« 1 2 »
Autor Zpráva
MilanJ
Profil
Přemýšlím o registraci domény www.něcocokoliv.cz.
Nebylo by, z hlediska SEO, výhodnější použít název domény www.něco-cokoliv.cz ???
Petra
Profil
No ono dost záleží na tom, o co jde. Jestli něco jako zelezne-konve, tak tam je to celkem jedno, jestli něco jako prague-accommodation, tak tam bych i rvala pomlčku :-)
Leo
Profil
Ja bych tam dal pomlcku vzdycky, lip se to pamatuje. Leo
Charlie
Profil
lip se to pamatuje

Ale hůř píše. Je to opravdu dilema. Hlavně záleží na délce domény. Pokud je dlouhá, tak bych tam pomlčku dal.
MilanJ
Profil
Jestli něco jako zelezne-konve, tak tam je to celkem jedno, jestli něco jako prague-accommodation, tak tam bych i rvala pomlčku :-)
Myslel jsem to jinak.:-)

Jde mi o to, jestli to bude mít nějaký význam pro vyhledávače, jestli pro něj bude čitelnější dvouslovný název zapsaný např. www.kontaktnicocky.cz nebo www.kontaktní-cocky.cz
Každý přeci bude vyhledávat výraz "kontaktni cocky", to dá rozum.:-)
MilanJ
Profil
Vůbec mi nejde o pohled ze strany uživatele, teď to řeším z pohledu vyhledávače.
Petra
Profil
Leo: Myslíš líp pamatuje ve smyslu pamatuju si líp "něco pomlčka cokoliv" než "něco cokoliv" nebo ve smyslu, že se to líp zapamatová, protože to vidíš odděleně? Podle mne se pomlčka líp zapomíná :-) A pokud to není případ, kdy ti tak nějak nedojde, jaká slova to jsou, tak je to asi jedno.
MilanJ
Profil
Zase vedle, myslel jsem spíš na to, jestli bude mít stránka optimalizovaná na klíčové slovo "kontaktní čočky" lepší pozici ve vyhledávačích, když se doména bude jmenovat www.kontaktnicocky.cz nebo www.kontaktni-cocky.cz.
Petra
Profil
MilanJ: Nemyslel jsi to jinak, jen jsi mě nepochopil :-) Chtěla jsem říct, že ona ani ta doména takový terno není a
má smysl tuhle otázku (jestli pomlčku pro SEO nebo se vykašlat na pomlčku pro SEO) jen u takové klíčové fráze, u které je každý bodík dobrý. U všech ostatních bych se soustředila na to, který doménový název je hezký/zapamatovatelný/ atd.
MilanJ
Profil
Dobře, řekněme, že počítám každý bodík.
Je v tom případě lepší použít www.kontaktnicocky.cz nebo www.kontaktni-cocky.cz ?
Leo
Profil
"Je v tom případě lepší použít www.kontaktnicocky.cz nebo www.kontaktni-cocky.cz"

Co si zapamatujete kdyz to uvidite na vterinku na bilboardu z auta? Leo
MilanJ
Profil
Leo: To je jasný, mě šlo o to, jak se na to klíčové slovo dívá vyhledávač.
Ale myslím, že je to jasný.
Petra
Profil
MilanJ: v tom případě tu pomlčku, to už ale řečeno asi bylo :-) ale nevěřím, že je to tak horký, každobodíkové domény jsou stejně už rozebrané :-)


OT: Leo: nejpíš vtipný obrázek kolem anebo vůbec nic :-)
Kajman
Profil *
Z bilboardu bych si zapamatoval líp www.kontaktni-kocky.cz
MilanJ
Profil
A jak je to s doménou 3.řádu? Je výhodný ji používat?
Příklad jejich použití je´např. na velmi úspěšném a odladěném webu http://katalognotebooku.cz/
Ondrej Podol
Profil
já bych si taky líp zapamatoval www.konstantni-cocka.cz :)
MilanJ: Když je to víc strukturované, tak to z pohledu logiky ztraci smysl. Např. http:// acer.katalognotebooku.cz a ten se odkazuje na http:// acer-aspire-xxx.katalognotebooku.cz, což už dle mého není moc logické. http:// katalognotebooku.cz/acer/aspire-xxx/ je myslím logičtější.
Petra
Profil
MilanJ: Velmi úspěšném? Zkoušela jsem z těch subdomén jen acer a na Googlu v nedohlednu. Návštěvnost lehce přes 400 taky nic moc úspěch. Ale jestli někomu přijde efektnější spravovat subdomény, tak ať to tak třeba dělá :-)
Tin
Profil
bacha na to, že někteří lidé jsou zvyklí na adresy www.neco.cz
tvar (www.)neco.neco.cz jim dělá problémy

pokud jde o to zapamatování imho to je jedno (když mi někdo řiká složenou adresu, tak se stejně ptám, čim to je oddělený)
imho2 používanější je kontaktnicocky
MilanJ
Profil
Petra: Návštěvnost 400 lidí na den je, myslím dost.
A obchodní úspěch firma má, takže web chápu jako úspěšný.
MilanJ
Profil
Jak se na doménu 3.řádu dívají vyhledávače?
Má nějaký význam vyuřívat www.kontaktni-cocky.cz/obchod nebo obchod.kontaktni-cocky.cz/ ?
Ondrej Podol
Profil
MilanJ: IMHO v tomto případě je to zcela jedno.
Yuhů
Profil
ano, je to jedno
Johny666
Profil
Úplně náhodou jsem při nočním brouzdání narazil na tenhle thread, kde se zmiňujete i o mnou vytvořeném katalognotebooku.cz.. Díky MilanJ za uznání a ještě malá reakce na příspěvek pana Podola: zvolil jsem tady netradiční strukturování (každý notebook svou subdoménu) z několika důvodů: notebook není zařazen jen pod značku, ale i pod kategorii, např. deskbook.katalognotebooku.cz. Z toho vyplývá, že by musel být při klasické struktuře na dvou URL (katalognotebooku.cz/deskbook/acer-xx/ a katalognotebooku.cz/acer/acer-xx/) = duplicitní obsah. Další věc: u každého notebooku je založena diskuse a vypisují se inzeráty, což by v klasické struktuře jenom znásobilo počet duplicitních stránek s různými URL (katalognotebooku.cz/deskbook/acer-xx/inzerce/ a katalognotebooku.cz/acer/acer-xx/inzerce/ apod.). Posledním důvodem, který bych chtěl uvést, je snaha maximálně se přiblížit požadavkům vyhledávajících - tedy aby po zadání do vyhledávače našli přesně ten model, který hledali - proto názvy notebooků jako subdomény.. A o tom podle mně 'etické SEO' je, není-liž pravda? ;-)
Ondrej Podol
Profil
Johny666: A proč by to nešlo jako katalognotebooku.cz/deskbook/acer/acer-xx ? toto se mi zdá IMHO logičtější než vámi použitá metoda domén třetího řádu. Je mi jasné, že namítnete, že pak nebudou všechny acery v jednom adresáři, ale to by šlo přece taky ošetřit. Na katalognotebooku.cz/acer/ dát výpis všech acerů a z nich se odkazovat do jednotlivých podkategorií?
Samozřejmě co člověk, to jiný názor a pokud vám to delší dobu funguje ke vší spokojenosti, nic nenamítám, je to vaše řešení. Já osobně bych to prostě strukturoval jinak, to je vše.
Johny666
Profil
Já vím, že jste to nemyslel zle, jen jsem měl potřebu se trošku obhájit.. ;-) Na Vaši otázku A proč by to nešlo jako katalognotebooku.cz/deskbook/acer/acer-xx: protože jeden notebook může být ve více kategoriích, např. subnotebook+tablet PC.. opět bychom měli duplicitu.. Navíc mám pocit (opravte mně, pokud špatný), že čím delší URL ve smyslu cesta/neco/neco2/neco3/atd., tím menší rank a šance na indexaci..
Ondrej Podol
Profil
Tak tohle mě nenapadlo. Jsem myslel, že když je to notebook, tak je to prostě notebook. Ale přesměrování by to vyřešilo:)
Jinak myslím, že jestli budete mít url dlouhou 25 nebo 35 znaků, zas takový rozdíl to nebude:-)
Johny666
Profil
No s tou URL jsem to myslel spíš jako že když je tam moc lomítek, než že by to bylo 'fyzicky' dlouhé.. Například pokud sledujete Jyxorank, ale koneckonců i S-rank, tak zjistíte, že stránky hlouběji ve struktuře mají nižší hodnotu.. samozřejmě to může být i počtem ukazujících odkazů a dalšími faktory, nevím..
Ondrej Podol
Profil
no pokud vím, tak to není množstvím lomítek, ale zanořením do struktury webu. Tak to má myslím GPR. Např. titulní strana má GPR 5 a všechny na které odkazuje, mají třeba GPR4(počítám pouze on-page linky). O dvě podkategorie hlouběji se už např. dostaneme na GPR3. Ovšem v tomto se mohu mílit. Zas tak kovaný v SEO zase nejsem:)
Martin Kuželka
Profil
PageRank, JyxoRank a další ranky záleží pouze na zpětných odkazech a vůbec nezáleží na URL.

Pro příklad:

pokud budou mít dva následující weby (první na adrese www.example.com a druhý na
www.example.com/dir/dir/dir/dir/) stejný počet a kvalitu zpětných odkazů, jejich ranky budou prostě stejné.
Johny666
Profil
A jak to víte? ;-)
« 1 2 »
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0