Autor Zpráva
ToBy
Profil *
Zacinam svuj web optimalizovat pro vyhledavace a ikdyz jsem si nastudoval vse co je na jpw a hledal na googlu, ale chtel bych vas poprosit o odkazy na dalsi uzitecne stranky s seo tematikou a hlavne se chci zeptat, keywords v textu obsahu se berou slova v tagu strong a em?
Petr ZZZ
Profil
Podstatou fulltextového vyhledávání je skutečnost, že každé slovo textu je klíčové slovo. Slova v některých tazích mají větší váhu, ale zřejmě ne o moc. Faktorů, podle kterých např. Google řadí výsledky, je více než 200. Než ale začneš řešit SEO, doporučoval bych naučit se pečlivě a bezchybně psát.
ToBy
Profil *
Tim narazis na pravopis?Vsude se pise, ze se ma optimalizovat na par dulezitych klicovych slov, ale jak?Pravepomoci vyse uvedenych tagu?
panther
Profil
ToBy:
pomocí celého textu, vhodného interního a externího prolinkování obsahu, správnou volbou a hustotou klíčových slov, správným titulkem, originálním obsahem, množstvím relevantních zpětných odkazů, placenou kampaní nebo placeným zápisem, atd...

SEO není něco, co se dá naučit za odpoledne. Ani něco, kde by se dalo říct: „Udělej tohle a tohle a budeš v googlu v top ten“.
ToBy
Profil *
Ale jak ze slov v normalnim textu ta klicova vytvorim?
panther
Profil
ToBy:
není nic jako „slovo“ a „klíčové slovo“.

Máš text: „Automechanik jel na koze a voze do města Města, což je vlastně spíše větší obec.“

Pro hledaný výraz „automechanik“ bude klíčové slovo Automechanik.
Pro hledaný výraz „město“ bude klíčové slovo město, Město (název města) i obec (synonymum k městu).


Klíčové slovo se váže k hledanému výrazu. Pro tebe bude nejlepší zapomenout na nějaké termíny nebo vůbec tu záludnout zkratku SEO. Napiš texty na web tak, aby tam uživatel našel nějakou podstatnou a zajímavou informaci. Pro začátek stačí k úspěchu opravdu málo, i když to málo je relativní.
ToBy
Profil *
Takze pro zacatek doporucujete originalni a zajimavy obsah, ktery je nejdulezitejsi celkove plus si zajistit nekolik zpetnych odkazu?
panther
Profil
ToBy:
přesně tak - originální a zajímavý obsah doporučuji nejen pro začátek, je to základní stavební kámen celé optimalizace. Když to hodně zjednoduším, je to hodně dobrý základ, který ti může i postačit umístit se ve vyhledávači. Až budeš mít obsah, má cenu zajímat se o jeho možná vylepšení.

Pro začátečníka je myslím dost náročné i napsat obsah, který zaujme a potěší návštěvníka.
Petr ZZZ
Profil
panther:
Pro začátečníka je myslím dost náročné i napsat obsah, který zaujme a potěší návštěvníka.

Řekl bych, že to je to nejnáročnější, a nejen pro začátečníka.

ToBy:
Chceš-li optimalizovat na slovo slupka, uděláš stránku o slupce, na kterou napíšeš o krájení jablek, okurek a brambor a co se dá se slupkami všechno podniknout. Do tagu <title> v sekci <head> napíšeš slupka, do description můžeš napsat i celou větu. O slupce, pochopitelně. Na stránce dáš slupku do <h1> a v několika odstavcích o ní něco zajímavého napíšeš. A na stránkách, ze kterých na tu o slupce odkazuješ, budeš tvořit přednostně takovéto odkazy: <a href="slupka.html">slupka</a>. Aby KW bylo v anchor-textu.

Chceš-li ovšem místo na slupku optimalizovat na hotel Praha, najdi si raději jiné hobby.

A chceš-li tady v diskuzi, aby ti lidi ochotně odpovídali, piš s diakritikou a vůbec trochu pečlivěji. O slupkách piš taky s diakritikou.
Marek Prokop
Profil
Petr ZZZ:
Než ale začneš řešit SEO, doporučoval bych naučit se pečlivě a bezchybně psát.

ToBy:
Tim narazis na pravopis?

Petr ZZZ tím naráží na skutečnost, že SEO je víc než z poloviny jazyková dovednost.

Jinak pro začátek je dobrý Beginner's Guide to SEO od SEOmozu.
Cody
Profil
Trochu selfpromo, odstartoval jsem sérii článků právě na toto téma http://blog.ataxo.cz/article:kde-najdeme-zaklady-o-seo

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zajímavé čtení:
Poptávání výměny odkazů je na této diskusi nežádoucí.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0