Autor Zpráva
Timo
Profil *
Toto opravdu nechápu. Např. slovo Terminator. Toto slovo /film/ má svůj ofic.web s neskutečnou světovou návštěvností. Když jej však zadám do vyhledavače tak vyjede první CSFD a dalších stovky stránek. Americka stranka je delana perfektne presto nema sanci byt na ceskem trhu jednickou? jak to? chapu ze google podsouva me jako hledaci lokalni data, ale pak nerozumim tomu jak můze byt web dohledatelny po celem svete kdyz navstevnost a kvalitni prace SEO prohraji s webovkami z CZ...
Cody
Profil
Timo:
Ne, protože není česky. BTW: Který z anglických webů máš na mysli?
ludekbrno
Profil *
Timo:
Osobně jsem raději, když mi nahoře vyjedou nejprve významné české weby na dané téma, než zahraniční, byť oficiální web. Stejně jako asi většina hledajících. No a přáním hledajících se snaží řídit i vyhledávače, proto je lokalizace webu odpovídající lokalitě hledajícího jedním z nejdůležitějších kritérií řazení výsledků. Jinak ale ČSFD rozhodně není žádný pokoutný amaterský web a má taky slušnou sílu.
timo
Profil *
Myslel jsem americky gameweb - http://www.terminatorsalvationthegame.com/. Ale ma Terminator v nazvu a presto si v Cechach ani neškrtne...Jak tedy svým webem mohu prorazit na americkém trhu? Mám koncovku .com, ale dle mě je tam prostě "nějaký český kořen"...
Cody
Profil
No i když to dělám nerad, musím srovnávat. Už jen třeba ranky CSFD má 6 (podstránka 3)a ten web 3. Počet odkazujících domén - anglická 38 a česká 1 567. A pak už jen to že ten web hledáš česky, v češtině z české IP na českém Google. Podle mě je to jednoznačný a je to takhle správně.

Pokud máš kvalitní a dobře technicky optimalizovaný anglický web v angličtině (ideálně na anglickém hostingu:-)), máš správně udělanou analýzu klíčových slov, pak je to jen o linkbuildingu. Jde to.
Cody
Profil
A teď se na to pořádně dívám, vždyť ten anglický nemá žádný obsah a na úvodní stránce je nějaký hnusný splash screen, to dá rozum, to bych taky nedal na dobré pozice.
Timo
Profil *
Cody:
Je to system webnode tzn. v jeho vlastnostech je vyplneny prostor POPISU,TITLE,KEYW se spravnym copywrit. Za obsah je na hlavni strane jiz jen mala kapitolka. Ale tu vyhledavac stejne neregistruje. Nerikejte mi ze pridanim textu do uvodni strany by se daná záležitost změnila? Dle me vyhledavač bere jen ty zminovane vlastnosti. Splash screen je jen obrazek, kde uznavam ze by pro vyhledani mohl byt vhodnejsi ale pictures obecne nejsou tak prioritni.
Cody
Profil
Timo:
OK, tak pro začátek, doporučuju si něco pořádného o SEO přečíst, dále:
S webem na Webnode bych asi neočekával velkou díru do světa, ten systém je sice dost upravitelný, ale ne dostatečně. Obsah je to co dělá web pro vyhledávače zajímavý a hlavně dává možnost otpimalizace na dostatečné množství frází. Máš hotovou tu analýzu klíčových slov?

Hlavní stránka bez obsahu je jako chlap při sexu bez penisu, bude zábavné, bude to příjemné, ale dítě a opravdový zážitek to nebude. Hlavní stránka je nejsilnější a podle toho jak je silná, tak předává hodnocení svým podstránkám.

Dle me vyhledavač bere jen ty zminovane vlastnosti.
Tak to je nesmysl. Například Google hodnotí více než 200 faktorů a nemyslím, že u Seznamu by to bylo jinak.

Takže obecná rada pro SEO vytvořte unikátní a zajímavý obsah, který bude technické stránce dobře struktuorvaný, podpořte to kvalitním linkbuildingem a je to.
Timo
Profil *
Abych řekl pravdu, vzdy jsem ve vyhledavaci shledl texty z popisu /kdyz byl vyplnen/ nikoliv obsahu...proto tak.Tak jako existují doporučené délky pro title, popis atd je i nejaky navod na max znaků v obsahu textu hlavni stránky? S tím webnodem jsem stále překvapen rozdílností názorů - co je na něm tak nedostatečného?
Cody
Profil
Ano, existuje vše sepsáno:-) Budu se opakovat ale zkus si zjistit nějaký základy o SEO. Vážně, nemyslím to zle:-)
Timo
Profil *
OK. Linkbuilding považuje řada lidi za povinnost pro desítky zakladních linků, nač se lidé honí za stovkami? Základy SEO jsou krásné, ale skutečně rozdíly tvoří detaily které člověk nevyčte.O tom webnode je to tedy jak s tou nevhodností?
Cody
Profil
Timo:
Není to o počtu ale o kvalitě. A honí za nimi proto aby byly co nejvýše ve výslecích hledání na dané klíčové slovo.

Pokud nebudeš mít základy nebudeš rozumět tomu na čem to staví. Třeba jak funguje vyhledávač, co je to indexace, crawling, kategorizace. K čemu je dobrá analýza klíčových slov. Atp. Takže osobní konzultace končí, pokud máš zájem stav na mém školení o SEO v H1.cz.:-)
Timo
Profil *
Sklouzlo to jinam nez bylo zneni, priznavam. Slo mi o tu svetovost, takze zaverem: Je tedy mozne aby web s .com delany Cechami prorazil napr.v Indii? Napr. aby pri Indem napsanem slovu Terminator vyskocilo CSFD? Coz bych se mimochodem divil ze by jim tam vyskakovalo, otazkou je proc by ne...
Cody
Profil
Myslím, že tam by měl šanci prorazit zase nějaký indický web. Pokud to bude český web v češtině, není důvod aby se indům zobrazoval.
Timo
Profil *
Spatny příklad. CSFD by bylo .com a bylo psano anglicky - melo by sanci byt prvni v AMERICE na nejake klicove slovo (terminator)?
panther
Profil
Timo:
melo by sanci byt prvni v AMERICE na nejake klicove slovo (terminator)?
ano, i český web by mohl být první. Pokud bude mít pro američany dostatečně zajímavý obsah, není důvod, aby jim nebyl vyhledávačem předložen.

Ale dle toho, co pořád píšeš, si myslím, že se bavíme pouze na teoretické úrovni. Nemyslím si, že teď jsi v pozici, kdy bys mohl na nějakou velkou díru do světa myslet.
Cody
Profil
Timo:
Ano, jak psal panther, určitě by to šlo. Jen by k tomu vyhledávač musel mít důvod.
Timo
Profil *
Zaujala mě hlavně předposlední věta - " určitě by to šlo. Jen by k tomu vyhledávač musel mít důvod". Představme si perfektní SEO práci, kvalitní linkbuilding, rostoucí návštěvnost (cca 1-5tis denně). Web v jazyce dané země. Co je tedy tím - VYHLEDAVAČ BY MUSEL MÍT DŮVOD?
Když si jako Čech zadám SPRECHEN SIE DEUTSCH tak mi vyjedou weby s obsahem v Němčine. Vyjedou mi tyto obsahy nejprve pro lokální, tedy českými IP tvořenými weby, a pak teprve německé či jiné sic JSOU KVALITNĚJŠÍ než ty české(seo,navštěva atd.)? Řeším jak moc má vliv česká lokálnost (ale klidně pro Argentince pídící se po němčine). Snad mi rozumíte.
ludekbrno
Profil *
Timo:
Podle mě je rozhodující jazyk a částečně národní doména. Pokud bude v česku vytvořený a hostovaný web psaný anglicky, mít na konci .com a bude míst kvalitní síť zpětných odkazů z anglických stránek s .com, není žádný důvod, proč by nemohl v americe konkurovat americkým webům. Samotné umístění serverů je nepodstatné (ovšem s ohledem na rychlost načítání stránek v lokalitě hledajícího).
Timo
Profil *
Timo:
Mimochodem - BBB.com - taky nema obsah nahlavni straně, jen zprávy a tom je to vše ok. Jak to?
ludekbrno
Profil *
Timo:
o čem to mluvíš? Co má nebo nemá být ok? Jakto co? Na BBB.com nic není, jen přesměrování na bbb.org Zkus trochu líp vyjádřit, co myslíš. I když mám pocit, že sis něco vzal do hlavy a přestože ti už spousta lidí doporučila přečíst něco o SEO, zase ses vrátil na začátek z opačné strany. Zeptej se na něco konkrétního.
_es
Profil
Timo:
Mal by si pochopiť základnú vec:
Vyhľadávače vo výsledkoch zoradia výsledky podľa toho, ako predpokladajú, podľa nejakých interných algoritmov, že sú stránky pre návštevníkov hodnotné. Ak ti ostatní píšu, že konkrétna stránka pre nich hodnotná nie je, tak asi tie algoritmy fungujú dobre. Nie je žiadny jednoduchý zázračný SEO postup. Tá konkrétna stránka v odkaze [#4] má navyše aj pre Angličana dosť odpudivú adresu. Kto by si už len pamätal, či do adresového riadka písal, v doméne za sebou písané štyri slová, celkovo bez protokolu 34 znakov v adrese?
Cody
Profil
Dodám jedno základní moudro - co je dobré pro lidi, je dobré i pro vyhledávače.
Petr ZZZ
Profil
Timo:
1. Google i Seznam jsou fulltextové vyhledávače, hledají tedy texty. Pokud žádné texty nemáš (nebo jich máš málo), nemají co najít.
2. Doménový název terminatorsalvationthegame obsahuje sice řetězec terminator, vyhledávače ale nehledají části řetězců, nýbrž celá slova. Slovo terminator v té doméně není, tam je jen (naprosto nečitelné) slovo terminatorsalvationthegame.
_es
Profil
Petr ZZZ:
vyhledávače ale nehledají části řetězců, nýbrž celá slova. Slovo terminator v té doméně není, tam je jen (naprosto nečitelné) slovo terminatorsalvationthegame.
Google však niekedy dokáže pri zadaní takéhoto zlepeného súslovia vo vyhľadávanom texte ho rozlepiť na jednotlivé slová a vo výsledku hľadania zobraziť aj weby, v ktorých to súslovie nie je. Ak to dokáže vo vyhľadávanom texte, tak to možno dokáže aj v textoch webov.
Petr ZZZ
Profil
_es:
Z právě odkázaného vlákna vyplývá, že Google používá jiný program na hledání a jiný na zvýrazňování již nalezeného.

...a vo výsledku hľadania zobraziť aj weby, v ktorých to súslovie nie je.
To je zajímavé, ale nelze z toho usuzovat, že umí hledat i části slov. Pokud někdy část řetězce (zdánlivě) "najde", může to být tím, že na danou stránku odkazuje vhodný anchor-text.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zajímavé čtení:
Poptávání výměny odkazů je na této diskusi nežádoucí.

Odkud se sem odkazuje


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0