Autor Zpráva
Galas
Profil *
Po vyhledaní nejakeho slova mi naskočí seznam stranek. Pred nekterym jsou 3 zelene obdelnicky. Ukazuji se jen na pocitacich s Avast programem, ale paradoxne na špici jsou jen stránky, které je mají (možná je to náhoda?). Chápu že se přes ně dá hodnotit kvalita stránky...Může mi prosím někdo vysvětlit o co jde? Proč tam jsou a jaký mají dopad na uspesnost stránky při vyhledávání na klíčová slova (která jsou pro různé weby stejná)?děkuji
Dav
Profil
Je to plugin od Avastu kde můžeš hodnotit stránku z hlediska obsahu a nezávadnosti, možná se tam zapisuje jestli tě z té stránky někdy pokusil napadnout nějaký vir a že by na to google bral ohled sem si ještě nevšiml.
Galas
Profil *
Dav:
Nejsou ani nějaké zmínky či náznaky že by to Google bral do svých úvah?
ludekbrno
Profil *
Nejsou a velmi silně pochybuju, že by si google nechal kecat do řazení výsledků svého vyhledávače od malé české antivirové firmičky.
Galas
Profil *
ludekbrno:
tak to jsem jenom rád. šlo mi spíše o jakési zmínky a tyto odpovědi mi opravdu dělají radost, děkuji:)
Petr ZZZ
Profil
ludekbrno:
...od malé české antivirové firmičky

Obecně si nemyslím, že hraje roli otázka, zda je či není nějaká firma česká, důležitá je kvalita. Znám mimochodem české produkty, jejichž kvalita je špičková, ať už je to kvalitní software nebo kvalitně šitý ruksak. Mimochodem o většině faktorů (je jich víc než 200), podle kterých řadí Google výsledky, se toho moc neví.
ludekbrno
Profil *
Petr ZZZ:
Souhlasím, že kvalita je důležitá, osobně taky už dlouho používám Avast :-) Ale aby podle toho řadil google výsledky, to by musela mít asi poněkud víc uživatelů. Co jsem zahlédl na webu Avastu, používá ho kolem 150 mil. uživatelů, což je v moři uživatelů internetu jen kapka. Navíc proč by měl zohledňovat zrovna hodnocení Avastu? Co ostatní antiviry a jejich hodnocení?
panther
Profil
ludekbrno:
neříkám, že se tak děje, ale do budoucna není nemožné, aby google toto mohl zohledňovat. Že to není googlí algoritmus/doplněk přeci nic neznamená. Hlavní je, že uživatelé, pro které google vyhledává, označují některé stránky jako věrohodné/bezproblémové. Takovou přeci hledám i já, není důvod nepřidat do kritérií, která jsou zohledňována, i tohle.
jenikkozak
Profil
ludekbrno:
Co jsem zahlédl na webu Avastu, používá ho kolem 150 mil. uživatelů, což je v moři uživatelů internetu jen kapka.
To zase není tak málo. Facebook je jen čtyřikrát (a ždibec) větší kapka. :-)
Malá firmička to třeba je, ale uživatelů fakt málo nemají: „Světově nejoblíbenější antivirový program: 184 748 257 registrací a další přibývají“ (citace z jejich webu)

Co ostatní antiviry a jejich hodnocení?
Mnou používaný Microsoft Security Essentials uživatelské hodnocení webových stránek nenabízí. Ostatní k tomu možná přistupují podobně, nevím, nepoužívám.

Galas:
Ukazuji se jen na pocitacich s Avast programem, ale paradoxne na špici jsou jen stránky, které je mají (možná je to náhoda?).
Neřekl bych, že jsou nahoře ve vyhledávání Google právě kvůli tomu, že jim Avast napočítal největší hodnocení.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zajímavé čtení:
Poptávání výměny odkazů je na této diskusi nežádoucí.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0