Autor Zpráva
Gecko
Profil *
Zdravím,
rád bych se zeptal - je lepší strukturovat kód v pořadí:

1. Obsah webu
2. Menu

nebo naopak? Nebo je to prostě jedno?
ludekbrno
Profil *
Gecko:
Vzhledem k tomu, že návštěvníka uspořádání kódu nezajímá, neměl by to nijak zohledňovat ani vyhledávač. Jde o obsah :-)
Gecko
Profil *
ok
Petr ZZZ
Profil
Mám pocit, že dřív bývalo lepší dávat na začátek kódu obsah, aby se zobrazoval ve snipetu obsah a ne menu, ale dnes by to snad doufám už měly mít vyhledávače vyřešené a přinejmenším u stránek s jakž takž sémantickým kódem ukazovat ve snipetu obsah, bez ohledu na to, kde je v kódu umístěno menu.

Osobně na toto dlabu, protože obrácení pořadí ve zobrazení lze myslím dosáhnout pouze pomocí pozicování (nejsem si jistý) a flexibilita zobrazení (zvetšitelnost písma atp.) se s pozicováním nemá ráda (moje zkušenost/pozorování, ale možná jen neumím dobře pozicovat).
Cody
Profil
Gecko:
Nejdříve obsah, měl by být co nejvýše.
helpik.JPW
Profil
Z mého pohledu těžko říct. Když jsem před x měsíci měnil pořadí, vycházel jsem z toho, že navigace webu obsahuje pro seo důležité anchory a umisťoval jsem ji v kódu nahoru. Delší menu ale může obsahovat celkem velké množství tagů a obsah samotný je tedy níže. Někde jsem kdys četl, že roboti berou jen nějakou část kódu (počet znaků). Už nevím kolik a ani jestli je to pravda.

U některých webů jsem ji nechal v kodu dole a upřednostnil se tím obsah.

Výsledek: U obou typů jsem zjistil odpovídající návštěvnost a přestal jsem na to klást důraz (cca rok zpátky). Jestli se něco změnilo, budu také rád, když se něco z tohoto postu dozvím ;)
Gecko
Profil *
Právě že mi Google nacachoval menu před obsahem (a to že tam mám vlatní popis stránky).
Pozicování není problém, to zvládnu, jen mi šlo o to menu.

Třeba na starších webech Google menu přeskakuje a místo popisku stránky dá začátek textu v odstavci stránky/článku.

Zatím díky.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zajímavé čtení:
Poptávání výměny odkazů je na této diskusi nežádoucí.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0