Autor Zpráva
honzin
Profil
Ahoj,

vytvořil jsem si minisite www.mariohry.cz . Na seznamu na dotaz mario hry jsem pátý, ale v googlu jsem někde hoodne vzadu cca 60 místo.

Čím to je?


A další otázka je, berou vyhledávače v potaz jak často lidé zadávají do vyhledávače přímo nějakou URL?
jenikkozak
Profil
Vyhledávače nemusejí mít extra velký důvod, proč by měly web zobrazovat „někde hoodne vzadu“, spíše ty musíš dokázat, že si zasloužíš být výše.
- Zajímavé je, že na hledání slov z tvého webu se výše zobrazovaly jakési novinečky.
- Velké redakční systémy nejsou podle mých zkušeností pro vyhledávače tím nejlepším řešením.
- Web obsahuje málo unikátního textu, systém je odflákle přeložen.
- Na web zřejmě nevede dostatečné množství kvalitních odkazů.
honzin
Profil
Novinečky budou zas naka content farma nebo něco takovyho. Určitě :-) Ale je to jen minisite, nemá velke ambice. Jde o to, že jsou předemnou horší weby :D
Petr ZZZ
Profil
honzin:

V indexu tě Google má, dotaz mario na tvé doméně s operátorem site: mi vyhodí 279 stránek. Přijde mi to ovšem hodně. Hádám, že tam buď budeš mít plno duplicit, nebo si přinejmenším spousta tvých stránek vzájemně konkuruje a vyhledávač je pak nerozhodný, kterou z nich vybrat.

Dále mě napadá, zda by za tím nemohla být penalizace; možná by neškodilo projít si zapovězené optimalizační techniky. Snad jsem něco nepřehlédl, ale projel jsem prvních sto výsledků na dotaz mario hry a tvou doménu jsem nenašel.

A třetí možnost by byla, ...
...jsou přede mnou horší weby
... že vyhledávač je jiného názoru. Konkurence máš dost, mario her zná Google třiapůl milionu.
jenikkozak
Profil
honzin:
Ale je to jen minisite, nemá velke ambice. Jde o to, že jsou předemnou horší weby :D
Ano, o to, že se před tebou zobrazují horší weby. Třeba právě ta minisite bez velkých ambic. Bylo tomu tak aspoň u všech dotazů, ve kterých jsem cíleně vyhledával texty z tvých stránek.

Petr ZZZ:
Hádám, že tam buď budeš mít plno duplicit
Nepovedlo se mi je nalézt. Více stránek s totožným obsahem tam asi nemá. A jestli ano, nebude jich asi plno.

Dále mě napadá, zda by za tím nemohla být penalizace; možná by neškodilo projít si zapovězené optimalizační techniky.
Na dotazy se zobrazuje. Takže Google ho neodepsal úplně. Zapovězené optimalizační techniky jsem na jeho webu nenašel. Ale možná jsem hledal špatně. :)

nebo si přinejmenším spousta tvých stránek vzájemně konkuruje a vyhledávač je pak nerozhodný, kterou z nich vybrat.
Že by vyhledávač byl v roli osla, který dostal dvě kupky sena, ale nevěděl, která z nich je lepší, kterou má dřív sežrat, až za pár dní pošel hladem? Nevěřím tomu, že pokud chce vyhledávač na konkrétní dotaz zobrazit dvě stránky webu (a má-li přikázáno zobrazit jedinou), které v jeho očích mají naprosto stejnou hodnotu (což je stav, v jehož existenci také moc nevěřím), vyhodí z výsledků obě dvě.

Fakt je ovšem ten, že ty krátké popisy jednotlivých her se zobrazují u té konkrétní hry i ve všech kategorií, ve kterých je hra zařazená. Podle mne by webu prospělo, kdyby se v kategoriích zobrazovaly tyto krátké popisy, které by však na stránce s konkrétní hrou byly mnohem více rozepsány. Díky tomu by vyhledavač poznal, co je jen seznamem her a co je tou nejdůležitější stránkou konkrétní hry. A kromě toho by bylo obtížnější vytvořit zlodějskou stránku, která by obsahovala všechny tvé texty.
Petr ZZZ
Profil
jenikkozak:
Více stránek s totožným obsahem tam asi nemá.
Asi nemá, možná má, koukám, že se ti to taky nechce zkoumat. Jenže ono je to celkem jedno. Na linkfarmu nemusí být stránky nutně totožné – stačí, aby byly podobné.

Takže Google ho neodepsal úplně.
Jeníku, když si přečteš můj předchozí příspěvek, zjistíš, že to samé píšu hned v prvním odstavci. Penalizace může mimochodem dosahovat různých úrovní, nemusí to být hned vyhození z indexu. Zapovězené optimalizační techniky navíc nemusí být všechny vyjmenované, důležité je pochopit filozofii vyhledávače; cituji: „Není bezpečné předpokládat, že neuvedení konkrétní podvodné techniky (...) znamená souhlas společnosti Google s ní.“

Co se týče osla, ten může být nerozhodný, aniž by ty tvé dvě kupky byly navlas stejné.

Obecně: Nehodlám analyzovat honzinův web do posledního detailu. Jednak na to nemám čas a jednak věřím, že honzinovi stačí napovědět.
honzin
Profil
Díky za odpověďi

Google má 279 stránek protože dřív na tyhle domeně běžel nějakej bordel. Můžu se zeptat jak ty neplatný adresy přesměruju na root? viz. http://www.mariohry.cz/tag/shooting/

A takovejhle nesmyslů má google zaindexováno asi 250 :) Zbytek je můj web.
Slash24
Profil *
honzin:
Google má 279 stránek protože dřív na tyhle domeně běžel nějakej bordel. Můžu se zeptat jak ty neplatný adresy přesměruju na root? viz. http://www.mariohry.cz/tag/shooting/

Nepozeral som na výsledky vyhladávania ale ak má viacero výsledkov rovnakú (podobnú) neplatnú url ako napríklad www.mariohry.cz/tag/nieco ... tak to môžeš spraviť pomocou .htaccess a mod_rewrite.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zajímavé čtení:
Poptávání výměny odkazů je na této diskusi nežádoucí.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0