Autor Zpráva
Pavel Dumbrovský
Profil
Dobrý den,
web www.autoopravar.com byl cca rok na 1. straně na seznamu na slovo "autoservis", srank 70, pohoda. Asi před měsícem zjistím, že nic, ale vůbec nic, ani na konkrétnější dotazy. Může mi toto někdo vysvětlit? Snad nějaký ban, ale opravdu nechápu za co, říkal jsem si, že to bude třeba výpadek na chvilku, ale zdá se, že se nic nemění, už jsem do seznamu i znovu zkoušel vkládat link a prostě nic, jak kdyby nás odstřelili.. :(

Díky za tipy.
Beavis
Profil
Pavel Dumbrovský:
Možná se mýlím, ale něco mi říká, že na tom má podíl nový Seznam Bot. Řeším teď podobný problém, i dost lidí v mém okolí.
jenikkozak
Profil
Pavel Dumbrovský:
Seznam zná z Vašeho webu 10 stránek.
Za zmínku stojí Partneři se spalovačem tuku, Stěhování a Centrální vysavače. Podivná kombinace. Seznam asi není jediný, kdo nad tím kroutí hlavou.
Trochu OT: Víte o tom, že když v IE 9 kdekoliv na stránku kliknu, tak celá ztmavne?
Plaváček
Profil
Pavel Dumbrovský:

Tak to chodí. Cesty vyhledávačů jsou nevyzpytatelné.

Ostatně - nebylo by logičtější zapracovat na tom, abyste byli na předních pozicích na fráze třeba Autoservis Velké Meziříčí nebo Autoservis Žďár nad Sázavou, kde svou vysloveně regionální službu nabízíte?
Pavel Dumbrovský
Profil
jenikkozak:
Vím, IE9 a starej lightbox se nemají rádi, musím najít čas na upgrade.. :(

Plaváček
Na tyto slova jsme byli samozřejmě na prvním místě, těžko najdete na tyto fráze zoptimalizovanější web. Proč ale nyní nejsme na seznamu ani na tyto fráze?
ninja
Profil
Pavel Dumbrovský: Protože Seznam možná konečně pochopil, že vaše stránky nejsou to, co většina uživatelů hledá pod "autoservis"? Jak mi poslouží Váš web a firma, když jsem z jinéhoo kraje? Spíše uvítám web se seznamem autoservisů po celé ČR, případně nějaký velký řetezec servisů, které mají pobočky na mnoha místech.

Vyjámka bude, pokud toto hledání budu provádět z vaší oblasti, ale jestli se nepletu, Seznam zatím geolokaci do výsledků hledání moc nezapojuje.
Pavel Dumbrovský
Profil
ninja:
A možná taky ne.
Proč pak nejsem k dohledání ani na "autoservis velké meziříčí" a "autoservis žďár nad sázavou" i když konkurence je nicotná..
__construct
Profil
Pavel Dumbrovský:
Nie si jediný koho postilhlo podobné „nešťastie“ – stačí si pozrieť komentáre k článku o novom SeznamBote na ich blogu. V mnohých prípadoch sa na dotazy zobrazujú linkfarmy, duplicity, poprípade nerelevantné podstránky.
Plaváček
Profil
Pavel Dumbrovský:

Tak jsem ty mnou doporučované fráze zkusil a máte pravdu, Seznam vás zazdil. V tomto případě bych zkusil kontaktovat jejich technickou podporu s žádostí o prověření, protože si myslím, že váš web by měl být na daný dotaz relevantním výsledkem.

P.S. stránku Partneři jsem ale nepochopil a ostatně soudím, že by měla být zničena :)
Pavel Dumbrovský
Profil
Plaváček:
Ok díky, zkusím to.
K těm partnerům - jak jinak vyměňovat linky a nezasvinit si hlavní stranu?
Petr ZZZ
Profil
Pavel Dumbrovský:
vyměňovat linky a nezasvinit...
Tož to je hezké, jak tady z té věty vyjukla podstata věci. Já bych odkazy, které je "sviní", na svoje stránky nedával vůbec. :)
Pavel Dumbrovský
Profil
Petr ZZZ:
To jsou ale perly moudrosti.. :) když hold tématické weby, které by vyměnily, nejsou k mání, tak co zbývá? Nedávat tam žádné odkazy a být ve výsledcích někde v zádu, že.. :)
Petr ZZZ
Profil
Pavel Dumbrovský:
Perly jsou moje specialita. :)

když hold tématické weby, které by vyměnily, nejsou k mání...
K takovému webu Seznam.cz třeba taky není jen tak k mání tématický web, se kterým by Seznam mohl měnit odkazy – a jaké slaví Seznam úspěchy! Takže přidám ještě jednu perlu, sice, věru, otřepanou, ale, koukám, otřepanou stále ještě nedostatečně:

Zrob web pro brouzdala a nemusíš řešit špinavé linky! :)
Marek Prokop
Profil
Pavel Dumbrovský:
když hold tématické weby, které by vyměnily, nejsou k mání, tak co zbývá?

Zbývá asi sto dalších metod, které najdete v každé lepší příručce SEO a link buildingu.

Nedávat tam žádné odkazy a být ve výsledcích někde v zádu, že.. :)

Nezaložil jste náhodou tohle vlákno, protože jste vzadu i s těmi odkazy?

Petr ZZZ Vám radí dobře. Odpovídat mu ironickými smajlíky není na místě.
Pavel Dumbrovský
Profil
Petr ZZZ:
A to by mělo být podle Vás co, co se týče autoservisu? To tam máme přinášet články o tom, jak si sám vyměnit gumy a doufat, že lidi začnou šířit odkazy? Byla bo to možnost, ale pak už by to nebyly stránky autoservisu, kde se chce pouze prezentovat autoservis, ale už by to byl motoristický magazín, či tak něco. Jak jinak než špinavými linky zlepšit pozice ve vyhledávačích u webu, kde se prostě obsah navalí na začátku a tím to končí, jako snad u všech webů tohoto ražení.
Pavel Dumbrovský
Profil
Marek Prokop:
Nezaložil jste náhodou tohle vlákno, protože jste vzadu i s těmi odkazy?
To bych neřekl, donedávna jsem měl velmi slušné pozice v republikovém měřítku právě díky odkazům, než se na seznamu něco ošklivým způsobem změnilo. Ale slíbili mi reindexaci, no snad to zabere, jinak to asi balím. Pochopte - levný autoservis, rozpočet na SEO žádný, dělám to kamarádovi. Pokud nestačí pro "blbej" autoservis semtam vyměnit odkaz, aby byl aspoň někde, neříkám úplně vpředu, tak vem SEO čert! :)
Petr ZZZ
Profil
Pavel Dumbrovský:
To tam máme přinášet články o tom, jak si sám vyměnit gumy a doufat, že lidi začnou šířit odkazy?

Ano. O tom, jak si sám vyměnit gumy, by ovšem mohl stačit článek jeden. Další články by mohly být třeba o rozdílech pryží různých výrobců, o různých profilech pro různá roční období, o různých předpisech v různých státech, o tom, zda vyjde levněji levné pneu, které dlouho nevydrží, nebo dražší pneu, které vydrží déle, o tom, jak pomocí vosku z holandského sýra zbrzdit rezavění karosérie a tak podobně. Takový motoristický rádce. Máte-li ovšem jeden z tisíce webů autoservisů, na kterém kromě otvírací doby, telefonu, pár fotek heveru a odkazu na kontaktní čočky, tedy čočku, která není k jídlu, dohromady nic není, připadá mi poněkud nemístné dožadovat se nějaké výlučné pozice ve vyhledávání. Souhlasím ovšem s tím, že nejste-li dohledatelný ani na "long tail", tak zřejmě něco není v pořádku.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zajímavé čtení:
Poptávání výměny odkazů je na této diskusi nežádoucí.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0