Autor Zpráva
michael
Profil
Ahoj,

asi v září jsem si koupil doménu a na starou jsem vložil kód s přesměrováním přes httacces s kódem 301 - moved permanently. O 4 měsíce se dívám a Google PR mi nechal hodnotu nové stránky na jedničce a té staré stránce přidělil rank 3 (původně měla 2). Mohli by jste mi vysvětlit toto chování? Připadá mi to zcela nelogické, už jenom při tom, že sám Google tvrdí, že PG se načte při tomto kódu nové stránce.

Děkuji Vám za odpověď
helpik.JPW
Profil
michael:
přesměrováním přes httacces s kódem 301 - moved permanently
Skutečně přesměrovává?
Zaindexoval Google novou stránku (datum indexace; datum G. cache)?
Má nová stránka nějaký dobrý zpětný odkaz?
Není nová stránka na nové doméně nekvalitní (duplicita, skrytý text, ...)

Bez odkazu lze říci málo. Napište jej.
michael
Profil
stránka je www.pokemon-serial.cz. Podle Google webmastertools má 28 domén, které odkazují na mou stránku, z toho jich je asi 5-8 z webů stejného/podobného zaměření. Rank měřím na stránce ranky.cz. SRank se mi nějak pohybuje. Jeden den je tam 0 druhý zase 2 a tak dokola... Taky nevím proč...
helpik.JPW
Profil
- G. o nové stránce ví, má zaindexováno 700 stránek.
- Starou stránku jste nenapsal, ale pokud je 301 napsána správně a přesměrovává Vaše staré stránky na nové při zadání do "panel adresa", vyhledávače to zohlední zpravidla také. Zpravidla také dojede i k přesunu GPR, ale je velmi vhodné odkazy vedoucí na statou verzi také předělat. Není to ale jednoduché, jelikož ZO se většinou nacházejí v cicích správcovských rukou.
- GPR se mění tuším 2x ročně (duben, listopad)

Obecně k SR a GPR: je to spíše ukazatel množství odkazů na daný web. Pro SEO jako takové má řekl bych význam tak malý/velký, jako je důležitost tvorba odkazů. Obyčejného člověka nějaký SR nebo GPR nezajímá. Hledá např. "pokemon seriál"
michael
Profil
Myslíte si, že by problém mohl být v tom, že bývalá stránka, která přesměrovává na novou funguje pouze na půl? Po zadání adresy s WWW. předponou se přesměruje na nový web a bez předpony WWW. se napíše Chyba spojení? (původní stránka funguje pouze s předponou www). Dalo by se nějakým způsobem kontaktovat Google a třeba jim o tom říct? Nebo se těmito problémy nazabývají?
helpik.JPW
Profil
Pokud funguje starý web jako www.domena.cz a při domena.cz se vypisuje chyba (web se nenačte), bude nejspíše špatně nastaven .htaccess v rootu webu (defaultní situace je zpravidla taková, že domena s www nebo bez www nepřesměrovávají na vybranou variantu. Fungují tedy obě dvě varianty, coz vyhledávače mají jako duplicitu)

Doporučuji nastudovat Soubor .htaccess

a do htaccess přidat/nebo spíše upravit špatně napsanou podobnou část:
####### Redirect na verzi domény s www ######
RewriteEngine on
Options +FollowSymlinks
RewriteCond %{HTTP_HOST} ^pokemon-serial.cz
RewriteRule (.*) http://www.pokemon-serial.cz/$1 [R=301,QSA,L]

michael:
kontaktovat Google
Můžete zkusit:
- změnu adresy a postupovat dle doporučeného návodu: https://www.google.com/webmasters/tools/change-address?hl=cs&siteUrl=http://www.pokemon-serial.cz

Vidíte ještě někdo v něčem problém?
michael
Profil
V mém souboru .httacces mám napsané pouze toto:
ErrorDocument 404 /chyba404.html
ErrorDocument 403 /chyba403.html
ErrorDocument 500 /chyba500.html
ErrorDocument 503 /chyba503.html
php_value display_errors "off" 

redirect 301 / http://www.pokemon-serial.cz/
A co se týče změny adresy v administraci pro webmastery, tak bohužel je to jen pro kořenové domény, takže *.cz. Pokud mám chybu v souboru .httacces, tak mě prosím oprav, ale ta změna adresy bohužel asi nepůjde pomocí tohoto způsobu...
michael
Profil
Je ještě nějaká možnost, jak kontaktovat Google ČR pomocí emailové adresy? Díval jsem se na jejich forum, ale to je uzavřené...
Davex
Profil
michael:
O 4 měsíce se dívám a Google PR mi nechal hodnotu nové stránky na jedničce ...
K aktualizaci GTPR dochází jednou nebo dvakrát za rok. Nesleduji kdy k tomu došlo naposledy, ale na další si musíš počkat.

SRank se mi nějak pohybuje. Jeden den je tam 0 druhý zase 2 a tak dokola... Taky nevím proč...
Na stránce www.pokemon-serial.cz nic není a přesměrovává se na www.pokemon-serial.cz/news.php. To by mohlo nestabilitu Sranku způsobovat, ale vrácení nuly může znamenat jen nedokonalost ranky.cz. Musíš vyzkoušet víc nástrojů a porovnat vrácené hodnoty.

V mém souboru .httacces mám napsané
Jméno je špatně. Má to být v souboru .htaccess.
michael
Profil
Dnes už je na SRanku zase dvojka. A na staré stránce, už není v GPR 3, ale taky 1, tak pokud se to mění co půlrok, tak se provádí asi špatná měření... Zkusím počkat na další půlrok a jestli se nic nezmění, tak se naštvu :D, každopádně ten kontakt na google ČR asi není, co?
helpik.JPW
Profil
chtělo by to:
1/ opravit duplicity na původní staré stránce v hraccess (pokud nemáš)
- indexy
- www/bez www
2/ tvá úvodní stránka je news.php nikoliv / a tudíž to opravdu může mít na přepočty - jak napsal kolega [#9] Davex
3/ pokud nemáš na webu malware nebo nechceš preferovat www/bez www (přes GWT) - kontaktovat Google nejde
4/ SRank přímo ze seznamu: http://searchtest.seznam.cz/rank?url=www.pokemon-serial.cz
michael
Profil
1) V .htacces na staré stránce mám napsané viz. příspěvek #7.
- co přesně myslíš indexy?
- www a bez www, to je problém, prý byl vypnul loadBalancer a dosud se to nespravilo...
2) ve skutečnosti to ale znamená, že ranky jenom špatně měří, ale doopravdy je to pořát stejné číslo?
3) tak to je smůla
4) a ten to měří vždycky správně asi, že?

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zajímavé čtení:
Poptávání výměny odkazů je na této diskusi nežádoucí.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0