Autor Zpráva
sh00ter
Profil
Zdravím,

stvořil jsem stránky www.celniporadenstvi.cz a docela mě znepokojuje, že i když vyhledávači (Google, Seznam) zadám dotaz "celní poradenství" tak se stránky objeví až na 3-4 straně.

Myslíte, že má cenu už teď řešit další optimalizaci, resp. jakou? :)

Díky.
jenikkozak
Profil
sh00ter:
Myslíte, že má cenu už teď řešit další optimalizaci, resp. jakou?
Ano, optimalizaci pro lidi. Menu není zrovna příjemné. Podmenu je malinkými znaky, poloprůhledné. Dovedu si představit, že to spoustě uživatelů přináší komplikace. Změnění textu na kurzívu po najetí myši také není příliš dobrý nápad. Divně duplicitní menu orientaci na webu neusnadňuje.
ludekbrno
Profil *
sh00ter:
už teď řešit další optimalizaci

Když nevíme jak dlouho stránky existují, tak se na to nedá odpovědět :-) Jinak ale samozřejmě mají být stránky optimalizované pro návštěvníky hned od počátku a pokud se to udělá dobře, budou se líbit i vyhledávačům a celé další SEO se už může omezit jen na získávání kvalitních zpětných odkazů. Ty jsou ostatně v dnešní době naprosto rozhodující. Pokud stránka není udělaná vyloženě špatně (nepřehledná, špatná navigace, nesmyslné texty), tak už je to opravdu jenom o těch zpětných odkazech.
jenikkozak
Profil
ludekbrno:
Když nevíme jak dlouho stránky existují
Viz název tématu. :)
ludekbrno
Profil *
jenikkozak:
Pod lampou ke tma :-) Tam jsem to naprosto zazdil :-)


Pod lampou JE tma
sh00ter
Profil
No právě proto se ptám jestli to řešit :)
Nox
Profil
sh00ter:
Rozhodně, když něco není ideálně (a nedá se čekat že cokoli bude), tak to nejde hned zahodit, velká většina webů (pokud nepadnou) se neustále zlepšuje. To že je to venku je podle mě irelevantní vzhledem k dotazu - pokud chceš aby na tom byly lépe, tak je uprav
helpik.JPW
Profil
sh00ter:
Ber v úvahu, že některé změny na webu (v SEO oblasti) vyhledávače mohou vzít v potaz po více než měsíci od zhotovení (nebo úpravy) a může dojít k postupnému zlepšení/zhoršení návštěvnosti.
sh00ter
Profil
helpik.JPW:
Já vím, že jo, proto se ptám jestli to řešit. Popř. jestli na tom vidíte něco špatně už na první pohled.
ludekbrno
Profil *
sh00ter:

Upřímě, to menu mi připadá dost hrozné. Hlavně levá část, kde se položky rozbalují dokonce až přes text úvodní strany a je špatně čitelné. Mám obavu, že to může návštěvníky odrazovat. Alespoň u těch rozbalovacích položek bych místo změny typu písma nastavil, aby políčko na které najedeš myší přestalo být průhledné. Kdoví, jak to vidí vyhledávače.
sh00ter
Profil
ludekbrno:
přestalo být průhledné?
Cody
Profil
Je zhruba měsíc po termínu kdy měla být spuštěna:-)
ludekbrno
Profil *
sh00ter:

No když si najedu myší třeba na "naše služby", rozbalí se mi dolů dalších několik položek. Jejich pozadí je však průhledné a pod nimi prosvítá text úvodní strany, takže se ty položky menu špatně čtou (testuju na google chrome). Takže bych to udělal buď celkově neprůhledné, aby pod tím neprosvítal text úvodní strany a nebo alespoň vždy ta položka menu, na kterou najedu myší, aby zneprůhledněla a mohl jsem si ten řádek pořádně přečíst. Osobně taky myslím, že změna písma položky pod myší na kurzívu je v tom hlavním menu už nadbytečná, že by bohatě stačila změna pozadí, která se tam taky odehraje při najetí myší.
sh00ter
Profil
Jo takle :) rozumim, už jsem úplně zapomněl že to tam je a ani mi to nepřišlo, pro uživatele to určitě bude lepší, druhá věc je že si ale myslim že to pro robota, kterej vidí kód a na pozadí obrázek, kterej je sice částečně průhlednej, nehraje takovou roli.
Vladimír Přichystal
Profil *
Pokud chcete víc návštěvníků z vyhledávačů, pracujte na získávání zpětných odkazů. Jestli se dobře dívám, nemáte ani záznam na Firmy.cz, což je nejen dobrý zdroj návštěvníků ale i zpětných odkazů.
Dalším důležitým faktorem je obsah stránek. Rozšiřovat obsah je práce nejen dlouhodobá, ale nepřestávající. Bude vám chodit víc lidí na longtailové výrazy a pokud bude obsah opravdu zajímavý nebo někomu užitečný, budou vám přibývat i zpětné odkazy.
Určitě vám pomůže i změna popisů (description) stránek, aby zdůraznily vaše výhody. Popisy můžou obsahovat i výzvu k návštěvě stránek. Nezlepší vám to pozici, ale CTR tam, kde se dostanete do výsledků vyhledávání.
sh00ter
Profil
Teď mě ještě napadla další věc, český i anglický verze stránek, mají vždy stejnou URL, pouze vždy změním obsah $_SESSION, to by asi taky mohlo hrát roli že? O:-)
Keeehi
Profil
To by určitě mohlo hrát roli. Zaindexované budete mít pouze to, co vyhledavači předložíte. Takže jen českou nebo anglickou.
Davex
Profil
sh00ter:
pouze vždy změním obsah $_SESSION
Domnívám se, že přímo v tom problém nebude. Větší problém vidím v tom, že je výchozí jazyk stránek čeština, a protože si robot vyhledávače nepamatuje cookies, tak pro něj vedou všechny odkazy z anglické verze na tu českou.

Ten skrytý text v nadpisech, co má vystihovat obsah obrázkového loga, také nevypadá moc dobře. Raději bych zvážil jiné řešení.
sh00ter
Profil
Na zakomponování jazyku přímo do URL už pracuju.

Davex:
a nějaký lepší řešení než to vypustit a nechat jen atribut alt?

EDIT: ještě bych se poptal, myslíte, že když do adresy před mod_rewrite samozřejmě, přidám parametr lng tak že bude stačit záplata $_SESSION['lng'] = $_GET['lng'] nebo to radši neriskovat?

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zajímavé čtení:
Poptávání výměny odkazů je na této diskusi nežádoucí.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0