« 1 2 »
Autor Zpráva
Boin
Profil *
Na Google jsem pod slovem "inspirace" na cca 4straně, na SEZNAMU vůbec nikde? Jak to?
Boin
Profil *
Moderátor Davex: Přesunuto z duplicity.

Můj web je evidován v řadě katalogů, na pořadí v google se to velmi promítlo do zajímavého pořadí. Se Seznamem to ani nehlo. Proč? Vložení do katalogů nemá na seznam vliv? Resp. jde určit na co to má mít vliv? web je www.bodinspirace.cz
okolojdouci
Profil *
Protože seznam není google. Přesto: čtvrtá strana a "nenalezen" jsou velmi podobné výsledky.
Boin
Profil *
okolojdouci:
Na zobrazování v Google jsem tak nejak chytil učinnost i logiku, ale jak přijít na Seznam? Je nějaký návod na co se soustředit? Mám pocit že vše co jsem nyní udělal mi pomohlo jen v rámci Google, kde jsou nějaká rozdílná měřítka či rady jak přesně na který vyhledávač utočit?
janbarasek
Moderátor Davex: Přesunuto z duplicity.

Boin:
Google indexuje rychleji a více stránek, takže se to projeví hned. Na seznamu se to může projevit třeba za 14dní nebo až za měsíc. Taky jde o to, podle čeho vyhodnocuje Seznam a podle čeho Google. Koukni se na Pagerank a Srank, to ti možná napoví.
Boin
Profil *
janbarasek,:tyto dva ranky mi nedavaji moc logiky. Jsou popisovany stejne obecne jako SEO. Rozhodne z nich nevidim dle ceho se stavi? Existuje nejaky fakt dobry link s dilcim popisem?
Davex
Třeba http://www.jakpsatweb.cz/seo/pagerank.html nebo podrobněji http://en.wikipedia.org/wiki/PageRank.
Cody
Boin: Děláš chybu v tom, že se snažíš zaútočit na slabá místa vyhledávačů, místo aby jsi se snažil využít jejich silná místa (patrně aktuálně názorově vykrádám Plaváčka, Yuhůa, Matta Cuttse, Randyho Fishina, Dannyho Sullivana nebo jiné:-)). Jakákoliv metoda, jak oblafnout vyhledávače vede do pekel. Tohle nedělej.

Jinak obecně Seznam je pomalejší než Google. Počkej. Jinak klasická otázka máš dostatek relevantních a kvalitních zpětných odkazů?

Můžeš říct o jaký web se jedná, aby se dalo určit lépe kde je problém?
Davex
Cody:
Můžeš říct o jaký web se jedná
Už to řekl - viz [#2].
Cody
Davex:
Díky, přehlédl jsem.

Boin:
No myslím že tyhle věty z reportu Majestic SEO mluví za vše: "Analysis found a total of 2 backlinks before filtering rules were applied. 1 backlinks from 1 referring domains were selected for report after filtering. The report below used 1 unique anchor texts and 1 referring domains."

Seznam tě indexuje, jen prostě si nemyslí (a já s ním souhlasím), že by jsi se měl na tuto frázi umisťovat. Slovo inspirace je hodně obecné->konkurenční a nemyslím si, že by se měl tvůj web umisťovat někde vysoko.

Takže opět, nepatlejte se v bezvýznamných on-page faktorech, získejte hlavně dobré zpětné odkazy.
Boin
Profil *
Cody:
Nekdo preci pod slovem INSPIRACE musi byt prvni. Současné weby mi nepřijdou nijak vyznamne a presto jsou prvni. Slovo je obecné, ale to preci nemůže mít vliv na to když má někdo zájem být nahoře. O to přeci v celem SEO jde.Mimochodem podle čeho jsi poznal že mě seznam správně indexuje? Slyšel jsem že Seznam prostě zaspal a už nehodlá dohánět google...
Boin
Profil *
Cody:
Utok na slaba místa? Nevím o tom...co je tím myšleno? Snažím se v rámci SEO dělat vše, ne vybírat utok na slaba či silná místa...
Cody
Boin: Ano, někdo musí být první, ale někdo kdo má na danou frází dostatek odkazů, má zajímavý web, obsah a má lépe zvládnuté onpage i offpage faktory. Weby které se v Seznamu umísťují jsou opravdu silné ve srovnání s tvým. Podívej se kolik mají odkazů a jakých.

Ohledně tvého odkazu na indexaci, napadlo tě kliknout na ten odkaz v mém příspěvku? To je odpověď.

Seznam zatím Google dohánět nemusí, protože Seznam v ČR vede. A pokud se podíváš na novinky které publikoval poslední dobou, musí ti být jasné, že to Seznam nevzdává.
Boin
Profil *
Cody:
Dekuji za doposavadni rady. Mel bych jeste jeden dotaz: budovani zpetnych odkazů na stranku. Je rozdil jeslti odkaz je pres link z jineho webu nebo přes banner z jiného webu? Je v tom vyšší nížší důležitost pro google robota?
Plaváček
Boin:

Mám jednu otázku. Proč trváš na tom být na přední pozici na slovo "inspirace", když ho prakticky nikdo v přesné shodě nehledá (alespoň soudě dle těchto nepřesných statistik http://search.seznam.cz/stats?collocation=inspirace) ? Co očekáváš od návštěvníka, který zadá do vyhledávače slovo "inspirace", že vlastně hledá?
Boin
Profil *
Plaváček:
Jsou slova typu english,rada,jak, ktere jsou denne velmi vyhledavany, viz.googleanalytics, paradoxne tvůj odkaz jim moc nevěří. Slovo inspirace - je pro mě návod na impuls, změnu. To očekávám, že uživatel hledá. Jestli to je pak fyzická (věc) či duševní (rada, příběh) je již je na jeho rozhodnutí. Mě osobně by to bylo jedno, hlavně že bych byl inspirován jak potřebuji. Inspirace je obecná, protože člověk když neví tak hledá cokoliv, tedy obecného. Je to jako s FILMY. Velmi obecné, až po první radě, se zaměřujete dále
Plaváček
Boin:

Jenže když slovo "inspirace" v této podobě téměř nikdo nehledá, znamená to, že z takového dotazu ti nebude plynout prakticky žádná návštěvnost. Tak jaký to má smysl? Proč své stránky nevyprofiluješ na méně obecné, ale konkrétní dotazy, dle zaměření svého webu? Ostatně - právě s tím jsem měl problém, při první návštěvě tvé webové prezentace jsem absolutně netušil, o co tam vlastně jde.
Cody
A opět jsme tam, kde vždycky logicky musíme skončit. Bez správně udělané analýzy klíčových slov se žádné účinné SEO dělat nedá. Pak si člověk vymslí slova, která mu jsou na nic i kdyby na ně byl 1. místě v SERPu.
Boin
Profil *
Plaváček:
Moc to nechápu, jaktože není ze stránek vědět přesně o co jde? Na první straně je vše vysvětleno i ukázáno???
ludekbrno
Profil *
Boin:
Já bych řekl, že takto obecně jen "inspirace" nebude hledat téměř nikdo, vždycky to aspoň nějak upřesní.
Boin
Profil *
Cody:
Kdyz dam obecnejsi slovo tak sice neprijde presna klientela ale zase se stranky dostanou i k tem kteri by je normalne nehledali ale je tu sance ze se jim zalibi. Takto jsem si nahodne oblibil radu stranek ktere jsem paradoxne nehledal. Zamerim-li se na vzorek presnych lidi, tak je sice ziskam, ale jejich pocet neni velky. Nekdy je myslenka dobra, ale tak nova ci neznama, ze je preci treba ji dat do hlavy i lidem od myslenky mirne vzdalenym. Napr. INSPIRACE - clovek co se jde inspirovat, hledá námět, nevi presne co. A objevi se tento web, ktery treba neni presne urcen pro nej, protoze on myslel treba na inspiraci jak zohlednit zahradu, ale diky teto strance dostal nabidku i na jine inspirace. Myslim ze presna cilenost je pekna kdyz je velky okruh JASNYCH LIDI. Ale to byste musel delat weby jen ty populizacni a vlastne tim zabit šanci jakymkoliv novinkam, inovacim...
Boin
Profil *
ludekbrno:
přiznávám, že si trošku hraji s myšlenkou INSPIRACE PŘÍBĚHY. není to taky tak vyhledatelne, neb to je nove, myslim takto uceleně a stručně efektivně podáno (viz.www.bodinspirace.cz kde můžete v ZEBRICCICH najit vse, to nikde neni). Jinak zatim drzim teorii pristupu viz, delsi text výšše
Cody
Boin:
Znáš pojem relevantní návštěvnost? Víš jak funguje SEO a co je jeho cíli? Dělal jsi analýzu klíčových slov?
Plaváček
Boin:

Nic ve zlém, ale při první návštěvě jsem se dostal na stránku s tímto textem:

Příběhem inspirace je událost, jenž se stala díky vašemu nelezení, setkání, čtení, zájmem, pocitu, souznění, objevu, děním se, náhodě, předpokladu, vysnění, risku, znalosti, štěstí, zaslechnutí, realiziování, věnování se, poučení apod. Tato údálost je samozřejmě spjata s konkretním objektem.

(objektem rozumíme: internetové stránky, komunikativní fóra, blogy, prezentace, originální designy, literární díla, knihy, časopisy, noviny, filmy, dokumenty, seriály, skladatelé, osobnosti, samotná hudba, cd, přírodní projevy, úkazy, slunce, země, planety, ocean, objevy, historické mylníky, vítězství, víra, náboženství, duchovno, Sny, koníčky, sport, práce, media, reklamy, fotografie, tajemno, změny, rady, návody, komunikace, studium, vzdělání, znalost, úspěch, údaje, čísla, osudy, plány, zážitky, citáty, emoce, doporučení, jinakost, alternativa, chuť, gurmánství, domov, spokojenost, klid, harmonie, hlavolamy, energie, štěstí, láska, síla, možnosti, plat, peníze, jídlo, charisma, hry, soutěžení, místa, lokace, kouzla, lidské vlastnosti apodobně.

Příklad inspirativního příběhu: Nalezení originálního dárku pro sestru, Setkání s charismatickou osobností, Přečtení Shakespearova díla, Zjištění “jak na…”, Získání neocenitelné rady či zkušenosti apod.

Pak jsem se dozvěděl, že tento web sledují SEO nástroje. Nepochopil jsem absolutně nic, ale možná je chyba na mé straně.
Boin
Profil *
Ted asi řeknu velmi laickou blbost - myslel jsem že první návštěva by měla uživatele hodit na UVODNI STRANU a na ní je vše zřejmě. Kor dole kde je vyšvihnuto dosavadních TOP10. Ten text co píšeš je jedna z podkapitol. Proč jsi se dostal přímo na ní? Na hlavní straně mi přijde že je obsaženo více klíčových slov (inspirace,příběh,změna...) S těmi SEO to je chyba, to ma být jinde, na tom se pracuje. Chcete říci, že kdybych např.TOP10 DOLE dal hned NAHORU tak je pro vás zřejmější o co jde?
Cody
Boin:
myslel jsem že první návštěva by měla uživatele hodit na UVODNI STRANU
Tak to je omyl. Návštěvník z vyhledávače nemusí přijít přes hlavní stranu.
Boin
Profil *
Cody:
To znamená, že mám tedy nějakou vedlejší stranu napsanou pro klíčová slova vhodněji než stranu uvodní?
Plaváček
Boin:

Ted asi řeknu velmi laickou blbost - myslel jsem že první návštěva by měla uživatele hodit na UVODNI STRANU a na ní je vše zřejmě.

To je právě tvůj zásadní omyl. Lidé se dostávají na web velmi často takzvaným "okýnkem od záchodu". Díky fulltextovým vyhledávačům člověk dost často přistane hluboko ve struktuře webu a pokud se ztratí, je chyba jednoznačně na straně jeho tvůrce. A problém je, že ani z úvodní stránky jsem nepochopil, k čemu mi ta prezentace má být dobrá. Stručné a jednoduché vysvětlení tam prostě chybí. Tenhle slogan "Vaše místo k nalezení impulsu a odpovědí" jsem prostě nepochopil. Ale možná nejsem cílová skupina. Nevím.

Nechci ti tu dělat kritiku webu, protože úvodní otázka zněla jinak. Snažit se být první na slovo "inspirace" je prostě nesmyslný, byť snadno realizovatelný požadavek. Trochu linkbuildingu a na tohle slovo budeš první všude. Efekt a přínos takového postupu ale bude prakticky nulový.
Cody
Myslím, že Plaváček odpověděl za mě a velmi dobře. Netřeba nic dodávat.
Boin
Profil *
Plaváček:
Cenim si velmi vašeho názoru, kritika je to co nejvíce potřebuji, jen ta mě může posunout dále a dát i reálný pohled. Vše mám zatím schované za tímto názorem, co si o něm myslíte?

a jeste jednou dekuji za postrehy

Moderátor Davex: Odstraněno opakování textu z příspěvku [#21].
« 1 2 »

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zajímavé čtení:
Poptávání výměny odkazů je na této diskusi nežádoucí.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0