Autor Zpráva
Minatory
Profil
Zdravím,

existuje nějaký jednoduchý způsob jak dokázat na českém Googlu zobrazovat českou verzi stránek a na anglickém tu anglickou? Mám web řešený tak, že se jazyk nastavuje automaticky podle jazyku browseru a zároveň mám v menu zobrazené vlaječky na češtinu a angličtinu (takže by robot měl znát adresu české verze). Ale z nějakého důvodu když zkouším hledat v českém Googlu tak se zobrazují výsledky jen anglické verze a nikoliv české. Přestože mám české meta popisky jako keywords, description a i mám meta tagem nastavený jazyk webu na češtinu. Český Google ale celou českou verzi naprosto ignoruje. Myslel jsem, že to vyřeším dvěma doménami s koncovkami .com a .cz, ale bohužel .com už je zabraná někým jiným.
Davex
Profil
Google rozpozná jazyk stránky automaticky bez ohledu na meta tagy. Nemůže být chyba v tom, že se robotovi na URL pro českou verzi ukáže anglický obsah?
ninja
Profil
Minatory: Přidejte link na web, nebo důkladně popiště strukturu vašich url. Máte ve vyhledávači (a/nebo prohlížeči) přepnutý preferovaný jazyk na češtinu?
Yuhů
Profil
Podstatné je odlišit ty dvě verze na úrovni URL. To znamená, že česká verze by měla mít jiné URL než verze anglická. Z původního dotazu jsem nepochopil, zda tomu tak je. Jestli to bude .cz a .com nebo nějaké jiné oddělení (třeba adresář, v cestě), je úplně jedno.

Robot může selhávat při posílání accept-language hlaviček, případně ho vůbec nenapadne jít na jednu stránku se dvěma různými accept-language požadavky.

Pomohl by odkaz na konkrétní příklad.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zajímavé čtení:
Poptávání výměny odkazů je na této diskusi nežádoucí.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0