Autor Zpráva
Kotty
Profil *
Dobrý den,

rozjíždím jeden projekt v rusku, koupil jsem ruskou doménu, ale hosting mám zatím v čechách. Vadí to ruským vyhledávačům jako jsou Yandex, Rambler nebo Googlu v Rusku, že je hosting v ČR s českou IP adresou ikdyž bude obsah pouze rusky a odkazy na něj povedou převáže z ruských webů? Budou ho přesto indexovat a nebude mít za to žádnou penalizaci?

Může vůbec obecně sídlo(lokace+ IP) hostingu nějak negativně (kromě pomalého načítání stránek) ovlivnit výsledky vyhledávání?

Děkuji za odpověď
Str4wberry
Profil
Pokud se stránka robotovi nestihne načíst, tak může. Jinak si dle přísloví „kdo rychle dává, dvakrát dává“ dovedu představit, že by ideální vyhledávač zvýhodňoval rychlejší stránku před pomalou. A i kdyby na to vyhledávač kašlal, návštěvník nemusí chtít čekat a tvůj dlouho se načítající / nereagující web může rychle zavřít a kliknout na jiný výsledek.
Kotty
Profil *
Ano, to je jasné že rychlost odezvy serveru má na SEO určitý vliv, jde mi ale o to jestli nějak náhodou nevadí sídlo hositngu v české republice + lokace IP adresy serveru v ČR pro ruské vyhledávače.
ludekbrno
Profil *
Kotty:

Pokud je zahraniční hosting stejně rychlý, jako domácí, tak návštěvník vůbec nepozná a nerozlišuje, kde jsou stránky hostované. Z toho důvodu by bylo nelogické, kdyby něco takového řešily vyhledávače, může jim to být ukradené, stejně jako normálnímu návštěvníkovi.
Homer
Profil
Já hostuji několik česky psaných webů v bůhví jaké Tramtárii a nevšiml jsem si, že by byly nějak znevýhodněny oproti webům hostovaným v ČR.
Nox
Profil
ludekbrno:
S tím bych nesouhlasil, vzdálenost k serveru hraje roli ... někudy ty data musí jít - a nejenom linky, ale i uzly (bottleneck), teď jsem zkusil tracert na amazon: 22 uzlů. Ping na jednu stránku z různých lokací má dost odlišné výsledky (když je 5 u nás, může být z USA klidně 150 i víc)
ludekbrno
Profil *
Nox:
Pokud se to neprojeví návštěvníkovi (a vyhledávači) výrazně pomalejší odezvou stránek, neexistuje jediný důvod, proč by to vyhledávače měly penalizovat. Jednoduše proto, že pokud se stránka normálně načte, tak je návštěvníkovi naprosto ukradené, kde načítaný web fyzicky hostuje, on to vůbec nepozná a je mu to jedno a stejně tak je to jedno vyhledávači. Navíc je úplně běžné, že se některé stránky hostované v cizině načítají mnohem rychleji, než tuzemské na špatném hostingu :-)
Kotty
Profil *
Je fakt že pokud se web rychle načte, vyhledávače ho nemají důvod penalizovat z důvodu hostingu v zahraničí. Hosting tedy nechám v České republice. Děkuji za odpovědi
Str4wberry
Profil
Homer: „Já hostuji několik česky psaných webů v bůhví jaké Tramtárii a nevšiml jsem si, že by byly nějak znevýhodněny oproti webům hostovaným v ČR.
No, třeba situace typické pro v zahraničí hostované weby, kdy člověk zavře kvůli vysoké odezvě stránku dřív, než se vůbec začne něco dít, si těžko povšimneš.
Petr ZZZ
Profil
Google evidentně klade na rychlost velký důraz (viz Google Instant nebo různá vyjádření zástupců společnosti), takže lze předpokládat, že v té dvoustovce faktorů řadícího algoritmu bude i rychlost odezvy zohledněna. Navíc může být zohledněna nejen přímo, ale i nepřímo – třeba měřením doby, kterou návštěvník na stránce stráví. Uteče-li nějaké procento návštěv brzy ze stránky, která se pomalu načítá, dá se asi vycházet z toho, že o tom Google ví a že to zohlední.

Zda s rychlostí odezvy pracují i ostatní vyhledávače, netuším, ale řekl bych, že je v jejich zájmu tak činit, protože nabízet na prvních místech pomalé stránky nepřispívá ke spokojenosti brouzdala, na které jsou vyhledávače existenčně závislé.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zajímavé čtení:
Poptávání výměny odkazů je na této diskusi nežádoucí.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0