Autor Zpráva
Homer
Profil
Potřeboval bych kvalifikovaně odhadnout jaká je návštěvnost konkurenčního webu. Znám návštěvnost a dlouhodobý vývoj AlexaRanku jednoho webu, u druhého webu znám pouze Alexu. Jde nějak odhadnou návštěvnost druhého webu?

Oba weby jsou tématicky totožné, zhruba stějně staré, počet indexovaných stránek je také téměř totožný. V SERP se oba weby střídají na čelných pozicích.
H13
Profil
Homer:
U menšího počtu stránek jsem porovnával toplist, ga a alexu. Zatímco u prvních dvou služeb se průběh ale i trend v podstatě kopíroval, alexa nejen že vůbec nekopírovala tyto dva údaje, ona dokonce vykazavala i opačné trendy - např. zatímco byl u stránky stoupající trend návštěvnosti, alexa vykazovala opačný trend. Podle mě výsledek může být hodně zkreslený, zlváště v ČR, kde nebude moc uživatelů s instalovaným alexa pluginem.
helpik.JPW
Profil
add Alexa plugin: pochybuji, že Alexu v čechách má nainstalovno více jak 10%. Já beru změny do 10% z obecného hlediska (snížení, navýšení, slevy, akce, ... ) jako zanedbatelné. A i když jsem jen strašně malinkatý vtorek české polulace, neznám nikoho, kdo by ho nainstalovanýho měl nebo používal. Já ho sice zkouším, ale zatím jsem nanalezl důvod k používání. Pokud někdo ano, může napsat.

Porovnání návštěvnosti: zmiňovaný toplist a ga je určitě dobrá volba, pokud ovšem má konkurence nezaheslované statistiky.
Možná by šlo brát v úvahu i majesticseo - porovnání zpětných odkazů za předpokladu, že více odkazů (zejména kvalitních) přivede více návštěvníků

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zajímavé čtení:
Poptávání výměny odkazů je na této diskusi nežádoucí.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0