Autor Zpráva
Plnouparou.cz
Profil *
Pravděpodobně v souvislosti s novým robotem jsem zaznamenal toto: na běžný a základní dotaz "parní stroj" dříve vyjížděl odkaz na naší homepage Odkaz průběžně na 1-3. místě (+wikipedia, merkur..) Nyní je odkaz až na nějakou podstránku (proč zrovna na tuhle?), titulní stranu ignoruje, žádné zásadní změny jsme na webu nedělali...Odkaz

Na googlu to dává logicky odkaz na homepage...Odkaz

Děkuji za případné rady...
Neas
seznam robot je bohužel podstatně "hloupější" než googlebot a tímhle se to projevuje. Pokud začal Seznam a.s. používat nového bota pro indexování stránek, pak za to může on, nikoli kód vašich stránek. Jestli vám to výrazně vadí, můžete zkusit kontaktovat přimo společnost Seznam, avšak nečekejte přílišný úspěch.
Na druhou stranu pokud se nový bot výrazně liší od starého, pak má určitě spoustu much, které programátorský tým Seznamu ještě vychytává.
Pavel Dumbrovský
My jsme toto řešili přesměrováním podstránky na hlavní stranu a tu podstránku jsme přejmenovali.
Plnouparou.cz
Profil *
Děkuji za reakce, na seznamu jsem poprosil o reindexaci a pak se to vrátilo do předchozího stavu - na seznamu 3. ( parní stroj), akorát místo homepage je tam podstránka kategorie, což už mi nevadí...

Pravděpodobně to souviselo se změnou robota, podobný problém jsme měli s Detektory kovů Odkaz, kdy jsme asi na 14 dní spadly z běžného 2-3. místa (keywords detektor kovu) na 10.....teď je to zase zpět...

Hezký den všem

Jirka Zach
Yuhů
Měnil se crawler (v seznamu nazývaný "robot), neměnil se vyhledávací algoritmus. Z toho vyplývá, že na pozicích by to vidět být moc nemělo (neměly by cestovat bouřlivěji než jindy). Jestli se to nějak projevilo, tak spíše v tom, že některé stránky v indexu vůbec nejsou, ale naopak jsou tam jiné.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zajímavé čtení:
Poptávání výměny odkazů je na této diskusi nežádoucí.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0