Autor Zpráva
Minatory
Zdravím,

existuje nějaký jednoduchý způsob jak dokázat na českém Googlu zobrazovat českou verzi stránek a na anglickém tu anglickou? Mám web řešený tak, že se jazyk nastavuje automaticky podle jazyku browseru a zároveň mám v menu zobrazené vlaječky na češtinu a angličtinu (takže by robot měl znát adresu české verze). Ale z nějakého důvodu když zkouším hledat v českém Googlu tak se zobrazují výsledky jen anglické verze a nikoliv české. Přestože mám české meta popisky jako keywords, description a i mám meta tagem nastavený jazyk webu na češtinu. Český Google ale celou českou verzi naprosto ignoruje. Myslel jsem, že to vyřeším dvěma doménami s koncovkami .com a .cz, ale bohužel .com už je zabraná někým jiným.
Davex
Google rozpozná jazyk stránky automaticky bez ohledu na meta tagy. Nemůže být chyba v tom, že se robotovi na URL pro českou verzi ukáže anglický obsah?
ninja
Minatory: Přidejte link na web, nebo důkladně popiště strukturu vašich url. Máte ve vyhledávači (a/nebo prohlížeči) přepnutý preferovaný jazyk na češtinu?
Yuhů
Podstatné je odlišit ty dvě verze na úrovni URL. To znamená, že česká verze by měla mít jiné URL než verze anglická. Z původního dotazu jsem nepochopil, zda tomu tak je. Jestli to bude .cz a .com nebo nějaké jiné oddělení (třeba adresář, v cestě), je úplně jedno.

Robot může selhávat při posílání accept-language hlaviček, případně ho vůbec nenapadne jít na jednu stránku se dvěma různými accept-language požadavky.

Pomohl by odkaz na konkrétní příklad.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zajímavé čtení:
Poptávání výměny odkazů je na této diskusi nežádoucí.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0