Autor Zpráva
jurry
Profil *
Ahoj všem,

snažím se dostat do světa můj "nový web"(již cca půl roku jede).

Zaregistroval jsem jej cca do 150 různých katalogů + asi dva PR články a používám seosurf a websurf. Návštěvnost dle statisky hostingu se zvedla, přístupy se nyní pohybují okolo 600-700 za den. Ale rank mám pořád jako na začátku. GPR - 2/10, SR - 1/10, JYXO-179/220 a YAHOO počet zpětných odkazů 44.

Mám nyní čekat než se zaktualizují ranky nebo jakým způsobem můžu dosáhnout na to abych se třeba na seznamu či googlu našel na nějaké rozumné pozici.
Jsem v obou zaindexovaný, ale na slova která bych potřeboval se nenajdu ani na cca 50straně.

Otázka zní..co ted, jak pokračovat?

Díky za odpovědi
jurry
Profil *
ještě doplním ... jedná se o www.e-prehled.cz
Petr ZZZ
Profil
jurry:
...a používám seosurf a websurf
Neznám to a čtu o tom poprvé, ale už podle názvu si říkám, zda to nebudou nějaké zakázané metody (ani se mi to nechce hledat, příliš mi to připomíná vylomeniny typu "suprklikačky").
Jurry
Profil
to netuším..přišlo mi to jako dobré řešení, víte o tom někdo? zda je to povolené či ne?
LudekBrno
Profil
Co jsem tak četl, jsou to nesmyslné metody virtuálního zvyšování návštěvnosti. Nějaký skript jakoby kliká vzájemně na weby zaregistrované v systému. Tedy praktický užitek nula, navíc se člověk nedozví skutečnou návštěvnost, protože mu ji virtuálně navyšují ty systémy. Jenže to je k ničemu, protože to nejsou skuteční návštěvníci, kteří můžou přinést nějaký zisk. Navíc je velice pravděpodobné, že podobné metody určitě jsou v hledáčku vyhledávačů a pokud na ně přijdou, rozhodně z toho nebude nic dobrého.

jurry:
Může to být klidně i jednou z příčin špatných pozic. Osobně bych doporučil to okamžitě vyhodit, protože to nemá vůbec žádný přínos, pouze to zvyšuje riziko penalizace. Jinak ale inzertních serverů je asi milion (kromě nějakých 2-5 jich většina živoří bez aktuálních inzerátů a postupně zaniká) a není pravděpodobné, že by ses bez masivní placené reklamní kampaně mohl dostat do povědomí lidí a dobré pozice vyhledávačů.
Jurry
Profil
Je mi jasné že to není jednoduché a ani nečekám že bych měl být ve vedoucích pozicích, ale rád bych se dostal aspon na nějakou příčku, být na 1000 pozici nebo ani to ne nechci. A rád bych se od Vás dozvěděl kam ted dál.

Je pravda u toho seoserfu že jsem několikrát při prohlížení ostatních webovek klik a otevřel si je v novém okně abych se koukl co tam píší a třeba mě osobně přibyl i jeden inzerát od jednoho člena této formy reklamy. (i když jeden inzerát je nic, je vidět že občas se na ty stránky někdo koho to zaujme dostane). Na vaši radu jsem tuto službu zastavil a ptám..co ted ..dále registrovat nebo jak pomoci přístupům.. nejlépe zdarma či za mrzký peníz? (aspon pro začátek)
LudekBrno
Profil
Jurry:

a na jaká klíčová slova vlastně očekáváš dobré výsledky? V tomto oboru to ale fakt bude velký problém, protože na internetu visí hromady inzertních serverů, velká většina z nich není téměř vůbec aktuální, ale jsou tam už dlouho a jsou zabetonovány na svých pozicích ve vyhledávání. A jen velmi těžko se mezi ně dostane nějaký nový. Jediná šance jsou kvalitní zpětné odkazy, ale ty se registracemi do stovek bezvýznamných katalogů jaksi neseženou. Já se obávám, že v tomto oboru se bez větších investic do reklamy nový server nemá šanci prosadit, zejména právě pro začátek. Je to totiž začarovaný kruh. Nejsi ve vyhledávání - není návštěvnost. Nejsou reklamy - není návštěvnost. Není návštěvnost - nejsou aktuální inzeráty. Nejsou aktuální inzeráty - nejsou spokojení ani náhodní návštěvníci. Nejsou spokojení návštěvnící - nevytváří ti v diskuzích zpětné odkazy na inzeráty, které by je zaujmuly. Atd. kolem dokola... To by vážně chtělo nějakou větší bannerovou kampaň, aby se lidi dozvěděli a začli ho využívat, bez toho je to podle mě jen ztráta času a peněz za hosting a je to spolehlivě odsouzeno k zániku jako ty další hromady inzertních serverů. Na trhu působí několik velkých serverů (podle mě tak maximálně 5, které stojí za to), které na sebe automaticky natahují návštěvníky, protože i laik ví, že má podstatně větší šanci něco dobře koupit či prodat na známém inzertním serveru a nebude ztrácet čas vypisováním inzerátu na server, kde žádné jiné inzeráty nejsou.
jurry
Profil *
tomu rozumím, je pravda že inzerátů můžu mít zaevidovaných něco okolo 100ks a za poslední týden co to rozjíždím já přibylo cca 48ks. Větší část je prakticky od známých kteří dělají do aut + bližší okolí které jsem přitáhl + cca 10 inzerátů od lidí z netu.
Takže dá se říct že pár inzerátů aktuálních je a udělám maximum proto aby přišly další.
Ted jde jen o to co je pro mě nejvýhodnější, rád bych do toho zainvestoval tolik peněz kolik bude potřeba, jenže na to nemám momentálně tolik prostředků.
Právě mě nejvíc na internetu trápí to..že těch slušných je tak 5 a když jsem kolikrát dával inzeráty nikdy se nechci spoléhat na jeden web a proto jsem zjistil že jich fakt většina nestojí za nic. Takže rád bych se dostal ke slušnějším příčkám, i když samozřejmě s tím že to nějaký měsíc bude trvat.
ludekbrno
Profil *
jurry:
No nechci ti brát iluze, ale dostat se "na dostřel" těch pár nejznámějších inzertních portálů rozhodně není

1) otázka pár měsíců, ale minimálně několik let
2) vůbec levné, natož zdarma a s velkým rizikem nenavrácení vložených prostředků

A bohužel, zůstat někde dále za těmi pár slušnými portály znamená v podstatě neexistovat vůbec, protože návštěvnost bude mizivá a nebude z toho žádný ekonomický přínos. Nemyslím, že je šťastná volba pouštět se do obecného inzertního portálu, protože trh je přesycený a rozdělený mezi těch pár úspěšných webů. Podle mě je jedinou šancí nabídnout specializaci v nějakém úzkém oboru, kde podobné služby nejsou.

P.S. jeden poznatek k SEO, celý portál máš duplicitní ;-) Fungují ti totiž URL ve dvou variantách, tedy s www i bez www. To jsou pro vyhledávače dva různé duplicitní weby a navíc se ti může tříštit síla zpětných odkazů, pokud by někteté směřovaly na URL s www a jiné na URL bez www. Je potřeba jednu variantu zvolit a tu druhou na ni přesměrovat.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zajímavé čtení:
Poptávání výměny odkazů je na této diskusi nežádoucí.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0