Autor Zpráva
Ale35
Profil *
Objevil jsem zvláštní věc při vyhledávání pořadí na mé klíčové slovo. Vymyslím si např. hokej Brno (je to příklad). Zadal jsem "hokej Brno" a "Hokej Brno". Překvapilo mě, že pro můj web google vyhledávač dal "hokej Brno" na 11.místo, kdežto "Hokej Brno" na 35.místo. Nedíval jsem se zda-li na mém webu je vícekrát "hokej" nebo "Hokej", ale zjevně to je tím? Je tedy poté při copywritingu držet i malá písmena (tedy všude mít "hokej" a ne "Hokej")? Paradoxem všeho je že Google našeptáva "brno" a ne gramaticky správně "Brno"...co si o tom myslíte?
ninja
Profil
Že 11. a 35. místo na tak specifickou frázi bez valného komerčního využití přináší prakticky stejný výsledek - mizivou návštěvnost.

Velikost písmen hraji roli, Google si je ale samozřejmě dokáže převést.
Ale35
Profil *
Řeším spíše princip. Takže je lepší na svém webu psát klíčová slova malým písmem když vidím že s malými pismeny jsem na 11.místě. Paradoxem je že pro anglické slova to neplatí...
margin
Profil *
Ale35:
Řeším spíše princip.
Princip je dělat stránky pro lidi.
ninja
Profil
Ale35: Lepčí si nastudovat alespoň základy a neplnit toto fórum spoustou zbytečných a nesmyslných otázek.
Ale35
Profil *
Tak sorry, že je špatná otázka že chci být 11. a ne 35.dík
JanJanuska
Profil
ninja:
"Lepčí si nastudovat alespoň základy a neplnit toto fórum spoustou zbytečných a nesmyslných otázek."

Prečo nezmyselná otázka? Mne pripadá naopak veľmi zaujímavá.
Skôr osočovanie je zbytočné a nemá zmysel.

Ale35:
Google v informáciách o vyhľadávaní píše:
Vyhledávání nikdy nerozlišuje velká a malá písmena. Vyhledávací dotaz [ náměstí jana palacha ] je tedy stejný, jako dotaz [ Náměstí Jana Palacha ].

Avšak občas sa môže stať, že výsledky sú rozdielne, viz. napr.: http://www.seroundtable.com/archives/016400.html
No nedá sa to žiadnym spôsobom ovplyvniť. Takže nezáleží na tom, či sa v obsahu nachádza slovo "Hokej" alebo "hokej".

Ale35:Paradoxem všeho je že Google našeptáva "brno" a ne gramaticky správně "Brno
Myslím, že všetky slová v našeptávači sú malými písmenami.
Petr ZZZ
Profil
Ta otázka je zbytečná, protože použití malého či velkého písmene se má řídit pravidly pravopisu. Navíc velké vyhledávače dnes umí skloňovat a hledat synonyma; pokud velikost písmen vůbec hraje nějakou roli, vycházel bych z toho, že jiné faktory jsou řádově důležitější.
Cody
Profil
<offtopic>
Petr ZZZ:
Ta otázka je zbytečná
IMHO není, není tu toto fórum snad proto, aby se ptali a získávali odpovědi? Přesně jak číká JanJanuskaPrečo nezmyselná otázka? Mne pripadá naopak veľmi zaujímavá.“. „Skôr osočovanie je zbytočné a nemá zmysel.
</offtopic>
Plaváček
Profil
Cody:

Mně ale poznámka Petra ZZZ nepřijde od věci. Existují pravidla pravopisu a ta mají bezvýhradně řídit obsah webové stránky bez ohledu na to, co s tím provádí nebo v budoucnu bude provádět vyhledávač.
Str4wberry
Profil
Tak zrovna v případě „hokej Brno“ si lze velikost vybrat, lépe řečeno toto spojení použít v textu dle pravopisu správně s velkým i malým h.
JanJanuska
Profil
Často sa riešia napr. aj otázky, prečo sa líšia pozície fráz s diakritikou, či bez diakritiky. Alebo ako optimalizovať preklepové frázy. To sú tiež problémy, ktoré by sme mohli odbyť odvolávaním sa na pravopis. Vyhľadávače bohužiaľ nie sú dokonalé a v niektorých ojedinelých prípadoch je potrebné zamerať sa na kompromis: Užívateľ - Vyhľadávač.
Aj preto mi príde úplne na mieste, keď niekoho zaujíma, prečo sa na rovnakú frázu, len s rôznou veľkosťou písmen umiestňuje rozdielne.

Niekedy nemusí byť nesprávne ani jedna varianta, ako výstižne napísal Str4wberry.
Prípadne by sa autor mohol pokúsiť pravopisne správne písať "Hokej Brno" na začiatok vety. Alebo do anchor textov spätných odkazov by mohol uvádzať frázu "Hokej Brno".
A takto by mohol ďalej vymýšľať spôsoby, ako získať vyššiu návštevnosť na "Hokej Brno".

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zajímavé čtení:
Poptávání výměny odkazů je na této diskusi nežádoucí.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0