Autor Zpráva
Pavel Dumbrovský
Profil
Dobrý den,
na webmaster tools mi přišla zpráva, že na webu www.aertecnica.cz se objevují nepřirozené odkazy na jiné weby které by mohly manipulovat PR. To mi vysvětlete, toto je snad nejčistší web, o který se starám. V patičce je pouze pár odkazů, vesměs tématických. Tak za co penalizace (a propad na 3. stranu)?

Děkuji.
jenikkozak
Profil
Pavel Dumbrovský:
Ten úvodní text je, s prominutím, strašný. Napsat čtyřiatřicetkrát na jednu stránku totéž klíčové slovo, jaký to má význam?

To mi vysvětlete, toto je snad nejčistší web, o který se starám.
Ajajaj. :)
Co má centrální vysavač, centrální vysavač a centrální vysavač (ostatní centrální vysavače nevyjímaje) společného s aerobikem, legálními XP a třeba letními dětskými tábory, když vlastně centrální vysavač je jen vysavač?
Plaváček
Profil
Pavel Dumbrovský:

Tak nevím, mně tohle jako tématické odkazy nepřipadá: http://www.aertecnica.cz/partneri.html. Mimochodem - všechny zde uvedené firmy jsou skutečně vašimi obchodními partnery?
Ivy
Profil
Mohl bys sem hodit několik těch nepřirozených odkazů?
Pavel Dumbrovský
Profil
jenikkozak:
Napsat čtyřiatřicetkrát na jednu stránku totéž klíčové slovo, jaký to má význam?
Nepřihlíží snad vyhledávače k hustotě kw?
Plaváček:
Jasně, v partnerské sekci už se objevují odkazy všelijaké. Čili google vadí to, že v patičce odkazuji na partneri.html, což je taková malá linkfarma. Ale vždyť takto to dělá většina webů. Soustředit se pouze na tématické odkazy, tak jich máte minimum. Když odstraním odkazy na netematické partnery (a oni odstranění odkazy na mě), pomůžu si tím? Myslím že pozice, hlavně na seznamu, půjde dolů.
panther
Profil
Pavel Dumbrovský:
Nepřihlíží snad vyhledávače k hustotě kw?
přihlíží. A nejlépe se umisťují stránky, které mají přirozenou hustotu KW, nikoliv ty, které jí mají nejvyšší. Tvůj obsah totiž není ani trošku user-friendly. Číst v každé větě to samé sousloví opravdu nechci. Jeden z důvodů, proč rychle stránku opustit.
Pavel Dumbrovský
Profil
panther:
S tím souhlasím, text upravím. Spíš by mě zajímalo co s těmi linky..
Taurus
Profil
Omlouvám se, ale ty klíčová slova, jak zmiňuje jenikkozak, jsou otřesná. Kdo to má probůh číst? A to že je nejčistší web? Nechci vidět další. Dobře, že jsou takové weby penalizované...
jenikkozak
Profil
Pavel Dumbrovský:
Spíš by mě zajímalo co s těmi linky..
Na odkazy, jejichž cíl je tematicky na hony vzdálen od zaměření konkrétních stránek, je na klásnici speciální tlačítko Delete.
Pavel Dumbrovský
Profil
Teoreticky, když udělám pro partnerské odkazy více podstránek a bude se to v nich hemžit slovy, které budou korespondovat s odkazy ven, které tam jsou - už to nebude netematické, je to tak?
jenikkozak
Profil
Pavel Dumbrovský:
Teoreticky, když udělám pro partnerské odkazy více podstránek a bude se to v nich hemžit slovy
Teoreticky to hemžení už vidíme na úvodní stránce. :-)
Já bych ty odkazy smazal. Ale pokud je tam chcete, klidně si web můžete kazit...
Pavel Dumbrovský
Profil
jenikkozak:
Jasně, tak já si web dokonale pročistím, ale skoro nikdo na mne nebude odkazovat, protože nebudu mít s kým vyměňovat odkazy. Už vidím, jak moje pozice na seznamu poletí vzhůru..
Tasartir
Profil
Pavel Dumbrovský:
Ne že bych chtěl rejpat, ale právě jsi tu řekl, že tvůj web nestojí za to, aby na něj někdo odkazoval.. A tak mě napadá.. Je důvod, aby mi takový web vyhledávač nabídl?
Pavel Dumbrovský
Profil
Tasartir:
To tady slýchám furt dokola. Když se u některých kw podívám na 1. stranu na seznamu, není tam skoro žádnej web, kterej by stál za to, aby na něj někdo odkazoval. Co tedy rozhoduje o pořadí? :)
Plaváček
Profil
Pavel Dumbrovský:

Čemu, prosím, nerozumíte ve větě "stránka partneři je tak trochu linkfarma a z pohledu jak návštěvníka, tak robota je nesmyslná, protože posílá lidi i roboty na webové stránky, které s tématem vaší prezentace nesouvisí ani omylem. Jediný důvod, proč tam tuto stránku máte, a navíc to sám přiznáváte, je manipulace s ranky"?

Chcete-li mít klid, nemilosrdně tuto zbytečnou stránku odstraňte a nastudujte si, jak se doopravdy dělá linkbuilding.
Pavel Dumbrovský
Profil
Odpovím si sám: jsou to lepší či horší techniky oblbování vyhledávačů. Nějaká "kvalita" webu? Ale jděte..
Plaváček
Profil
Pavel Dumbrovský:

Přistupujute-li k SEO jako k technice na "oblbování vyhledávačů", pak vám, bohužel není pomoci.

P.S. Ty texty jsou vážně příšerné.
Pavel Dumbrovský
Profil
Budu mít stránku, která stojí úplně za ho.no. Podaří se mi povyměňovat dost odkazů s podobnými stránkami, samé vesměs tematické odkazy, ale žádný přirozený. Dostanu se rychle nahoru na seznamu. Co z toho má návštěvník? Je to pořád oblbování vyhledávačů a dělá to snad každej. Jo, když mám web u kterýho je předpoklad, že by na něj lidi mohli odkazovat sami, protože je na něm něco zajímavýho, to je jiný kafe. Ale ukažte mi to u firemních webů. Většinou chce mít klient na hlavní stránce pořád ten samý text, nějaké články nehrozí.. Takže nezbývá než oblbovat.
panther
Profil
Pavel Dumbrovský:
tak oblbuj a neptej se. Radu slyšet nechceš, tak se neptej. Vše podstatné již bylo řečeno.

Chceš-li se tím řídit, řiď se, jinak nech web tak, jak je.

tak já si web dokonale pročistím, ale skoro nikdo na mne nebude odkazovat, protože nebudu mít s kým vyměňovat odkazy.
a co kdybys napsal nějaký unikátní obsah, na který by stálo za to odkazovat? Jestliže sám víš, že na tebe nikdo odkazovat nebude, máš špatný web, který není potřeba mít na horních pozicích ve vyhledávačích.
Plaváček
Profil
Pavel Dumbrovský:

Je to pořád oblbování vyhledávačů a dělá to snad každej.

Já ne. A znám spoustu dalších, kteří nic takového nedělají, protože je to činnost bez perspektivy.

Ale ukažte mi to u firemních webů. Většinou chce mít klient na hlavní stránce pořád ten samý text, nějaké články nehrozí..

Není to přímo firemní web, ale můžu ukázat, protože je principielně stejný: http://www.apartman-ivona.cz. Na webu je prakticky stále tentýž text už třetí rok. Rozšířuje se pouze fotogalerie, či vzkazy návštěvníků. Žádné články nehrozí. Přesto se dlouhodobě drží na dobrých pozicích na klíčové fráze, které jsou pro web relevantní. A hlavně plní cíl, k němuž byl určen.

Jak toho bylo dosaženo jsem kdysi sepsal. Kouzelná vyhledávací fráze zní: "Jak jsem dělal levné SEO bez tajných triků."

P.S. To, co jsem právě teď udělal, je také jedná z možných forem levného linkbuildingu. To jen na okraj :)
Pavel Dumbrovský
Profil
panther:
A nebo je to prostě téma, na který někdo max přijde a odejde, nebo přijde a nakoupí, moc přirozených odkazů není.
Zrovna tady v oblasti centrálních vysavačů jsem dost dlouho držel 1. stranu na seznamu, teď to trochu spadlo, i s tím "hrozným" textem. Kdo je přede mnou? Asi 2 konkurenti, kteří mají kupu webů o centrálních vysavačích, na všech ty samé nesmysly a vzájemně prolinkované. Pro návštěvníka o nic lepší než můj web, ale jsou prostě výš - vrazili do toho víc peněz, tak mají víc webů, i když v podstatě stejných. Pak se objevil web, který si zaplatil optimalizaci u nějaké firmy, která vytvořila hodně webů. Na všech webech narvali do patičky odkaz na ten web a ejhle, dlouho drželi první plac. Sice chápu, co myslíte tím Vaším čistým SEO, ale v praxi jsem se s tím moc nesetkal. Kdybych dělal web o akvarijních rybičkách, tak bych o tom uvažoval, dělat kvalitní obsah atd, ale v téhle branži je to horší.

Každopádně děkuji za názory, něco jsem si z toho určitě vzal, některé věci změním.
wifi_jirka
Profil *
Pavel :
Nepovažuju se zrovna za gurua v SEO, ale tvoji stránku bych asi z 50% modifikoval tak, aby podle mého nejlepšího svědomí byla uživatelům prospěšná...

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zajímavé čtení:
Poptávání výměny odkazů je na této diskusi nežádoucí.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0