Autor Zpráva
Menci
Profil *
Můj poskytovatel nabízí zřízení Aliasu, tedy:

"Vlastníte-li domény nazev1.cz a nazev2.com a Vaši zákazníci vepíší do internetového prohlížeče kteroukoliv z těchto adres, zobrazí se hlavní stránka Vaší www prezentace."

Neberou to pak vyhledávače jako duplicidní odkaz a jeden (vždy jiný) zahodí a tím se vlastně sníží pagerank mé www.prezentace a také i pořadí ve vyhledávači a katalogu?
Petra
Profil
Ne, pokud je to alias, obsah se zobrazuje pouze na jedné doméně.
Kajman
Profil *
Pokud to bude na obou doménách, pak půjde o duplicitní obsah.

Pokud jsou stránky vícejazyčné, tak bych pro anglickou verzi použil nazev2.com a pro českou nazev1.cz se vzájemným prolinkováním (případně alespoň přesměrováním).
Menci
Profil *
Takže můj Poskytovatel mně vlastně nabízí zřízení další domény (za cca 900,-Kč, kterou ale mohu nechat prázdnou) a tím úsporu místa na disku (že obsah webu tam bude jen 1x). Výhoda pro mne (za 900,- ročně) je ta, že když si někdo splete cz a com, tak že mně přesto najde?
Chápu to správně?
Kajman
Profil *
Budete mít k dispozici prostě dvě domény. Většinou se to používá právě k přesměrování z com na cz, ale osobně si myslím, že anglické stránky na doméně .com mohou být výše, než ty samé na doméně .cz, pokud se to hledá v anglickém prostředí na googlu. A pro češtinu, pak právě naopak.

A někteří si kupují domény jen kvůli tomu, aby je neměl někdo jiný (překlepy a pod).
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0