Autor Zpráva
Morfeo21
Profil *
Zdravím,

nedávno jsem spustil e-shop www.ecosmetic.cz ... Indexace na seznamu probíhá normálně, ale problém je s Googlem. Když zadám vyhledávací dotaz: site:www.ecosmetic.cz , tak mi vyhodí pouze jediný výsledek s tím, že všechny ostatní stránky jsou jemu velmi podobné.
V Google Webmaster Tools mi nic nehlásí a říká, že má zaindexováno cca 100 stránek.
KAŽDÁ stránka na e-shopu má svůj unikátní TITLE i unikátní obsah. Je pravda, že meta description není uveden u stránek s textovým obsahem (obchodní podmínky, kontakt, apod.), ale to by nemělo vadit, ne? V porovnání s množstvím produktových stránek, které mají vše unikátní je jejich množství zanedbatelné.

Nebo je to tím?

Jde mi hlavně o to, proč se nezobrazuje popisek stránky i v běžném vyhledávání a proč to google vše slučuje do jednoho ... Díky za každou radu!
Petr__
Profil *
Namátkově jsem si vybral 5 stránek a z každé pak zadal do Google jednu náhodně vybranou větu. Ve 4 případech z 5 se ta vybraná věta nacházela na jiných webech. Takže asi ten obsah tak moc unikátní nebude...
Morfeo21
Profil *
Jasně, to chápu ... Ale nejsem správce obsahu.
Já jsem spíš myslel v rámci toho webu, že je obsah každé stránky unikátní a nechápu proč mi dotaz site:www.ecosmetic.cz slučuje vše do jednoho odkazu na homepage ...
Petr ZZZ
Profil
Morfeo21:
Já jsem spíš myslel v rámci toho webu, že je obsah každé stránky unikátní
Gůglu je jedno, zda je něco duplicitní v rámci jedné domény nebo napříč doménami. Duplicity prostě nemá rád.
Ivy
Profil
Jo, bude to tak. Klikla jsem na první produkt - Sůl do kupele Murnauers (mimochodem není tam překlep?) a zadala do vyhledávače text pod výrobkem. Google zná 134 stránek s identickým textem "Mrtvé moře, nejsilnější koncentrované přírodní minerální vřídlo na světě....." U výrobku Sérum proti vráskám z Mrtvého moře zná vyhledávač identický text "Sérum napomáhá vylepšovat pružnost pleti, zanechává pleť hladkou a uvolněnou, dodává jí mladiství zářivý vzhled" ze čtyř stránek a výše uvedená stránka mezi nimi není.
Asi by to chtělo vysvětlit správci obsahu že toto opravdu unikátní obsah není a nějaký vhodný originální obsah tam přidat.
pepperos
Profil
Google docela často bere popisek z meta description. Doporučuji přidat.
Chamurappi
Profil
Reaguji na pepperose:
meta description. Doporučuji přidat
Ten jeden, co už tam má, by měl stačit.


Reaguji na Petra ZZZ:
Gůglu je jedno, zda je něco duplicitní v rámci jedné domény nebo napříč doménami.
Ovšem když hledá v rámci domény, mělo by být jedno, jestli se někde jinde na internetu válí nějaká duplicita.


Reaguji na Morfea21:
tak mi vyhodí pouze jediný výsledek s tím, že všechny ostatní stránky jsou jemu velmi podobné.
Tento jev nepozoruji. Říká, že nachází 336 výsledků a až od 37. výsledku ukazuje, že ostatní jsou velmi podobné již zobrazeným.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zajímavé čtení:
Poptávání výměny odkazů je na této diskusi nežádoucí.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0