Autor Zpráva
kaja
Profil *
dobrý den, pokud mi byl v tomto týdnu snížen pagerank z 4 na 3, je to z důvodu špatného směru při tvorbě webu (3 roky starý). Nebo je tam jiný důvod. Nějak zvlášť mě to netrápí, spíš bych to rád věděl pro zajímavost. Záměrně neuvádím web, rád bych věděl všeobecný názor, ne kritiku webu, moc děkuji Kaja
pcmanik
Profil
kaja:
Google neustale meni algoritmy na vyhodnocovanie pageranku, takze je mozne ze sa bude menit. Ale inak staci ak na teba prestal odkazovat nejaky vyznamny web. Tych faktorov, ktore ti ho mohli znizit je ovela viac.
Marek Prokop
Profil
Tento týden byl první letošní update, takže to zahrnuje změny odkazové popularity za celý půlrok. Mezi 4 a 3 je dost malý rozdíl, stává se to. Ani na vás nemusel někdo přestat odkazovat. Stačí, aby někdo přestal odkazovat na toho, kdo odkazuje na toho, kdo odkazuje na toho, kdo odkazuje na vás. Nebo kdokoli v té řadě začal odkazovat ještě na někoho jiného. Nebo prostě přibylo zaindexovaných stránek a všem se PageRank naředil.
Petr_D
Profil *
Algoritmy jsou záhadné, před třičtvrtě rokem mi spadnul pagerank z trojky na nulu. Tuto středu jsem dostal čtyřku. V průběhu této doby jsem web párkrát aktualizoval, odkazy mi krom pár z Facebooku nepřibyly žádné. Pro jeho navýšení jsem tedy neudělal v podstatě nic.
Marek Prokop
Profil
[#4] Před třičtvrtě rokem žádný update nebyl, takže to byla nejspíš penalizace za prodej odkazů.
dandys2012
Profil *
Mě klesnul ze 3 na 2, přitom za ten poslední půlrok na webu makam o 106.
Petr ZZZ
Profil
dandys2012:
Mezi 3 a 2 je rozdíl ještě menší než mezi 4 a 3.
jurajm
Profil *
Marek Prokop, Marek Prokop:
prosim ta, co to znamena penalizace za prodej odkazu?, nakolko mne dnes padol pagerank z 3na2 ale asi pred 3 tyzdnami som si zaplatil sluzbu backlinks...moze to byt tym ?? diky
margin
Profil *
jurajm:
asi pred 3 tyzdnami som si zaplatil sluzbu backlinks...moze to byt tym ??
S pravděpodobností hraničící s jistotou, ano.
ludekbrno
Profil *
margin:
Ale on odkazy neprodával, nýbrž kupoval. To by přece nemělo PR snižovat. V nejhorším případě se mu ty koupené odkazy nezapočítají (a PR nezvýší), ale neměly by PR snižovat, pokud by google vůbec poznal, že jsou koupené. A o tom se dá celkem pochybovat, protože backlinks je řadí běžně do textů s ne nějakých speciálních oblastí stránky (lišt, patiček, boxů...), navíc jsou tématické. V html kódu který google vidí, jsou to standardní odkazy.
Plaváček
Profil
jurajm:

Každé zapojení do systému automatické výměny odkazů (lhostejno jaké), jehož účelem není nic jiného, než manipulace s ranky nebo výsledky vyhledávání, je potenciální riziko, s nímž je třeba počítat. A nejlépe se podobným věcem vyhnout. Nicméně pokles GTPR (nezaměňovat s PageRankem) může mít desítky dalších příčin a nemusí se jednat o penalizaci. Stává se to a stávat se to bude neustále. Z čehož vyplývá, že je zbytečné podobné veličiny sledovat.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zajímavé čtení:
Poptávání výměny odkazů je na této diskusi nežádoucí.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0