Autor Zpráva
Milan23
Profil *
Jednou z forem budování odkazů je i zveřejňování odkazu na svůj na fórech, diskuzích. Zaznamenává robot vůbec odkaz, který je napsán např. v sekci - zanechte zprávu firmě, administrátorovi...? Přeci jenom takto můžete napsat i na poměrně kvalitní weby. Předem díky
Chamurappi
Profil
Další divný dotaz od našeho milovaného mulťáka.
Proč se ptáš opakovaně prakticky na totéž? Proč neustále měníš přezdívky? Úmyslně mrháš ochotou lidí, nezávisle na odpovědích vždy položíš další a další vesměs stejnou otázku, na níž jde odpověď stoprocentně vyvodit z předchozích odpovědí.
helpik.JPW
Profil
Chamurappi:
Navzdory duplicitě o "blokování webu" se zde pokusím Milana trochu ospravedlnit na tento přízpěvek. Buď psal horkou jehlou nebo se opavdu neumí vyjadřovat. Malinko se pokusím upravit jeho dotaz:

"Jednou z forem budování odkazů je i zveřejňování odkazů na svůj web, na fórech, diskuzích. Zaznamenává robot vůbec odkaz, který je napsán např. v sekci "zanechte zprávu firmě, administrátorovi..."? Přeci jenom takto můžete odkázat i na poměrně kvalitní weby. Předem díky"

Na takto položený dotaz bych odpověděl:
- Pokud nedostane robot stopku (robots.txt, meta robots, dlouhá doba robota na webu, apod.), prohledává (snaží se) prohledat celý web a zajímá se i o odkazy. Pokud podstránka na webu dříve nebyla, robot posílá stránku na vyhodnocení (kvalitní neduplicitní text atp.) a dál nakládá se stránkou, jak si zasoouží (zařadí nebo nezařadí do indexu).

Putováním nachází i ZO. Většinou se nedůležité stránky webu (kontakt form) nechávají zakázat k procházení a tudíž ZO zde nemá skoro žádný význam. Navíc stránka většinou nemá moho textu a tudíž se ani většinou do indexu nedostane. Menší typ: MIKRODATA ;)

Takže má odpověd: Robot zaznamená odkaz, pokud se na podstránku dostane. Pokud ano, robot udělá s podstránkou to co si zaslouží.

Pokud si takto nějak svůj dotaz zamýšlel, beru ho jako normální dotaz ... teda pokud mi něco neuniklo ze čtvrthodiny přemýšlení o dotazu a co napsat.
Mari
Profil *
Čut diskuzi a vyplývá mi, že to tedy cenu má neb tím člověk může jen získat?
wifi_jirka
Profil *
Mari : zjednoduším to - dávat odkaz do sekce "zanechte zprávu" firmě s nejvetší pravděpodobností smysl nemá. Navíc, pokud odkaz nesouvisí přímo se zprávou, já bych to třeba bral jako "seo" spam a celou zprávu smazal.
Mari
Profil *
Asi opět hloupý dotaz - ale proč to tedy význam nemá? Pokud to admin nesmaže tak mám umístění aktivní link na silném webu. Když už nic, tak z hlediska rank určitě dobrá situace.
jenikkozak
Profil
Jak to vlastně je?
ludekbrno
Profil *
Mari:
ale proč to tedy význam nemá
Máš pocit, že takovým spamováním se dá budovat dobré jméno nějakého webu? Ano, možná se zvedne trochu rank (pokud ovšem webmaster oné firmy není chytřejší a nezablokuje možnost vkládání odkazů, případně jim automaticky nepřiřazuje atribut nofollow).

Stručně řečeno, je to kravina jak hrom. Jednak zneužíváš něčeho, co není k takovému účelu určeno a nepochybuj, že dřív nebo později si toho někdo všimne a někde na internetu to okomentuje a máš po srandě. Navíc pokud ta firma podobnou možnost na svém webu má, s vysokou pravděpodobností si vzkazy čte a velmi rychle tvůj spam minimálně smaže nebo podnikne další kroky.
Chamurappi
Profil
Reaguji na jenikakozaka:
Používal dvě ípéčka.
jenikkozak
Profil
Chamurappi:
Děkuju. Napadlo mě, že se mohlo zapomenout napsat IP na blacklist nebo že po nějaké změně byla obnovena starší jeho verze, ale že by mohl mít dvě IP a po zablokování jedné se vrátit s úplně stejně hloupým dotazem, to jsem nečekal. :)
Petr ZZZ
Profil
jenikkozak:
Napadlo mě, že se mohlo zapomenout napsat IP na blacklist
Děkuji za připomenutí. Jedno z nich jsem před čtyřmi dny zabanoval, ale zapomněl jsem to připsat do seznamu potížistů. Připsáno (s datem zabanování, ne s datem připsání do seznamu).
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0