Autor Zpráva
Marketa
Profil
Dobrý den,
zajímalo by mě, zda jsou z hlediska SEO lepší statické (pravidelně aktualizované) nebo dynamické stránky. Nebo v tom pro vyhledávače není rozdíl? Předem díky za všechny odpovědi a reakce.
panther
Profil
Marketa:
vyhledávači (a i uživatelům) je jedno, jak je web tvořen. Ať je statický, nebo dynamický (generovaný na straně serveru), vždy prohlížeč dostane ten samý HTML kód.

A vyhledávačům i návštěvníkům je stejně jedno, jaký kód máš, podstatný je pro oba obsah. Ten je též stejný v obou případech - ať je naťukán ručně do každé stránky zvlášť, nebo vygenerován z databáze.

Než jsi tuto otázku položila, zamýšlela ses nad tím, jak by to asi vypadalo v případě středně velkých a větších webů/portálů, kdyby byly statické? :-)
Marketa
Profil
Jo, přemýšlela:) a děkuji za reakci. Jde mi o to, že jsem oprášila jeden starý nevýdělečný web (http://kava.ezin.cz), který běžel na Wordpressu a nyní je statický. Web je v Googlu na 1. straně na klíčové slovo káva, a tak mě zajímalo, jestli nemůže tato změna vést k propadu pozice. Web má cca 35 stran a aktualizovat ho chci cca 2 x do měsíce.
jenikkozak
Profil
Marketa:
Já osobně bych se propadu nebál, spíše naopak. Spoustě webů pomohlo, že se zbavily nabobtnalého redakčního systému. Také vím o pár webech, které se po nasazení náročného redakčního systému začaly potácet.
Marketa
Profil
Díky za názor
Marek Prokop
Profil
Markéto, co myslíte statickými a dynamickými stránkami? IMHO jsou tyhle termíny jen buzzwordy bez reálného významu, nemají žádné ustálené definice a každý si pod nimi může představovat něco jiného.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zajímavé čtení:
Poptávání výměny odkazů je na této diskusi nežádoucí.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0