Autor Zpráva
Ivy
Profil
Zajímal by mě váš názor: Má smysl v současné době stále usilovat o zápis stránky do tohoto katalogu? Je v poslední době celkem mrtvý.
Marek Prokop
Profil
Nemá.
__construct
Profil
Marek Prokop:
Môžem poprosiť o nejaké stručné vysvetlenie? Pretože na mnohých miestach presadzujú informáciu, že je to „vysoko-autoritatívny katalóg“ – prišlo mi to ako nezmysel, ale neviem to zdôvodniť, tak by ma zaujímalo vysvetlenie odborníka. Ďakujem
LudekBrno
Profil
Bejvávalo. Dřív na něj prý google hodně dal, nejspíš to bylo v době, kdy automatické algoritmy posuzování stránek nebyly na takové úrovni a v řazení výsledků tak googlu pomáhal lidský faktor (správcové DMOZu), kteří každý web před zařazením zkontrolovali a tím ručili za jeho určitou kvalitu.
P.S. ty prosakující informace tohoto druhu jsou obvykle hodně staré, bohužel na internetu stále visí :-)
Homer
Profil
Pokud sekce, do které chceš odkaz vložit má editora, tak to klidně zkus, za pokus nic nedáš. Bohužel většina českých sekcí DMOZ je mrtvá, bez editora. Sám jsem editorem jedné ze sekcí, a s čistým svědomím můžu prohlásit, že weby splňující podmínky schvaluji témeř ihned.
Ivy
Profil
Homer:
Před několika lety když jsem tvořila stránky mě napadlo (kolem roku 2007) že je to dobrý nápad a moje žádost o zápis tam od té doby trčí. Kdysi se psalo že DMOZ má pagerank 9 nebo 10, teď koukám že mi to dává výsledek 3/10 na úvodní stránku, podstránka kde jsem chtěla mít zápis má pagerank 0 a ostatní ranky taky 0. Nedomnívám se že by v tomto katalogu hledalo nějaké nadměrné množství lidí (pokud se mýlím tak mě opravte), sama neznám nikoho kdo ho používá. Existují nějaké statistiky nebo evidence návštěvnosti?

Takže zápisem podle všeho nedosáhnu ani pěkného odkazu ani zvýšení návštěvnosti. Podle toho co jsem až dosud zjistila usilovat o zápis do DMOZ opravdu význam nemá.

Edit: Teď jsem ještě koukla na článeček Proč používat ODP? a visí na ní upozornění o Výpadku editační aplikace z 24.10.2006.
Marek Prokop
Profil
DMOZ kdysi byl kvalitní a respektovaný katalog, který se navíc díky open source modelu šířil i na jiné weby a mj. ho používal Google k přesnější oborové klasifikaci stránek. Pak několik let nefungoval vůbec a dnes to jsou už jen mrtvé trosky.
WWWeee
Profil *
Homer: „Pokud sekce, do které chceš odkaz vložit má editora, tak to klidně zkus, za pokus nic nedáš.

Rozumím správně že když sekce nemá editora nemá smysl do ní webstránku ani přidávat? = protože není nikto kto by ji schválil? Dík za odpověď.
Marek Prokop
Profil
[#8] WWWeee Teoreticky ji může schválit jiný editor, prakticky se tak ale spíš nestane.
Ivy
Profil
Ještě by mě zajímala jedna věc: Jak může stránka, která má tolik odkazů že dosáhne pageranku 9 klesnout na 3? Znamená to, že někdo smazal tisíce odkazů?
Marek Prokop
Profil
Ivy:
Znamená to, že někdo smazal tisíce odkazů?

Není to vyloučené. On ten web opravdu asi dva roky vůbec neběžel. Navíc několikrát změnil majitele a Google v takovém případě může starší zpětné odkazy hodnotit opatrněji.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zajímavé čtení:
Poptávání výměny odkazů je na této diskusi nežádoucí.

Odkud se sem odkazuje


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0