Autor Zpráva
Micha
Profil *
Ahoj, chtěl bych se jen přesvědčit, jestli chápu správně tuto věc:

1) web s URL adresami typu example.com/index.php?i=d1, example.com/index.php?id=2 atd. bude vnimán (a zaindexován) jako jednostránkový (protože se mění jen parametr, ale je to pořád index.php)

2) ale web s URL adresami typu example.com/index/1, example.com/index/2 bude mít zaindexován počet stránek, který bude odpovídat číslu za lomítkem (samozřejmě pokud na každý budu odkazovat atp.)

Děkuji za potvrzení/vyvrácen a za váš komentář
jenikkozak
Profil
1) Ne. Stránka s unikátním parametrem bude brána jako samostatná.
Pokud vyhledávač zjistí, že některý parametr nemá vliv na obsah stránky, bude v adresách na daném webu tento parametr ignorovat. Aspoň Google se o to prokazatelně snaží.

2) Počet indexovaných stránek nebude odpovídat číslu za lomítkem, ale počtu takovýchto stránek.
Micha
Profil *
Díky za reakci:

ad 1) Opravdu? Já si to původně myslel, ale našel jsem 2 weby...

ad 2) omlouvám se za nepřesné vyjádření, samozřejmě jsem to myslel jak píšeš ty
Str4wberry
Profil
Opravdu?

Ostatně si to můžeš ověřit na této diskusi, přijde ti snad ve vyhledávačích jako jednostránková?
Micha
Profil *
Ha :-) To je pravda :-) Děkuju, já vám samozřejmě věřím...

Jen že skript co využívám to asi nějak zakazuje, protože na několika různých webech se indexaci stránek lišící se v parametru úspěšně vyhýbá...

Každopádně děkuju za objasnění
Petr ZZZ
Profil
Micha:
Jen že skript co využívám to asi nějak zakazuje
Tak se mrkni, zda to zakazuje.
Micha
Profil *
Diky, mrknul jsem se, nezakazuje... každopádně google tyto adresy nezná (je mi záhadou proč)...
Str4wberry
Profil
Třeba je na nich velmi podobný obsah.
jenikkozak
Profil
Micha:
Pokud využiješ Google Webmaster Tools, je tam v „Konfigurace stránek > Nastavení > Zpracování parametrů“ možné nastavit, které parametry má Google ignorovat a které ne.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zajímavé čtení:
Poptávání výměny odkazů je na této diskusi nežádoucí.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0