Autor Zpráva
Martin Weis
Profil
Uvedu příklad. Někdo má web od kterého nemá přístupy na hosting a jeho správu neboť mu ho vytvořil a spravoval webmaster kterého již nesežene. Nyní má nový web obsahující rozdílný text kromě textů popisujících jednotlivé výrobky na podstránce s katalogem výrobků, protože na popisném textu není skoro nic co by se dalo nějak výrazně měnit. Bude pak stránka penalizovaná kvůli duplicitě protože popisné texty produktů jsou shodné ze starým webem který byl zaindexovaný již o hodně dříve?
Jaká nastane situace pokud rozdílné e-shopy na stejné TLD doméně prodávají stejné zboží takže popisy produktů jsou téměř nebo úplně shodné?

Před vstupem na stránky obsahující sexuálně explicitní obrazové nebo slovní materiály explicitním obsahem je na většině takovýchto webů generováno okno s upozorněním s podmínkami pro vstup.
Protože neumím používat Java Script a ani nechci kvůli tomu že vyhledávače budu mít problém s indexováním takovéto stránky a proto tedy i s následným přenesení ranků na cílovou stránku, zhotovím klasický htm odkaz na stránku s podmínkami pro vstup ze které se klikem dá pokračovat na cílovou stránku s erotickým obsahem. Stránka s upozorněním a podmínkami pro vstup budu však stejná či velmi podobná nějaké z mnoha jiných webů, protože na takovýchto upozorňovacích textech se to týká vždy jednoho a toho samého a nedá se tam tudíž text nějak výrazně měnit. Bude pak tedy braná jako duplicitní a tudíž bude hrozit případná penalizace za duplicitní obsah? Pokud ano jak se tedy tomuto jevu nějakým přijatelným způsobem lze vyhnout?
Yuhů
Profil
Duplicity vadí zejména tehdy, když jsou masivní. To znamená když je těch stránek s podobným obsahem třeba několik stovek. Případ zkopírovaného webu nebo vstupního varování erotické stránky to není. V případě shopů to "problém" je a tam je řešením psát vlastní texty.

Pro tu erotickou stránku velmi doporučuji naučit se javascript a cookies. Pro každý web totiž platí, že by měl mít na hlavní stránce dostatek indexovatelného obsahu.
jenikkozak
Profil
Martin Weis:
Protože neumím používat Java Script a ani nechci kvůli tomu že vyhledávače budu mít problém s indexováním takovéto stránky a proto tedy i s následným přenesení ranků na cílovou stránku
Pokud nebude robot vyhledavače rozumět JavaScriptu, nezobrazí se mu hláška a web mu bude fungovat normálně. Na tuhle jednu hlášku není potřeba JavaScript umět. Přece jen jde o problém, který už spousta lidí řešila, takže si stačí na míru upravit nějaký příklad.
Martin Weis
Profil
jenikkozak:
V tom případě to zkusím, obával jsem se že se robot nepřenese přes to klikací dialogové javascriptové okno na cílovou stránku neboť i uživatel se tam bez naklikání nedostane. Do té doby dokud to nezvládnu zprovoznit tak opatřím tu htm mezistránku se vstupním upozorněním ještě navíc dalším nějakým relevantním textem (jak psal Yuhů jsem pochopil že i tato stránka by měla mít dost indexovatelného obsahu).

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zajímavé čtení:
Poptávání výměny odkazů je na této diskusi nežádoucí.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0