Autor Zpráva
michael
Profil
Dobrý den, změnil jsem adresu kvůli častých výpadků z IC.cz na endoru. Stará adresa je www.pikachu.hu.cz a nová www.pokemon-serial.cz. Na ic.cz je přesměrování zakázané. Je nějaká možnost dát vědět vyhledávačům, že se stránka přesunula na novou a přitom nepřesměrovávat? PS: zkouším pomocí javascriptu udělat něco tady: http://diskuse.jakpsatweb.cz/?action=vthread&forum=8&topic=132309, ale nevim jak. Děkuji za rady
Darker
Profil
Myslímmm že je oprávněné označit za duplicitní.
Moderátor Chamurappi: Odpovědi jsou jiného charakteru.
michael
Profil
Díval jsem se teď tady na webu na kanonizaci. To je ono? A kdyžtak jak se to přesně používá, jde to nějak stejně jako u .httacces? A chtěl bych se zeptat, když mám na staré stránce Google PR 2 a na nové PR 1, sečte se celkový PR a budu mít číslo 3, nebo to tak nefunguje? Díky za odpověď
ninja
Profil
Možná se sečte. Moc bych se tím netrápil, rozdíl mezi GTPR 1,2 a 3 je prakticky zanedbatelný (jeden průměrně kvalitní link). Navíc vypovídá jen velmi málo o kvalitě webu.
michael
Profil
To jo, ale přesto bych asi chtěl zkusit dát vědět těm vyhledávačům, aby zobrazovaly výsledky nové stránky. Celkem mě štve, že IC.cz nedovoluje přesměrování. Kdyby neměli výpadky, spokojeně bych zůstal tam, ale takto to nebylo únosné. Měsíc výpadků mi víc než stačilo, zažil jsem to předtím jednou a pak se to na chvíli zlepšílo a pak zase problémy. No tak bych aspoň chtěl nalákat návštěvníky na novou stránku a vyhledávačům jako při přesměrováním kódem 301 dát vědět, že se stránka přestěhovala. Chtěl bych ještě pomocí javascriptu při vstupu na stránky přemístit návštěvníky pomocí odkzu ve vyskakovacím okně, např. našel jsem hezký příklad http://www.pokemon.com/cz/ při zmáčknutí na odkaz dole. Ale kdyby přišli na stránku www.pikachu.hu.cz/něco1, tak aby je to navedlo na www.pokemon-serial.cz/něco1, podobně jako v .httacces, kde změní jenom holou adresu. Mohli byste mi s těmito dvěmi problémy pomoct? Děkuji
_es
Profil
michael:
Na ic.cz je přesměrování zakázané.
Aj pomocou meta značky? Viď aj toto vlákno.
michael
Profil
Bohužel je zakázáno i to, pokud jsem to dobře přečetl:

Je zakázán jakýkoli refresh(automatické obnovování) jakékoli stránky. Přísně je zakázán refresh(přesměrování) titulní stránky na jiný server ze serveru IC.cz. Porušení tohoto pravidla bude posuzováno jako hrubý přestupek proti pravidlům, a účet může být bez upozornění administrátora smazán.

zdroj: www.ic.cz/src.php?src=pravidla
okolojdouci
Profil *
michael:
Na titulní stránku si dej výrazný odkaz na nový web a všechny ostatní stránky přesměruj na ekvivalentní na novém webu.

přsměrování htaccessem:
RewriteEngine on
RewriteCond %{REQUEST_URI}  !=/
RewriteRule ^(.*)$ http://www.novaadresa.cz/$1 [R=301,L,QSA,NE]
michael
Profil
okolojdouci:
A bude to v pořádku co se týče pravidel IC.cz?
okolojdouci
Profil *
michael:
Bude, titulní stránku nepřesměrováváš. Použil jsem totéž.
_es
Profil
michael:
A bude to v pořádku co se týče pravidel IC.cz?
Prečo sa na to pýtaš inde ako na ic.cz?

okolojdouci:
Bude, titulní stránku nepřesměrováváš.
Je zakázán jakýkoli refresh(automatické obnovování) jakékoli stránky.

Bez porušenia pravidiel bude asi najjednoduchšie dávať na staré stránky len odkaz na nový web a starý web po čase zrušiť.
okolojdouci
Profil *
_es:
Je zakázán jakýkoli refresh(automatické obnovování) jakékoli stránky.

A sakra. Tak když jsem to řešil já, tak to tam buď nebylo, nebo jsem to přehlídl.
Nicméně tak jak jsem to popsal, jsem to udělal a po roce to tak i funguje, k zablokování nedošlo.
michael
Profil
Aha, no tak bohužel u mě k zablokování došlo a teď už to sice funguje, ale je to vše bez přesměrování.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0