Autor Zpráva
KM
Profil *
Dobrý den všem,

včera jsme s klientem měli zajímavý rozhovor na téma propagace webu a zakázaných metod. Dostali jsme se ke dvěma metodám, kde jsme nedokázali přesně určit, zda jsou zakázané či nikoli:

1. Jeden text, do něj vkládána jiné klíčová slova (typová označení HDD)
viz například http://www.google.com/search?sclient=psy&hl=en&source=hp&q=western_digital%20site%3Adatacent.com&aq=&aqi=&aql=&oq=&pbx=1&biw=1324&bih=1247&pf=p&pdl=300&cad=cbv - stránka má připravený text, do kterého generuje (dle své databáze typů disků) různé typy disků. Text na všech stránkách je téměř totožný, jen s rozdílem konkrétního typu disku.

Porovnejte např.: http://datacent.com/datarecovery/hdd/western_digital/WD20EARS-00S8B1 a http://datacent.com/datarecovery/hdd/western_digital/WD10EADS-00L5B1 - naprosto totožný text jen s malými odlišnostmi.

Je tato metoda zakázaná? Takových stránek je na webu i několik tisíc (viz 34 400 stránek indexovaných googlem).

Jde mého jde o snahu o manipulaci s vyhledávači tak, aby stránky byly dohledatelné na konkrétní slova (značka a typ disku) + si získaly váhu jako cenný zdroj informací = metoda, která se vyhledávačům líbit nebude.


2. Stránky vytvořené vyhledáním hledaného slova na několika firemních webech
Společnost má několik webů. Idea je takováto:

Na jednom - hlavním - webu bude vytvořeno několik desítek stránek, určených pro hledaná longtailová slova. Tedy například někdo občas hledá slovo "vyhořelý disk v PC". Nechceme například na toto slovo cílit konkrétní stránku webu s nabídkou služeb, ale rádi bychom udělali stránku "Vyhledávání spojení vyhořelý pevný disk napříč našimi weby", která by shrnovala příspěvky relevantní tomuto spojení ze všech pěti firemních webů.

CO si myslíte o této metodě? Dle mě se také vyhledávačům moc líbit nebude.


Nebavme se nyní prosím o smyslu tohoto jednání, zda je užitečné pro uživatele nebo ne, chtěl bych znát jen váš pohled na tuto věc. Jde o Black hat metody (v tomto případě budování velkého množství stránek určených především pro vyhledávače, pro zvětšení rozsahu webu)?
Aleš Janda
Profil
Metody penalizace se průběžně mění. V podstatě platí, že pokud má stránka smysl pro návštěvníka, je chtěna i vyhledávačem. Pokud je stránka návštěvníkovi na nic, penalizuje ji i vyhledávač (samozřejmě v ideálním světě, v praxi jsou rozdíly, snaha je je ale stírat).

Konkrétní odpovědi:
1) Nemyslím si, že by byla zakázaná. Maximálně to bude brát vyhledávač jako duplicitní obsah a něco z indexu vyhodí. Pokud by to bylo nějak moc provázané, může to být považováno za linkfarmu
2) Výsledky hledání je typický obsah stránky, na kterou se já jako návštěvník třeba dostat nechci (málokdy tam totiž najdu co hledám) - takže může být zakázaná i nemusí. Nebo spíše se to nebude vracet ve výsledcích, mít vyhledávání na svých stránkách samo o sobě není nic špatného
KM
Profil *
díky za odpověď.

1) také si myslím, jako linkfarma by to posuzováno být nemělo, bude to zasazeno do webu, ale odkazy nikam ven nepovedou.

2) souhlas, ale tohle není klasické vyhledávání v pravém slova smyslu.


prosím o další názory, děkuji :)

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zajímavé čtení:
Poptávání výměny odkazů je na této diskusi nežádoucí.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0