Autor Zpráva
Ale35
Profil *
Dívám se na stránky BBC a nevidím jediný obsah úvodní strany. Pouze základy článku směřované odjinud. Chápu, že SEO pro tak úspěšný, navštěvovaný web již nemá význam, ale i oni nějak začínali. Dá se tedy říci, že bez obsahu na úvodní straně tj. nějakých těch pár efektivně napsaných větiček o vlastním webu, není šance na dohledatelnost na klíčové slovo?
Plaváček
Profil
Ale35:

Jaké BBC máš, prosím, na mysli?
ludekbrno
Profil *
Ale35:
BBC existovalo dřív, než internet. Takže byli dost známí a silní, aby nemuseli speciálně řešit SEO. Jednoduše si zaplatili reklamu, aby dali vědět, že jsou i na internetu a lidi už si je našli sami. A dokonce jim odkazováním na jejich články začali dělat SEO :-) Nevím, co je to tady teď za nesmyslnou vlnu dotazů na SEO obřích serverů typu BBC nebo Youtube. To jsou servery, které klasické SEO prostě řešit nemusí.
Ale35
Profil *
Spíše jsem narážel na to zda-li lze web typu BBC, tedy web kde není žádný obsah na hlavní straně, vůbec považovat za konkureční zhlediska dohledatelnosti?
Davex
Profil
Ale35:
Dívám se na stránky BBC a nevidím jediný obsah úvodní strany.
Přehled aktuálních zpráv není obsah?

Spíše jsem narážel na to zda-li lze web typu BBC, tedy web kde není žádný obsah na hlavní straně
Nemyslím si, že tyto zmiňované vlastnosti mají nějakou vzájemnou souvislost, takže mi otázka nedává smysl. Buďto je to web typu BBC nebo hlavní strana bez obsahu (a pod tím si asi představuješ něco jiného než já).

Mám pocit, že se rýpeš v naprosto nepodstatných detailech a hlavní smysl webových stránek ti uniká.
ninja
Profil
Ale35: Většina přístupů z vyhledávačů na úvodní stránku BBC jsou navigační dotazy na bbc, kde obsah nebude rozhodující. Stránky jednotlivých zpráv/článků a podkategorií jsou pak plné kvalitního obsahu a vzájemně dobře prolinkované. Nevidím tedy žádný problém.
Ale35
Profil *
Píšu to proto že kdybych chtel udělat zpravodajskou stránku tak bych nemusel být v úvodu existence dohledán kdybych neměl obsah n a první straně
ludekbrno
Profil *
Ale35:
A proč by měla být ve vyhledávání úvodní strana bez informací??? Hledající člověk obvykle nehledá úvodní stranu, ale pokud hledá něco konkrétního, hodí ho vyhledávač přímo na podstranu s hledanou informací. Nevím proč si myslíš, že by všichni lidé povinně měli vstupovat úvodní stranou. Tak to není a nemá být. Vyhledávač má najít nejkratší cestu k požadované informaci
ninja
Profil
Ale35: A na jaké fráze chcete mít úvodní stránku zpravodajského webu dohledatelnou, než na čistě navigační dotazy?

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zajímavé čtení:
Poptávání výměny odkazů je na této diskusi nežádoucí.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0