Autor Zpráva
helpik.JPW
Profil
Dobrý den,

chtěl jsem se zeptat na cbyby procházení v GWT. Mám tam "16 nenalezeno" (404). Včera jsem 10 z nich opravil (zatím).

Poté jsem v GWT -> Načíst jako GoogleBot -> zadat původně chybnou stránku -> Odeslat do indexu -> mžnost 2 (adresa URL a všechny odkazované stránky).

Viděl bych jako standartní, že do 5 dnů by měli ze seznamu "nenalezeno" zmizet. Mělo by to tak být? Nebo máte jiný postup pro zmizení stránky z chyb procházení po opravení?

Děkuji
ludekbrno
Profil *
No, nenalezené stránky 404 určitě nemizí během 5-ti dnů. Co si tak pamatuju, mě stránky 404 mizí z gwt mizely nejdřív po nějakém měsíci.
helpik.JPW
Profil
ludekbrno:
A dělal jsi něco pro to, aby stránka z "chyby progázení-nenalezeno" zmizela?
Já jsem zkusil klinnout na "odkaz z", vybral adresu, kdterá na ni odkazovala a tu opravil tak, aby bud neodkazovala nebo ručně nasměroval tam kam má (většinou se jednalo o galerie). Poté jsem změněnou adresu z "odkaz z" nechal načíst GoogleBotem. Teď jsem ve fázi čekání, ale rád bych se těch pár 404 zbavil a měl klid
Davex
Profil
helpik.JPW:
Pokud jsi chybný odkaz opravil, tak chyba zmizí z GWT časem sama (asi po měsíci, nikdy jsem to moc nesledoval). Asi se to nedá moc urychlit.
ludekbrno
Profil *
helpik.JPW:
A proč bych pro to měl něco dělat? :-) Když nějakou stránku webu zruším, tak je tam kód 404 a informace o tom, že požadovaná stránka již neexistuje a doporučení k přechodu na domovskou stránku. Po nějaké době stránky 404 z googla vypadnou.
helpik.JPW
Profil
Já Vám rozumím. Šlo mi jen o "dobrý pocit", že ony vypsané chyby již Google nebude v GWT vypisovat. Mít tím i "dobrý pocit", že zase v nějakch mnoha činností "spravování webu" (mého osobního) dělám o nějaký kousek zase o něco víc.

Když chci třeba koupit nějaký nákup a napíšu si seznam na papír, pak nákup koupím, tak také nenechám papírek na kuchyňské lince.

Pokud stránka zmizí do měsíce, je to sice dlouhá doba čekání, ale alespoň vím, že na opravené odkazy (stránky) Google nekašle a bere v úvahu i přes GWT.
ludekbrno
Profil *
helpik.JPW:
Pokud je zrušený odkaz správně opatřen v hlavičce kódem 404, tak google ví, že je zrušený trvale a i když to zobrazuje nějakou dobu jako chybu, nemá to na nic vliv. On si odkaz a zaindexovaný obsah zřejmě schválně po tu dobu pro jistotu ponechává, kdyby to byl třeba jen omyl správce webu, který bude opraven.

Přidám dotaz k podobnému tématu na ostatní

zrovna dnes se mi objevila v GWT jiná chyba, vyskakuje varování, že je souborem robots.txt blokována prý důležitá stránka webu. Ve skutečnosti je to ale jen odkaz na vkládání zákaznických recenzí, tedy vlastně jen formulář, na kterém není co indexovat, jelikož neposkytuje žádné informace. Zablokované je to proto, že odkazy na vkládání recenzí nejsou narozdíl od ostatních URL na webu v "hezkém tvaru", ale jsou s parametry za otazníkem. A já mám v robots.txt všechny "nehezké" URL hromadně blokovány. Zajímalo by mě, proč po roce najednou GWT usoudil, že odkaz na vložení recenze je důležitý (což samozřejmě není) a jak mu případně vysvětlit, že se nejedná o chybu, ale je v robots.txt blokovaný schválně.
helpik.JPW
Profil
Oznamuji, že mi některé "nenalezené" adresy z GWT Google odstranil po 4 dnech.

ludekbrno:
Pokud je zrušený odkaz správně opatřen v hlavičce kódem 404
Nerozumím, myslíte v hlavičce třeba v php 404?

Zde se jednalo o seznam odkazů jedné galerie na jednotlivé html soubory té galerie. Například na fotku 21.html, která ale v seznamu už nebyla. Odkaz jsem opravil manuálním nastavením správné cesty k souboru 21.html.

důležitá stránka webu
- pokud je v robots.txt nastavena jakákoliv blokace nějaké adresy, objeví se to sice v "chyby v procházení - v souborech sitemap", G. to respektuje. Nejedná se tedy o chybu v pravém slova smyslu. Kdys jsem to četl v G.nápovědě.

Nebo jste myslel jiný případ?
ludekbrno
Profil *
helpik.JPW:
Kód HTTP 404 musí na neexistující stránku vracet server v hlavičce. U existujících stránek je normálně kód 200. Jak přesně technicky se to řeší, nevím, mnou používaný redakční systém to vyřešené od vývojářů :-) Třeba nějaký tvůrce webů doplní.

Co se týče té chyby, kdy mi GWT hlásil důrazné vyrování s vykřičníkem hned na homepage GWT, že robots.txt blokuje důležitou stránku (která ve skutečnosti důležitá nebyla), tak to po pár dnech samo zmizelo, aniž bych cokolik změnil. Byla to asi přechodná chyba GWT.
helpik.JPW
Profil
ludekbrno:
vyrování s vykřičníkem hned na homepage GWT
S nějakými poznámkami jsem se v GWT setkal, ale ne s tímto stavem.
Když už je to v pořádku, mohlo to být tak jak říkáte.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zajímavé čtení:
Poptávání výměny odkazů je na této diskusi nežádoucí.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0