *
Kalda: děkuji za radu, hned zítra vyzkoušíme, snad to pomůže
PetrFA
Profil *
ještě bych rád zeptal na jednu drobnost. Stačí, pokud robota nasměruji na adresu se sitmap.xml, a on v ní již uvidí, že je větvena do x souborů a sám si je načte, nebo je potřeba mu o každém samostatném xml dát vědět zvlášť?
Mufna
Profil
PetrFA:

www.sitemaps.org - je to v angličtině

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zajímavé čtení:
Poptávání výměny odkazů je na této diskusi nežádoucí.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0