Autor Zpráva
Jiřinaa
Profil *
Zdravím. Co je lepší používat pro SEO v url adrese? Děkuji za objasnění :)

1 domain.ltd/muj-ucet/nova-registrace/krok-1/

2 domain.ltd/muj-ucet/nova-registrace/krok-1.html

3 domain.ltd/muj_ucet/nova_registrace/krok_1/

4 domain.ltd/muj_ucet/nova_registrace/krok_1.html

5 domain.ltd/nova-registrace/

6 domain.ltd/nova-registrace.html

7 domain.ltd/nova_registrace/

8 domain.ltd/nova_registrace.html
Davex
Profil
Nemáš nějaký lepší příklad? Zrovna u registrace mi to připadá tak trochu jedno, ale v tomto kontextu asi 5) bez koncového lomítka (slova by se měla oddělovat pomlčkou) nebo jednoduše jen example.com/registrace.
Jiřinaa
Profil *
Davex:
slova by se měla oddělovat pomlčkou
Pokud ne pomlčkou tak čím prosím?

Nemáš nějaký lepší příklad?
tak třeba:
example.com/zahrada/ovoce/cerstve-ovoce/jahody/

nevím jestli to tak stačí, prostě se mi jedná jak napsat vice slov do jedne GET a jestli dělat struktury nebo vždy jen
example.com/zahrada
example.com/ovoce
example.com/cerstve-ovoce
example.com/jahody


Děkuji J.
jenikkozak
Profil
Jiřinaa:
Co je lepší používat pro SEO v url adrese?
SEU je to v podstatě fuk; vyber verzi, která je vhodnější pro lidi.
A ti mají raději adresu example.com/jahody než example.com/zahrada/ovoce/cerstve-ovoce/jahody/, protože je kratší.
ninja
Profil
jenikkozak:
A ti mají raději adresu example.com/jahody než example.com/zahrada/ovoce/cerstve-ovoce/jahody/, protože je kratší.

Na jednu strano ano, ale díky celé stromové struktuře videtelné v URL je jasnější hierarchie (pro pokřočilé uživatele i roboty vyhledávačů). Já bych tedy viděl ideální pokud url example.com/jahody je presměrováno na example.com/zahrada/ovoce/cerstve-ovoce/jahody.
jenikkozak
Profil
ninja:
Na jednu strano ano, ale díky celé stromové struktuře videtelné v URL je jasnější hierarchie (pro pokřočilé uživatele i roboty vyhledávačů).
V tom se neshodneme. Jako uživateli, který na odkazy raději kliká, než by je vypisoval, je mi docela jedno, jak hlubokou stromovou strukturu daný web má. Na dané stránce stejně vidím obsah jen toho posledního článku, ne všech těch nadřazených sekcí.
Ukázání struktury webu je práce menu, případně drobečkové navigace.
Adresa webu by měla být imunní vůči změnám hierarchie webu. Co má autor webu udělat, když náhle zjistí, že se mu jahody zkazily, a tak nemohou být v sekci „Čerstvé ovoce“? Má nechat URL tak, že přestane odrážet skutečnou strukturu webu? Co udělá v případě, že ho napadne, že potřebuje nadřazenou položku pro zahradu (to v tomto případě dělat asi nebude), má posunout všechny adresy? A co udělat v případě, že přijde na to, že se už nechce zabývat ničím jiným než čerstvým ovocem? Nechá všechny URL dlouhé, včetně těch v budoucnu vzniklých; zavede dva systémy; všechny stávající adresy zkrátí?
Petr ZZZ
Profil
Jiřinaa:
Pokud ne pomlčkou tak čím prosím?
Moc alternativ mě nenapadá. Podtržítko bych asi spíš nedoporučoval. Pomlčka je OK.
Chápou vyhledávače různé pomlčky stejně? A podtržítko?
DoubleThink
Profil *
Jiřinaa:
Pro indexaci je to prakticky totéž, stejné klíčové slova. Že google slova oddělená podtržítkem nechápe diskrétně, je podle mého názoru už pár let jen pověra.

Vytvořit pomocí rewrite adresářovou strukturu je vhodné, ale musí to být opravdu strom - tj. odstraněním části adresy bych jím měl přirozeně stoupat.

jenikkozak:
Změna obsahu (nebo kategorie) by měla znamenat změnu URL, to je jednoduché jak žebřík. Přesměrování se řeší běžně hlavičkou. Krátká adresa je vhodná akorát tak pro twitter nebo do mailu - a tu může web nabízet taky.
ninja
Profil
DoubleThink: Ještě před měsícem to pověra nebyla.

jenikkozak: Pokud se mění struktura webu, není problém vytvořit přžesměrování ze starých na nové. Vyhledávače vnímají url jako stromovou strukturu a tak správné zanoření pomáhá. Jistě to nebude nejsilnější signál, ale určitou váhu to má. A alespoň já často používám i ruční úpravu URL pro posun o úroveň (kategorii) víš.

A dále: pokud se nebude jednat o obecně známý produkt jahoda, dlouhá url vám jasně napoví. Např.: example.com/baumatic-bdi-652 moc neřekně, ale example.com/mycky/volne-stojici/baumatic-bdi-652 určitě ano. Jak jsme psal, nic vám nebrání udělat funkční i krátkou variantu.
DoubleThink
Profil *
ninja:
Ještě před měsícem to pověra nebyla.
Další, který nerozumí psanému (a pravděpodobně i mluvenému) slovu.

Matt Cutts to ve videu jasně říká - rozdíl (pomlčka vs. podtržítko) je minimální. Jediný rozdíl je, že v indexu je k nalezení i přesný výraz včetně podtržítek, aby mohli google používat pohodlně i programátoři, když něco hledají.
Chamurappi
Profil
Reaguji na DoubleThinka:
Další, který nerozumí psanému (a pravděpodobně i mluvenému) slovu.
Já mu nerozumím asi stejně jako ninja. Je v jeho slovech nějaké podprahové sdělení?
Skoro dva roky starý test Marka Prokopa také spíš pověru podporuje.
DoubleThink
Profil *
Cutts popisuje, jak jsou obě varianty indexovány. Samozřejmě rozdílně - aby šly jednoduše hledat programátorské identifikátory, které není žádoucí rozbíjet na slova.

Ale při hledání je rozdíl, podle mé uživatelské zkušenosti, už dnes nepodstatný. Diskrétní slova google v podtržítkových názvech bez problémů nachází.
Petr ZZZ
Profil
Rozdíl bude zřejmě v tom, co vyhledávač najde, a co zvýrazní v již nalezeném. Tak jsem aspoň pochopil vysvětlení, které mi ve výše odkázaném vláknu dal Marek Prokop.
Podobné téma: Před rokem jsem sestavil trošku obsáhlejší sbírku na testy vyhledávání částí slov.

DoubleThink:
Diskrétní slova google v podtržítkových názvech bez problémů nachází.
Nebude to tím, že na to používá nějaký slovník častých (anglických?) výrazů, ale méně obvyklé řetězce nenajde? Z tohohle výrazu mi právě teď Google nenašel ani první ani druhou půlku.
DoubleThink
Profil *
Myslím, že je velký rozdíl ve výrazu adresy a obsahu. V obsahu stránky nahrazení mezery čímkoliv nedává smysl a selský rozum by radil takové výrazy ignorovat. Takže ten test nemusí být úplně směrodatný.
Pravdou může být i to, že neexistující slova nebude google tak ochotně v podtržítkových výrazech hledat - s takovými slovy ale SEO většinou nepracuje.
ninja
Profil
DoubleThink: Myslím že spíše nerozumíte vy. Podtržítko a pomlčku bere Google v URL rozdílně, jen v případě pomlčky bere v potaz jednotlivá slova z takto spojené fráze. Cutts jednoznačně vysvětluje rozdíl, který zatím platí s jasným doporučením, kterou variantu použít.

Pokud máte zkušenost jinou, prosím o uvedení na nějakém reprezentativním vzorku dat. Vaše osobní uživatelská zkušenost má minimální vypovídací hodnutu.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zajímavé čtení:
Poptávání výměny odkazů je na této diskusi nežádoucí.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0