Autor Zpráva
Sylar
Profil
Zdravím,
vytvořil jsem jednoduchý nástroj pro kontrolu pozic ve vyhledávači. Prozatím jen a adrese http://cops.xore.eu .
Můžete testovat, zkoušet, hanit, kritizovat, dávat připomínky :-)

V tuto chvíli umí hledat pouze v seznamu, pracuje se na google a ostatních fulltextech. V seznamu hledá až do 600. pozice. Mezi jednotlivými hledáními je dobré počkat 10 - 15 sec. Kontrola do 600. pozice trvá cca 30 sec.
Není to vůbec nastylované, ale to snad pro účely testování nikomu vadit nebude.

Pokud bude mít úspěch a pořádně fungovat, chtěl bych jej udělat tak, že by si do něj uživatel nasypal weby a KW na které chce kontrolovat a jednou za 24h by se automaticky zkontrolovala pozice a zobrazil se graf. Tato současná "ruční" podoba je tedy jen na otestování scriptu.
jenikkozak
Profil
Sylar:
pracuje se na google a ostatních fulltextech
Tam ale čeká zrada.

Můžete testovat, zkoušet, hanit
Není co hanit. Asi to funguje.

Pokud bude mít úspěch a pořádně fungovat, chtěl bych jej udělat tak, že by si do něj uživatel nasypal weby a KW na které chce kontrolovat a jednou za 24h by se automaticky zkontrolovala pozice a zobrazil se graf.
To se u Seznamu pozice tak často mění? A i kdyby se tak často měnily, má potom význam se o ně vůbec zajímat?
Sylar
Profil
jenikkozak:
Tam ale čeká zrada.
nějak to vykoumáme :) snad

Není co hanit. Asi to funguje.
asi?

To se u Seznamu pozice tak často mění? A i kdyby se tak často měnily, má potom význam se o ně vůbec zajímat?
jsou i případy kdy se můžete s konkurencí tahat o místo a přeskakovat, ale v podstatě máš pravdu. aktualizace jednou za 3 - 5 klidně i 7 dní je dostačující.
LudekBrno
Profil
Sylar:
nějak to vykoumáme :) snad

Jak? váš robot bude pracovat ze všech možných lokalit v ČR a bude získané pozice průměrovat? :-)
Plaváček
Profil
Sylar:

Zeptám se možná blbě, ale k čemu mi (z praktického hlediska) může být dobré vědět, že na jedno klíčové slovo jsem na čtyřistadevádesátésedmé pozici?
Sylar
Profil
LudekBrno:
musí být nějaký "univerzální" princip podle kterého google řadí, dle kterého kontrolují pozice ostatní podobné služby.

Plaváček:
... na jedno klíčové slovo ...
je to napsané v úplně prvním příspěvku, že toto je pouze prototyp a později by to mělo fungovat tak, že si napíšete weby a k nim klíčová slova a pozice se budou automaticky U VŠECH KWs kontrolovat za určitý časový úsek, takže ne jen na jedno.
Hledání až do 600. pozice (tedy např. 10x více než seo servis (u seznamu)) je vhodné hlavně ze začátku optimalizace na zjištění zda vůbec na toto klíčové slovo "někde" vyběhnu. A ve druhé řadě je přeci pěkné vědět a na grafu vidět, že jsem za dva týdny dostal web z 497. pozice na 15. ne? :-)
Minor
Profil *
Sylar +1, fandím ti :)
Petr ZZZ
Profil
Sylar:
Naprogramovat to je jistě výkon, který si zaslouží obdiv, a nerad ti kazím radost, ale to, co vyrábíš, je v rozporu se smluvními podmínkami společnosti Google:

„Nepoužívejte nepovolené počítačové programy pro odesílání stránek, kontrolu hodnocení atd. Takové programy spotřebovávají výpočetní výkon...“

Více v pokynech pro webmastery.
LudekBrno
Profil
Sylar:
musí být nějaký "univerzální" princip podle kterého google řadí, dle kterého kontrolují pozice ostatní podobné služby.

Podle mě se tím ty ostatní služby jednoduše vůbec nezatěžují. Vyplivnou takový výsledek, který jim google předloží vzhledem k lokalitě serveru služby a hotovo. To že 95% skutečných hledajících dostane pozice zcela rozdílné je netrápí. Ostatně cílem podobných služeb (typu seo-servis) nikdy není skutečná pomoc tvůrcům webů, ale výhradně bezplatné získání návštěvnosti a zpětných odkazů a často i možnost prodat jim nějaké placené služby. U toho googla to opravdu korektně zjistit nejde, protože to není statická pozice, ale je velmi závislá na konkrétním hledajícím. Jinak jak píše Petr ZZZ, strojové zjišťování pozice nějakého webu není v souladu s účelem vyhledávačů a klidně může být časem zablokováno. Není až takový problém rozlišit robota hledajícího bleskově nějaký konkrétní web v SERP od člověka, který se pomalu výsledky proklikává :-)
Petr ZZZ
Profil
LudekBrno:
strojové zjišťování pozice (...) může být časem zablokováno

Podle odkazu v [#8] to může vést „až k úplnému odstranění stránek z indexu Google či jiné penalizaci“.
Bubák
Profil
LudekBrno:
Není až takový problém rozlišit robota hledajícího bleskově nějaký konkrétní web v SERP od člověka, který se pomalu výsledky proklikává
A pak se google zblázní: http://latrine.dgx.cz/google-se-zblaznil
Článek je z roku 2007, více než čtyři roky starý, jestli se to děje i dnes, netuším.
wifi_jirka
Profil *
Mně se obecně position checkery líbí.

Je to totiž nástroj, který jednoznačně ukáže, že se na webu něco zlepšilo.
Když někomu dávám do pořádku web, tak sice všichni většinou znají, že po mém zásahu jsou na webu lepší texty, že jsou tu relevantní nadpisy, že jsem dokázal na web přenést něco zajímavého z jejich činnosti apod.
Nicméně všechny tyto věci (nemluvě o tom, co nejde na první pohled vidět vůbec, třeba sitemap.xml) nejsou pro zákaznika tak okatým vylepšením, jako když jim ukážu jak si jejich web sojí v googlu a seznamu na několik klíčových slov před optimalizací a po optimalizaci.
I mně při tom celkem mrzí, že vlastně nejde vidět spousta mnohem zajímavější a důležitější práce, kterou jsem na webu udělal...

Btw. jaký position checker používáte ? Já občas použiji tento http://www.nastroje-seo.eu/klicova-slova-pozice.php, ale neukazuje úplně přesně (i když pro relativní srovnání postačit může). Jeho nová verze http://www.seonastroje.cz/klicova-slova-pozice někdy blbne (zadám url a keywords a dlouho čekám a nevyhodí to nic).
Petr ZZZ
Profil
wifi_jirka:
Mně se obecně position checkery líbí.

To je hezké, ale nehraje to roli. Podle vyjádření společnosti Google může strojové testování pozic vést k penalizaci, v krajním případě až k úplnému vyřazení stránek z výsledků vyhledávání (už to zde zmiňuji dvakrát: [#8], [#10]). Osobně v takových nástrojích nevidím žádný smysl. Pozice dejme tomu do 30. místa si snadno zjistím obyčejným ručním hledáním a je-li stránka umístěna hůře, je už jedno, zda je na padesátém nebo na třistaosmdesátémšestém místě.

...neukazuje úplně přesně
Pozice na Googlu žádný nástroj ani přesně ukazovat nemůže, protože různá datová centra Google můžou vyhazovat různé výsledky, kromě toho se můžou výsledky lišit na časové ose a v závislosti na řadě dalších kritérií.
Plaváček
Profil
wifi_jirka:

Nejlepším nástrojem pro zjišťování pozic jsou vyhledávače samotné (mimochodem - u Google něco jako "pevná pozice" neexistuje, prakticky každý uživatel vidí něco jiného - ale to jen na okraj).

A čistě mezi námi doporučuji k přečtení zajímavý článek, který i přes datum svého vydání neztratil nic na své aktuálnosti: http://www.snizekweb.cz/weblog/seo-pozice/
wifi_jirka
Profil *
Plaváček : Mně je to třeba jasné, ale ty jsi nenarazil na klienty, kteří to prostě nechtějí pochopit ?
Oni prostě chtějí něco jednoduchého, lehce pochopitelného a tím jsou "bohužel" pozice.

Většinu z nich si postupně "vychovám" a pomocí google analitics, dotazů svých zákazníků apod, konečně pochopí o čem to SEO je.

Ale začátek je velmi problematický. A bohužel zásluhu na tom mají někteří "takySEOoptimalizátoři", kteří SEO prezentují hodně nešikovně.
wifi_jirka
Profil *
[#13] Petr ZZZ
... kdyby to tak fungovalo, tak je velice jednoduché vyřadit konkurenční stránky z indexu. Takže doufám, že je to ze stranu googlu jen takové varování, jinak si nedovedu představit, jak by Google mohl rozlišit, zda to někdo testuje strojově pro sebe, pro klienta, nebo se zlým úmyslem pro konkurenci...

snadno zjistím obyčejným ručním hledáním
ano, pro jeden výraz, jedním vyhledávačem, na jednom webu...

Ale zjistit pozice v googlu / seznamu / jyxu na několik frází + různé weby - tam je to trochu jiná

Obecně souhlasím, že o pozicích to není, ale klienti si to bohužel zpočátku nemyslí :-(
margin
Profil *
wifi_jirka:
Já si myslím, že google tím myslí, že penalizovaný bude web,kde takový nástroj běží. Ale pochopitelně musí varovat uživatele. Přestože je google velký bratr, nemá moc šancí zjistit, jakého webu se vyhledávání pozice týká, url webu je na serveru, ze kterého je spuštěn test. Ke googlu se dostanou akorát klíčová slova.
Plaváček
Profil
wifi_jirka:

Pak vyzkoušej třeba nástroj Collabim http://www.collabim.cz/
norwi
Profil
http://www.collabim.cz/

collabim.cz neni spatny nastroj jen trpí přesně tím co je v diskuzy řečeno.
Ukazuje pozice ve vyhledavačích z místa, kde fyzicky běží. Ne kde je klient, který se zajímá o svoji pozici ve vyhledávačích.
Odzkoušeno dne 27.8.2012 15:45
Petr ZZZ
Profil
Reaguji na norwiho:
„Ne kde je klient, který se zajímá o svoji pozici ve vyhledávačích.“
Chytrého klienta mají zajímat pozice z pohledu potenciálních zákazníků a ne pozice, které vidí on sám. SEO-poradce, který klientovi zamlčí tohle a skutečnost, že velké vyhledávače mohou různým lidem dávat různé výsledky, buď nemá dostatečnou kvalifikaci, nebo svému klientovi vědomě zamlčuje důležité okolnosti. Nehledě na to, že pozice jsou jedna věc a míra konverze a obchodní úspěch jsou věc druhá (doporučuji přečíst článek Martina Snížka, na který odkazuje Plaváček).
Pavlík
Profil *
Ahoj, píšu sice pozdě, ale přece si to neodpustím. Já používám http://www.need4web.cz/seo/pozice-ve-vyhledavacich/. Hlavní důvodem je, že výsledky se řadí pod sebe a mohu, tak snáze porovnávat hodnoty z různých webů.
LudekBrno
Profil
Pavlík:
Nemůžu si pomoct, ale spíš než jako pozdní odpověď to vypadá jako spam :-)

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zajímavé čtení:
Poptávání výměny odkazů je na této diskusi nežádoucí.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0