Autor Zpráva
helpik.JPW
Profil
Zdravím,
nedávno jsem se zabýval 3-mi občas diskutovanými tématy (viz název)

HTTP hlavička
- kontrola např web sniffer
- u kažfé stránky hlídat 200 (OK), 301 (přesměrování)
- popravdě, s jinými stavy jsem se skoro nesetkal. Je mi jasné, že hlavička je důležitá, ale co mám vlastně sledovat?

kws
- bod 2 a 3 souvisí s online analyzátory. Příliš je nepoužívám, ale přiznám se, že občas pro kontrolu vyzkouším a blbosti vypustím. Jde mi ale o to, co se skrývá pod často zmiňovaným "vykradnutím klíčových slov analyzátorem"

online analyzátory
Zajímá mě přínos pro jejich provozovatele. Kromě zvýšení návštěvnosti způsobená častým testování lidí, kteří problematice příliš nerozumí a kteří analyzátor používajíjí jako dogmu pro SEO a SEM (blbost!!!) a zvášení pozic i návštěvnosti.
Podle mě krom zvýšení návštěvnosti získají i mnoho zpězných odkazů (ale i s PR 0-x) a tím by měla doména stoupat v SR, PR; + neustálé zvyšování YB. Mám pravdu?
Plaváček
Profil
helpik.JPW:

Ad HTTP - netuším přesně, na co se ptáš

Ad kws - cituji: "Každý výsledek testu je totiž uložen jako samostatná webová stránka, obsahující – kromě jiného – i klíčová slova kontrolovaného webu. „Pod slibem pomoci svému uživateli vykradete ze stránky klíčová slova a vzájemným prolinkováním výsledků si pojistíte jejich zaindexování na své stránce. Což je podraz.“ Výstižné. Velmi často se tak stává, že se ve výsledcích vyhledávání na kýžená klíčová slova dostane na přední pozice SEOmat (pochopitelně s odkazem na domovskou stránku SEO agentury) a nikoliv požadovaná cílová stránka.", více v mé glose http://zdrojak.root.cz/clanky/pojednani-o-zbytecnosti-seomatu/

Ad online analyzátory - získají nejen mnoho zpětných odkazů, ale velmi pravděpodobně také hodně zákazníků. Jiný účel, než přilákat neznalé na své SEO služby tyto SEOmaty nemají.
helpik.JPW
Profil
Plaváček:
- add kontrola HTTP hlaviček: občas si něke přeču, že pro dobře fungující web by se měla pravidelně kontrolovat správnost HTTP hlavičky. Přiznám se, že mě stačí, když se stránka otevře (načte se [200] nebo má přesměrování [301] - pokud to stav vyžaduje).
Web sniffer a podobné HTTP headers (Firefox) nepoužívám. Jde mi o to, zda bych měl + přínos

- add seo anylyzátory - ten článek už jsem předtím četl i jim poddobné (zde obsáhká diskuze, Milde guru,...). Mám je pro případ, kdy někteří klienti chtějí "důkazný screen" těchto zavedených "služeb pro neznalé". Nechci je jmenovat (nezaslouží si to), ale v neznalí majitelé nově vytvářených stránek/stránek chtící SEO atp těmto službám prostě často věří. A je jich mraky.
Na jedné z nich jsem schválně byl 5 min a nově testované stránky pěkně přibývaly. Stránky s těmito službami budou mít jistě velkou návštěvnost a mnoho BL.

- add vyhradená kws: až teď mě to naplno trklo co to vlastně znamená: při zadání kw do vyhledávače se zobrazuje výsledek kde figuruje seomat s odkazem na služby seomatu => v podstatě je to konkurence na dané kw
Chamurappi
Profil
Reaguji na helpika.JPW:
co se skrývá pod často zmiňovaným "vykradnutím klíčových slov analyzátorem"
Takový seo-servis.cz si dokonce cizí <meta name="keywords"> strká přímo do svého <meta name="keywords">, tudíž stránka se SEO analýzou se snaží sebou doporučovanými (a nepříliš účinnými) metodami namluvit vyhledávačům, že je o stejném tématu, jako analyzovaná stránka. Pochybuji, že by na tom nějakému vyhledávači záleželo, ale je z toho docela zjevný úmysl.

Stránky s těmito službami budou mít jistě velkou návštěvnost a mnoho BL.
Slušný analyzátor by se poznal podle toho, že by:
1) neprolinkovával vzájemně stránky s jednotlivými výsledky,
2) aktivně blokoval indexování výsledků,
3) nemotivoval uživatele k odkazování na sebe,
4) zveřejnil celou svoji metodiku hodnocení (tzn. co má jak velký vliv na skóre),
5) důkladně popsal každý bod vyhodnocení.
I pak by to mohl být zbytečný šmejd, který plácá nesmysly, ale byl by to alespoň slušný zbytečný šmejd.
helpik.JPW
Profil
Chamurappi:
Zdravím dalšího člověka, kterého si zde na fóru (dle kvality odpovědí) vážím.

add meta kws
Pokud jsem dříve ze seomatů analyzoval (nutno dodat že občas klienti chtějí), štve mě, že se zobrazuje výsledek na dané kw ve výsledcích vyhledávání, ale bojovat proti tomu asi nejde. Souhlasím že je to ... no minimálně neslušné.

add číslovaný seznam:
Souhasím s Vámi.
Pokud jde o 2 asi nejznámější české analyzátory, jsou více než vlezlé a je to za trest něco u jich zkoušet (analyzovat). Přesto občasná vodítka pro začátečníky mají a i když splnění jejich kritérií nemusí být důvodem k umístění stránek na předních pozicí v serpu, některá mohou. Škoda jen, že nejednají zhruba tak jako zjste napsal v seznamu.

Pochopitelné by pohlo být třeba <nalezení emailu z analyzovaného webu> a to, že by seomat napsal na <nalezený email> "Nazdar firmo, jsme rádi že jste nás využili. Máte X bodů/procent a můžete napravit to a to. Budeme rádi, když Vám za mimořáně výhodnou nabídku splníme vše tak, aby jste měli větší zisk/návštěvnost/.... Pro podrobnosti analýzi klikněte na uvedeny link (souhromý), který bude platit 30 dnů. Pokud nás kontaktujete do 5 dnů, budete se jistě těšit 15% slevy. Ještě jednou děkujeme za využití seomatu a přejeme hezký den".

Myslím že to by mohlo splňovat pěknou ideu ;)

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zajímavé čtení:
Poptávání výměny odkazů je na této diskusi nežádoucí.

Odkud se sem odkazuje


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0