Autor Zpráva
wifi_jirka
Profil *
Ahoj kolegové,
chtěl bych poprosit o pomoc s pochopením fungování Google adresáře míst. Mám zde zadáno v podstatě stejným způsobem hned několik webů, ale každý se při vyhledávání s návazností na google mapy chová jinak. Např.

Při zadání "studio X" najde google všechny relevantní studia a do výsledku hledání přidá i malou mapku, kde najít studio. V tomto případě jsem zadával čistě název firmy a google k ní díky registraci přiřadil mapku. (doména, title webu i záznam v adresáři jsou shodné s dotazem)

Když chci hledat jiný web "služba firmy x", tak sice stránku ve vyhledávání najdu, ale bez mapky. Mapka se objeví pouze pokud hledám "služba lokalita" přičemž danou lokalitu mám i v doméně - sluzbaLokalita.cz. Title webu je jiný, ale do Google adresáře jsem zadal kombinovaný název firmy "Sluzba firma lokalita".

Dalším případem je jiná firma, kdy se snažím vyhledat "produkt firma", což je opět nalezeno googlem, ale zase bez mapky. Mapka se objeví v případě hledání "produkt služba lokalita".

No a konečně tu mám "restauraci F", kterou dokážu najít nejlépe dotazem "firma lokalita", ale opět bez mapky.

Musí v tom být nějaká souvislost, ale nějak se mi nadaří ji najít. Představoval bych si, že mapku najdu minimálně ve spojení "keyword + lokalita", ideálně prostě vždy když google firmu najde, ale zdánlivě je to pokaždé trochu jinak.
Marek Prokop
Profil
Bojím se, že Vaší otázce nikdo nerozumí. Já jsem mj. nepochopil, kde (tj. v jakém vyhledavači) vlastně hledáte.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zajímavé čtení:
Poptávání výměny odkazů je na této diskusi nežádoucí.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0