Autor Zpráva
tomi
Profil *
Ahojte,
vytvoril som web stránku www.moja.kozmetika.sk a začal som pracovať na SEO optimalizácii. Ak si zadám cez Mozillu do Google kľúčové slovo manufaktura tak mi zobrazí stránku na prvej strane, ale ak idem cez Chrome, Operu, Internet Explorer tak mi zobrazí stránku na piatej strane. Ako je toto možné neviete mi niekto poradiť?


Prepáčte, web je www.moja-kozmetika.sk
Keeehi
Profil
Protože google přizpůsobuje výsledky vyhledávání vaší předchozí činnosti. Příkladem budiž 2 lidé, jeden zajímající se o pejsky, druhý zajímající se o počítačové hry. Pokud ten první zadá do vyhledávače "PES", zobrazí se mu pravděpodobně mnoho stránek o pejscích. Pokud ten druhý zadá do vyhledávače "PES", google mu nejspíše nabídne stránky o hře Pro Evolution Soccer.

Takže si myslím, že každý prohlížeč je brán jako jiný člověk a proto jsou i výsledky jiné.
jenikkozak
Profil
tomi:
Nejste ve Firefoxu přihlášen k účtu Google?
ludekbrno
Profil *
Podle mě to bude opravdu přihlášením k účtu v mozille. Já když jsem přihlášen k účtu google v chrome, tak můj web vyjíždí vždy na první pozici. Reálně je při tom až na druhé straně (i dle údajů v google webmaster tools). Pro kontrolu skutečné pozice používám internet explorer, ve kterém v menu "zabezpečení" zapnu "procházení v režimu in-private", což mě vůči googlu částečně anonymizuje a výsledky jsou pak odpovídající průměrné pozici u cizích hledajících.
tomi
Profil *
Ďakujem všetkým za odpovede. K účtu Google sa naschvál nikdy neprihlasujem. Keeehi myslím si, že je to super myšlienka všeobecne čo sa týka prehliadačov, ale taktiež je to dobrá myšlienka aj pre jednotlivé prehliadače, pretože len cez Mozillu si spúšťam Google a následne zadávam kľúčové slová a tak zisťujem jednotlivé pozície web stránky na Google, cez Chrome, Operu a IE možno 5-6 krát od existencie web stránky, čo je už vyše roka a preto mi cez Mozillu zobrazuje web na prvej strane a na ostatných na piatej. Takže môže byť.
helpik.JPW
Profil
ludekbrno:
přihlášen k účtu google v chrome
Chrome je od Googlu a tam musíš vždy počítat s "důkladnějším sběrem dat od uživatele" a tím i lepší pozice. Osobně mě postačuje na pozice GWTools.

procházení v režimu in-private
FF má "anonymní příhlášení" - hádám že funguje na podobném principu jako u IE (vypnutí sušenek). Vysledky by měly být podobné. Pokud nejsou, napadla mě teorie, že pokud s IE neserfuješ, nic se neukládá a možná tak skutečně pozice, narozdíl od jiných tebou používaných browserů, jsou pravdivější.
jenikkozak
Profil
helpik.JPW:
FF má "anonymní příhlášení" - hádám že funguje na podobném principu jako u IE (vypnutí sušenek).
Příjem cookies se nevypíná (to by se uživatel skoro nikam nedostal), pouze se nevyužívají cookies z klasického režimu a ty soubory, které jsou vytvořeny v anonymním režimu, se po jeho ukončení (vypnutí nebo spadnutí; musí však spadnout celé okno, havárie záložky nestačí) smažou. (Stejně prohlížeč nakládá i s dočasnými soubory: ukládají se, ale pak mažou.) Neukládají se vložená data do formulářů a historie procházení (neoznačují se navštívené odkazy, není možné v historii najít aktuální položky).
(To jen proto, že poměrně často vidím, jak někdo uvádí, že anonymní režimy neukládají cookies.)
ludekbrno
Profil *
helpik.JPW:
Chrome je od Googlu a tam musíš vždy počítat s "důkladnějším sběrem dat od uživatele" a tím i lepší pozice

Není pravda, stačí se odhlásit od účtu google a pozice jsou shodné s IE.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zajímavé čtení:
Poptávání výměny odkazů je na této diskusi nežádoucí.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0