« 1 2
Autor Zpráva
katalog365
Profil *
Krakatoa:
Bohužel:) Na tomhle princip vyhledávání funguje:) Ale pokud to bereš z úhlu člověka který používa seznam anebo google pouze k vyhledávání, pak se tim nemusíš trápit....Katalogy stejně nemají pro tebe význam...

Aha. Katalogy rozhodně nejsou reklamou pro vyhledávače. Věř tomu anebo ne ale stejně prvních několik pozic které ti vyskočí ve vyhledávání je díky práci lidí kteří pro stránku vytvořili kvalitní zázemí a proto jí google vyhazuje na prvních místech....Třeba když napíšeš do Google "pneumatiky" prvních deset výsledků je "pěkně zaplacených"...:)


A co se týče reklamy..třeba takove centrum je reklamou tak zahlceno, že je mi z toho samotnemu až špatně ..:(
Krakatoa
Profil
katalog365:
Třeba když napíšeš do Google "pneumatiky" prvních deset výsledků je "pěkně zaplacených"
To je možné, ale mně nepřijdou jako irelevantní, takže mi to nevadí, zato kdybych tam objevil toto:
katalog365.cz/auto,moto/pneumatiky,s,122/
... tak by mě asi odvezli...
katalog365
Profil *
Krakatoa

Tak to se nemusíš bát, to tam nebude..katalogy neslouží k tomu aby vyskakovaly na prvních místech....snad jedině kdyby jsi hledal slovo "katalogy", tam budou brzy naše katalogy vyskakovat...ale to už bude relevantní, protože bude vyskakovat to co hledaš:)) Snad jsem tě uklidnil :)
Krakatoa
Profil
katalog365:
Já myslel ten web pneumatiky.abriana.cz, ne přímo tu stránku katalogu.
Takže pneumatiky.abriana.cz bude na slovo pneumatiky kdy v top 10 nebo v top 3 ve vyhledavačích?
... nebo jinak, proč by měla taková stránka být zvýhodněná jen proto, že je u tebe v katalogu? :-(
Petr ZZZ
Profil
marco5811:
Jak máš na práci 150 stránek, pak nemáš čas na content.

Pokud někdo očekává pozornost stotisícového publika, musí nabídnout něco víc než web nahoněný uměle spamovacím automatem. Řekl bych, že drtivá většina z nás může jen doufat, že metody boje vyhledávačů proti podvodným optimalizačním technikám se budou nadále vylepšovat. Dovolím si tvrdit, že máš-li na práci 150 stránek a nemůžeš dělat SEO jinak než pomocí spamovacího automatu nebo jinak strojově, je něco špatně. Buď si nenecháš dobře zaplatit, abys mohl část práce delegovat, nebo je těch 150 webů tak mizerných, že nemají šanci na přirozené odkazy, ústní propagandu atp.

Na internetu se vydělávat dá, v rámci pravidel vyhledávačů, dá se vydělávat i reklamou a reklama nemusí nutně obtěžovat. Je možné psát weby s přínosem pro lidi, které se obejdou bez jakkoli zšedlého neřkuli černého SEO-klobouku. Platí to nejen pro weby výjimečné jako třeba Google nebo Seznam, ale třeba i pro weby ve srovnání s vyhledávači "obyčejné", jako třeba weby minimálně jednoho z autorů tohoto vlákna.

Možná bereš SEO tak trochu jako sport a výzvu. Věz, že metody zapovězené vyhledávači většinu populace obtěžují. Zkus se nad tím zamyslet. Věřím, že není na světě jediného člověka, který by nacházel dlouhodobě uspokojení v činnosti, o které ví, že jde lidem na nervy.
katalog365
Profil *
Krakatoa:
pokud by chtel majitel webu například pneumatiky.abriana.cz jít na top10 ve vyhledávání, pak by - a tím jsem si určitě jistý- u tak atraktivní fráze jako "pneumatiky" si pořídil domenu druheho řádu a ne domenu na subdomene...NAvic jenom zapis do katalogu nestaci aby jsi byl v top3....ci v top 10 (zalezi samozrejme na atraktivnosti fraze)

Aby se nekdo dostal na atraktivni frazi mezi prvni pak musi do teto fraze investovat nemalo usili a financi...a to znamena ze má produkt ktery se vatze k hledanemu slovu...takze v podstate ve vysledcich vyskoci stranka ktera se vaze k tomu co hledas..kdo by jinak investoval do neceho co se ho netyka?

NAvic. KAtalogy jsou pouze nástroj. Kdo je umí a bude používat, získá výhodu. Pro svoji hlavní stránku. Pro svoje zázemí, zálohu pro hlavní stránku.

Tak je to ale samozřejmě se vším - když bude mít dělník malou lopatičku a bude chtit přehazet pisek, bude mu to urcite trvat dele nez jeho kolegovi s lopatou velkou:)


Petr ZZZ:

Můžu brát SEO jako sport a výzvu pokud budu mít svou vlastní stránku o akvarijních rybičkách. Ale když příjde klient a objedná že v co nejkratším možném termínu chce být co nejvýše a mít co nejvíce stabilní pozici, pak už se nejedná o sport ale o práci která mě živí. A že mám tolik zakázek znamená že to dělám dobře. Stránky jsou většinou velmi kvalitní, vypracované, protože buďto jsou firemní, anebo patří lidem kteří mají velmi kvalitní stránky ale z důvodu problematiky a konkurence nejsou schopni prorazit.
ludekbrno
Profil *
katalog365:
Druhá věc je, že takto uměle nahoněné pozice můžou velmi snadno jít v krátké době zase do háje :-) Jak to pak zákazníkům vysvětlíš, že tvoje práce stála na vodě? ;-) Jednoduše stačí, aby vyhledávače řekly dost a začaly úplně ignorovat umělé odkazy v katalozích. Ostatně pomalu ale jistě na tom pracují a katalogy už nejsou ani zdaleka tak silné, jako byly dříve. A čím více informací tady sdělíš, tím dříve se to může stát ;-)
marco5811
Profil *
ludekbrno:


KAtalogy byly, jsou a budou jedním ze základních zdrojů odkazů. Myslíš si že proč asi se za zápisy do mnoha katalogů ve světě platí po 100-200$ za zápis?? A jako proč by měl google a jiné vyhledávače s tím bojovat? A ty když si vložíš na své stránce odkaz na stránku svého kamaráda to jeko není uměle optimalizování? Anebo když se vyměníš odkazy anebo nedej bože když je koupíš?? To všechnmo je ovlivňování pozic ve vyhledávání. Jenomže někteří do dělají amatérsky, na malé úrovni, a někteří to umí a dělají to masově a profesionálně. Když přidáváš článek do Pressel Pages tak to je OK?? Takéto je neetické. Chceš vylepšit pozici své stránky. S tím má Google také bojovat? Řekneš že ne. A to proto že jenom tohle dokážeš udělat.. :))


Ludek: Promin ze jsem napsal ze jenom tohle umís a dokazes....Myslel jsem nejenom tebe, myslel jsem obecně. Věřím, že umíš a dokážeš mnohem více..;))
Plaváček
Profil
Yuhů:

Dušane, mám dojem, že vpád nových revolučních katalogů do českého rybníčku přeceňuješ - alespoň co se týká "kvality". Zatímco většina českých borců opravdu jede na "Freeglobes", marco5811 si pořídil placený systém polské provenience, viz http://www.seokatalogi.pl/.

Ať ale koukám, jak koukám, nějaký velký rozdíl v obou systémech nevidím. Jedná se prostě o všeobecné katalogy webových stránek, kterých je všude jako máku a které se používají pro SEO (respektive "linkbuilding").

Už asi deset let jsem kromě dvou tří skutečně kvalitních katalogů (třeba firmy.cz, odkazy.seznam.cz, případně přísně oborové katalogy) žádný web nikam neregistroval. Přijde mi to celé jako pitomost a ztráta času, protože existují desítky různých a vhodnějších možností, jak si zařídit užitečný a kvalitní zpětný odkaz.

Vyjádření uživatele marco5811 beru se značnou rezervou, už jenom proto, že vstup na českou katalogovou scénu započal spammováním prakticky všech diskusních fór o webu nebo o SEO.

Čímž u mě ztratil kredit tak nějak předem :)

P.S. Vkládat odkaz do katalogu, který má takováto pravidla: http://www365.cz/pravidla/ je docela riziková činnost. Jednou se tam může objevit podmínka, se kterou třeba nebudete souhlasit. Ale "odregistraci" jsem v systému nikde nenašel.

P.P.S. Protože o mě víš, že podobné snahy o oblafnutí vyhledávačů sleduji (ať už se jedná o katalogy nebo PR weby), tak jsem si vzpomněl na pár let starý článek, kdy došlo k postihu všeobecných katalogů a dopřávám tobě i ostatním čtenářům odkaz na zajímavý článek: http://www.seomoz.org/blog/what-makes-a-good-web-directory-and-why-google-penalized-dozens-of-bad-ones.
ludekbrno
Profil *
marco5811:

Proč by s tím měl Google bojovat? (a proč s tím také bojuje?). Zřejmě vůbec nechápeš základní smysl fulltextových vyhledávačů. Důvod je naprosto zřejmý a i Google ho často uvádí. Snahou vyhledávače je nabídnout hledajícímu maximálně relavantní a kvalitní stránku odpovídající jeho dotazu. Google narozdíl od placených i free katalogů nechtěl a nechce nabízet na dobrých pozicích ty weby, které si více zaplatili za registrace do více katalogů, ale ty, kde hledající najde odpověď na svůj dotaz. A jelikož se mu to docela daří, získal tak dobrou pozici mezi ostatními vyhledávači a zejména prvními katalogovými seznamy stránek (viz. Altavista apod.). Kvůli tomu byl vytvořen pagerank, který se pokouší (samozřejmě nedokonale) automaticky hodnotit kvalitu odkazů, která spočívá v tom, že na hodnocený web vede určité množství odkazů z relevantních zdrojů (přklad principu: píšu o akvarijních rybkách, tak do článku dám odkaz na prodejnu akvarijních potřeb, kde jsem byl spokojen s nákupem). Tedy jde o přirozené odkazy, které ukazují, že ona prodejna je asi dobrá a vyhledávač ve fulltextu posune její web na lepší pozici, než web prodejny, na kterou nikdo neodkazuje, protože není spokojen. Tedy nemá na vyšší pozici být prodejna, která si koupí více odkazů. Ostatně Google se mnohokrát vyjádřil, že intenzivně bojuje proti prodeji odkazů a mnoho dříve kvalitních webů bylo za prodej odkazů potrestáno odebráním dosaženého pageranku. Tedy Google proti katalogům bojuje a je již nějakou dobu známým faktem, že pár tématických přirozených odkazů třeba z odborných článků je o několik řádů silnější, než stovky zaplacených odkazů v pofiderních katalozích, do kterých nikdo kromě registrátorů odkazů nechodí a které slouží jen a pouze ke zblbnutí a manipulaci výsledků fulltextového vyhledávání. Vůbec nepochybuju o tom, že linkfarmy, které se tady zbytečně pokoušíš protlačit mají už jen velmi omezenou životnost a nebude dlouho trvat, kdy po nich ani pes neštěkne, protože jejich vliv bude nulový. A už aby to bylo :-)


ještě jsem zapoměl, google samozřejmě umožňuje placené zviditelnění webu pomocí AdWords. Ale naopak silně bojuje proti jakémukoliv placenému nebo nepřirozenému zvýhodňování ve výsledcích fulltextu, které by zcela popřelo jeho smysl a kvalitu.
marco5811
Profil *
Drahý Plaváčku;

ukazuješ nám článek starší více než 4 roky. Uvědomuješ si jaká je to obrovská časová prodleva v tomto oboru? Před 4mi léty byla vrcholem úspěchu přidavačka do nejjednodušších katalogů a vrcholem bezpečnosti prosté "captcha". Co máme dnes. Každý soft si dělá s "captcha" co chce. Vznikly desítky softů, stovky různých nástrojů. Co udělalo Google za tu dobu? Kromě předstíraných změn v algoritmech?? Články Mats Cutse to není nic jiného než kouřová clona. Ty opravdu věříš, že Google záleží na kvalitě vyhledávání??? Google je v podstatě monopol a to co jim vyskakuje ve výsledcích mají hodně hluboko...Je zajímá pravý proužek.

Co udělali za těch několik let?? Jediný pokus o "prosetí" výsledků bylo spuštění "Pandy". Aha a dříve samozřejmě jak je zvykem nepovedený pokus s "cooffeine". A takový je efekt. Řekni jestli sis všimnul nějaké změny ve výsledcích? Bo já jsem si nevšimnul. Samozřejmě. 1-2 měsíce jsme měli drobné problémy - prostě jinak se počítaly odkazy z 3 linie zázemí, zálohy. A to je všechno. Dneska se všechno vrátilo ke standardu. Všimnul sis, že vždycky, když se jim něco nepovede, tak za 2-3 týdny se objeví na blogů článek Cutse, že to bylo cílená činnost google která měla za úkol zlepšení a opravu výsledků?? A tak je to už několik let.

Jasně že občas musí nahodit nějaké filtry anebo bany, to je normální. Ale co můžou udělat jiného?? Stránka za několik dní se vrací na svou pozici. Pod trošku jinou doménou. Ale nazývají to že s tim bojují:))

Samozřejmě tyto techhniky nemůžeš používat pro optimalizaci firemních stránek, to je jasné. Ale neklamme se. Hodnoty výsledku Google nikdy nebude spravedlivá. Prostě nikomu na tom nějak specjelně nezáleží. Jestliže bude prvních několik pozic "vypracovaných" (na což nemá i tak Google žádný vliv) pak jinému nezbyde nic jiného ež si koupit Adwords anebo Adsense. A HELE! Na tomhle jim záleží. A starost o výsledku je až na druhém plánu.

Samozřejmě budou vždycky vykládat, vyčítat, vhazovat filtry, anebo ručně anebo z automatu. A le to je jenom druhotná činnost. Protože tak na férovku jaký ma Google zájem jestli bude tvoje anebo jestli bude moje stránka o rybičkách na prvním místě?? Oni počítají pouze výdělek. A z výsledku hledání výdělek není. TAkže něco jakože dělají, vykládají pohádky a mýty. Ale od dávna se léta nic nemění .

Rusové si i tak dělají se svými kombajny a automaty co chtějí. Když si získají fráze, které chtějí mít pro sebe, pak začínají ten soft prodávat. Protože už na něm v síti více nevydělají. Bohužel ale musíme si uvědomit ( já jsem si to uvědomil už dávno), že vysoké pozice můžeme získat pouze tam, kde nám to dovolí. Eventuálně na nevýdělečných frázích. Celý zbytek je na nastavení- a instrukce a google toto nezmění. Bohužel.

Pagerank v žádném případě neodpovídá a nevypovídá o kvalitě stránky. V podstatě ani samotný Pagerank není majetkem Google. Tak se vlastně Google stará o výsledky. Ukaže ti desítky slabých, nic nevypovídajících stránek z PR 5-6. Připravených pouze pro to, aby se přeneslo PR na stránku klienta.
Petr ZZZ
Profil
Reaguji na kataloga365 (#6):

Předpokládám, že těmi "rybičkami" narážíš na můj web – tedy věz, že osobně neberu SEO ani jako výzvu, ani jako sport, ale jako vedlejší produkt. Příjemný, to nepopírám, ale vedlejší.

Stránky jsou většinou velmi kvalitní...
Většinou? Proč ne vždy? Řekl bych, že opravdový odborník na SEO se vyznačuje mimo jiné tím, že poptávky na optimalizaci špatných (ba i průměrných) webů odmítá.
Cody
Profil
marco5811:
Kromě předstíraných změn v algoritmech?? Články Mats Cutse to není nic jiného než kouřová clona.

To je zajímavé, to můžete něčím doložit nebo je to jen pocit? Třeba nějakou případovou studií? Nebo konkrétní ukázka že to tak není? Prostě by mne zajímala nějaká hmatatelná fakta.

Nicméně souhlasím s tím, že SEO bylo, je a bude vždy o jednom, jak už před lety říkal, říká a asi i bude říkat Marek Prokop. O tvorbě kavlitního, unikátného a zajímavého obsahu. A tím z logiky věci mohou být jen některé katalogy. Jako třeba u nás Firmy.cz, ostatní je balast.
DethLev
Profil
Že by návrat ke starým praktikám? Zajímalo by mne Marco5811, s jakým úmyslem vzniklo toto téma?

Věřím tomu, že to funguje. Ale nevěřím tomu, že takové výsledky jsou dlouhodobé. A rozhodně bych takovou optimalizaci svých stránek nechtěl, protože bych se vsadil, že nakonec taková optimalizace nadělá velké škody a co pak? Dobrá pověst je jen jedna.
marco5811
Profil *
se týče kvality vyhledávání- využiju příklad který je v tomto vlákně. Na top1 na "katalogy stránek" je stránka která jak dobře víme tam namé co dělat. Několik lidá tady vzpomnělo na několik dobrých, kvalitních katalogů stránek na českém internetu. Přočpak nejsou v TOP10? KDyž podle tebe Google tak striktně a hystericky hodnotí kvalitu a hodnotu a jiné aspekty o kterých tu tak strašně píšete? Důvod je velmi prozaický. Majiteli té domény prostě na tom záleželo více než ostatním. A nezískla pozici contentem, optimalizaci stránky atd. Anebo tam nemá ta stránka být? Ne. chtěl udělat, udělal a má. A že z pohledu uživatele internetu je to v nepořádku. Google to má někde. Kde jsou ty "dobré" nejlepší katalogy? Někde daleko. A určitě právě ty by chtěl najít uživatel.

Úplně ta stejná situace je pod téměř všemi frázemi. A povídání o contentu, headerech, znaménkách <h1> a jiných vychytávkách nemá žádný smysl. Měloby to vliv na výsledek snad jedině pod jednou podmínkou. Všichni pracují za stejných podmínek. Bohužel tak to není. A nikdo to nezmění. Držet se svěřepě a křečovitě téhle ideje je něco jako gdyby na tebe jely tanky a ty by sis říkal: můj děděček bojoval šavličkou, můj otec bojoval šavličkou, já budu taky bojovat šablenkou. Ale představ si s jakou ctí padneš!:) Jenže tanky si tě ani nevšimnou a pojedou si prostě dále. Víra v čestnost a nezainteresovanost google a jiných vyhledávačů to je snad nějaký naivní omyl. Jejich hlavním zdrojem příjmu jsou reklamy a všechno je tomu podřízené. A ve výsledcích at se deje co chce. čím méně častěji najdeš to co potřebuješ tím častěji klikneš na reklamu, ve smyslu AA - možná to je to co hledám...;)))


Protože nebudu už mít příležitost, chtěl jsem všem návštěvníkům fóra popřát vše nejlepší do nového roku, abyjsme se všichni setkali na Topech ve všech možných vyhledávačích.

Pokud jsem se někoho ve svých názorech v pruběhu minuleho roku dotknul, tak se srdečně omlouvám, pokud někdo se mnou nesouhlasí, je to dobře. K tomu přece taková místa slouží. Takže ještě jednou srdečně "všechno Nejlepší"
Petr ZZZ
Profil
Reaguji na marca5811:
Dva příklady toho, co přehlížíš:

1. Píšeš „Na top1 na "katalogy stránek" je stránka která jak dobře víme tam nemá co dělat.“ – Vycházím z toho, že míníš tohle vlákno. Z čeho soudíš, že tam nemá co dělat? Zřejmě předpokládáš, že pokud někdo hledá "katalogy stránek", hledá "katalogy stránek". Jenže motivy hledajícího mohou být všelijaké, může například hledat informace o katalozích stránek. Dokonce mohou takto motivovaná hledání převažovat. A hledá-li někdo informace o tom, co a k čemu jsou katalogy stránek, najde v tomhle vlákně, řekl bych, docela zajímavé informace.

2. Vyhledávač, má-li být živ (ať už nepřímo z reklamy nebo přímo z placeného vyhledávání), musí zajistit, aby byli hledající s výsledky vyhledávání spokojení.
marco5811
Profil *
Pet ZZZ
" Katalog stranek " -
JanJanuska
Profil
marco5811:
Nejsem Čech a texty mi překládá můj český partner. Ale už delší dobu pracuju z výbornými vysledky na českém internetu v oblasti seo.
Na to, že nie si Čech a musíš čakať na preklad, odpovedáš obdivuhodne rýchlo.
Nie si Čech a pracuješ so skvelými výsledkami na ČR internete. Zaujímavé. Doteraz som si myslel, že znalosť jazyka jedna z kľúčových vlastností SEO konzultanta.

Je fajn, že stránky tvojich katalógov sú zaindexované.
Ale keďže na ne nevedú takmer žiadne odkazy, hodnota každého z nich je takmer 0. Odkaz zo stránky s nulovou hodnotou má opäť hodnotu 0. Takže nevidím najmenší dôvod strácať čas podobnými registráciami.
No a keď sú tie katalógy také skvelé, tak by som rád videl ukážku toho, ako sa darí nejakej stránke, ktorá bola zaregistrovaná do "skvelých" katalógov, uvedených v prvom príspevku tejto diskusie.
ludekbrno
Profil *
JanJanuska:
Vidím v tom obrovskou mystifikaci. Už jen tvrzení o překladu je neuvěřitelné vzhledem k rychlosti reakcí a rozsahu příspěvků. No a to, že se pokouší rozjet SEO projekt, který technicky pasuje do doby před 5-10ti lety a dnes má minimální váhu a ještě může do budoucna velmi rychle ztratit i ty poslední zbytky významu, k tomu není moc co říct. A je velmi trefná poznámka o tom, že stránky katalogu bez odkazů vedoucích na ně, budou samy mít zanedbatelnou váhu.

marco5811:
závěrečný dotaz, jak chceš zařídit, aby ty katalogy (tím myslím ale ne homepage, ale konečné podstránky s vloženými odkazy) získaly nějakou nezanedbatelnou hodnotu pageranku? To je totiž to, co rozhodne o použitelnosti nebo naprosté zbytečnosti tvé linkfarmy.
katalog365
Profil *
JanJanuska:

Díky za poklonu (budu to brat jako poklonu), i kdyz verim, ze je mnoho lidi kteri dokazou psat , odpovidat a reagovat rychleji nez ja..jo , kdyz ma nekdo problem s komunikaci, verim, ze muze mu odpoved trvat i pul dne.

Ludekbrno:

Je pekne, že jsi neduverivy. Vsak to pisou porad v novinach, ze okradli duchodkyni protoze prilis verila cizim lidem. Ale nebudeš-li schopen vstřebavat a overovat nove informace, těžko se někam posuneš dál. Co takhle se skusit podivat trosku zpatky? Co si taky třeba připustit že informace se kterymi jsi dosud pracoval mužou byt neuplne nebo zavadejici?? V tomto vlakne jsou rozdily a duvody popsany hodne podrobne a jasne... Když nechceš věřit lidem, kteří se tímto živí, věř si čemu chceš (bez urážky).

Panove, pokud rychlost prekladu a komunkace se Vám zda zavratna, nevim co si mam myslet o...no rekneme Vasi predstave o komunikacnich schopnostech :)

V každém případě v tomto roce se rovněž loučím a všechno nejlepší do dalšího roku:)
ludekbrno
Profil *
katalog365:

Přesně jak jsem čekal, místo odpovědi na konkrétní dotaz raději rozloučení a přání do nového roku :D

" Když nechceš věřit lidem, kteří se tímto živí, věř si čemu chceš (bez urážky)"

Právěže věřím :-) Tvoje smůla je, že sis nejdříve trochu nepokusil zjistit, jaké sem chodí osazenstvo a jestli je SEO náhodou úspěšně neživí. Nebo jsi měl pocit, že jsou tady jen samí laikové, kteří o SEO nic neví a posadí se na zadek z tvých rádoby odborných proslovů o další prachobyčejné linkfarmě? Opak je pravdou, je tady spousta profíků v oboru SEO a někteří i z opačné strany barikády a za dobu co sem chodím, si přeci jen vybudovali poněkud větší důvěryhodnost, než nový příchozí, o kterém 1) nikdo zdejší nic neví a zejména 2) který se pokouší opakovaně vnucovat zastaralé a nebezpečné způsoby linkbuildingu pomocí linkfarem, proti kterým vyhledávače už dlouho a docela úspěšně bojují. Proto je tvoje snaha přinejmenším dost směšná, protože technicky míří do minulosti. Usvědčujete se z toho s údajným zahraničním kolegou vlastně sami, poukázáním na Plaváčkův odkaz staršího článku. Podobné odkazové propletence v té době frčely a nikdo asi totiž nebude věřit tomu, že techniku proti které google v té době zakročil, najednou z ničeho nic začal opět tolerovat a vesele bude indexovat a přidělovat jim pagerank. Sorry, ale to fakt ne. Takže do nového roku s novou linkfarmou :-)))
katalog365
Profil *
ludekbrno:
Prosim precti si odpovedi vyse. Nebudu se dookola opakovat. Nemas-li konkretni argumenty anebo nejsi-li schopen vyvratit nase argumenty a duvody (kazdodenne overovane v praxi), prosim, neosocuj lidi, o kterych nic, ale naprosto nic nevis.

Ja jsem se za svou karieru s takovymi manazery a analytiky, kteri slibovali hory doly, jako ze co vsechno neudelaji a jak budeme v internetu videt, a tahali jenom ze mne penize, setkal uz dost. Proto uz nejakou dobu pracuji s lidmi, kteri nemluvi, ale maji vysledky. A to je ten velký rozdíl.

Koncím protože odjíždím letos pryč. Sleduji že se cele vlakno diskuse zmůžeš jenom na výsměch. No což:) Asi tě to dělá štastným.
Petr ZZZ
Profil
katalog365:
...lidi, o kterych nic, ale naprosto nic nevis
Řekl bych, žes uhodil hřebíček na hlavičku. Téměř nic tady o tobě neví nejspíš nikdo. Jediné, co vím já, je, že se snažíš propagovat odkazovou farmu na manipulaci s vyhledávači, která nejen porušuje pravidla vyhledávačů, ale nejspíš ani nebude fungovat.
DethLev
Profil
Katalog365 je nedůvěryhodný.
Podnikání není žádná sranda, nebo hra. A pokud někdo své podnikání založí na tvých katalozích, zaručíš mu úspěch? Ne!. A vůbec, proč by měl Seznam a Google baštit takovéto praktiky s jediným cílem - klamání lidí?
ludekbrno
Profil *
katalog365:
Šťastným mě to nečiní, nicméně mě to pobavilo, protože se tady zjevně odehrává pokus oživování mrtvoly už dávno uhynulých čistokrevných linkfarem, vydávajících se za hodnotné katalogy. Odpověď na svoji otázku se pokusim najít, abych tedy neobtěžoval požadavkem na opakování ;-)

P.S. jsem bez problému ochoten uznat zde veřejně, že jsem se zcela mýlil, pokud firemní zápisy (přesněji konečné podstrany, kde budou umístěny) dosáhnou v nějaké dohledné době (ať je rezerva, tak do roka) nějaké nezanedbatelné hodnoty GTPR, což je minimálně tak 3. Vzhledem k tomu, že to je jen netématický katalog bez jakékoliv přidané hodnoty ve formě kvalitnch informačních článků, bude hodnota GTPR v podstatě jediným kritériem užitné hodnoty.
DethLev
Profil
ludekbrno:
Přpouštíš, že nečistokrevné linkfarmy mají nějaký význam?
ludekbrno
Profil *
DethLev:
V případě, že by každá koncová podstránka s jednotlivou prezentací firmy a odkazem na její web dosáhla GTPR alespoň 3, pak by význam mít teoreticky měla :-) Každopádně jsem ale snad nikdy neviděl "katalog" podobného typu, který by něco takového dokázal. Obvykle to končí maximálně u GTPR 3 na homepage a většina podstran s prezentacemi zcela bez GTPR. A nepochybuju o tom, že třistapětašedesátky dopadnou naprosto stejně, tedy s nulovým významem.
DethLev
Profil
ludekbrno:
Myslím, že ten content by měl být král.
Pokud bude třeba 100 blogů se stejným obsahem, tak ten obsah je jen jeden.
ludekbrno
Profil *
DethLev:
To nepochybně ano. Ale pokud dosáhne stránka katalogu s odkazem slušný pagerank, tak mi ho i hodně předá, což mé stránce pomůže alespoň v tomto parametru. Samozřejmě ale pagerank je jen jedním z mnoha hodnotících faktorů a kvalitní obsah je důležitější. Jak jsem psal výše, tak "katalogy" podobného typu ale nemají šanci na konečné stránce s odkazem dosáhnout dobrý PR, takže je to jen teoretická možnost. Třeba nás kolegové s 365kovou linkfarmou přesvědčí, že to jde :-)
Ugo
Profil
marco5811:
Trochu mi připomínáte bývalého šéfa (rádoby seo experta) jenž se chlubil tím že za den (občas i za hodinu) dostane každou stránku na první pozici, já o SEO moc nevím, ale selský rozum skoro stačí .

1. katalogy (linkfarmy) význam mají, ovšem né takový aby někdo celej den registroval asi do 1000 takovýchto stránek - navíc toto google pozná docela dobře
2. je jasné že o marketingu a podnikání nevíte nic, jinak byste věděl, že nikdo si nekoupí reklamu tam kde není vidět a nikdo nepoleze někam kde mu to nic nedává (google má dost konkurence)
3. na tom vašem opěvovaném systému naprosto nezáleží, pod systémem si totiž nepředstavuji propojenost linků, nýbrž serverovou vrstvu

Nemohu soudit (opravdu vás neznám), ale zvláště v porovnání s oponenty zde v diskuzi mi nepřipadáte jako někdo kdo alespoň vzdáleně ví o čem mluví, podle mě jste prostě SEO šarlatán co je schopný vzít si za nic 200 tisíc za které pak rozjíždí kraviny a spamuje s nimi fóra.
« 1 2

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zajímavé čtení:
Poptávání výměny odkazů je na této diskusi nežádoucí.

Odkud se sem odkazuje


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0