Autor Zpráva
Fii
Profil *
Dobrý den,
jsem autorem webu www.psc.xf.cz, kód je validní, získal jsem i nějaké zpětné odkazy a snažil se zoptinmalizovat indexovou stránku na výraz ,,psč měst a obcí,, . Prosím o jakoukoliv radu, jak dosáhnout na seznamu vyšší pozice.
Děkuji.
Davex
Profil
Fii:
Prosím o jakoukoliv radu, jak dosáhnout na seznamu vyšší pozice.
Smazáním všech odkazů na partnery, psaním bezchybnou češtinou a získáním více zpětných odkazů.
ludekbrno
Profil *
Fii:
Jsi opravdu jistý, že někdo bude zadávat do vyhledávače frázi "PSČ měst a obcí"? Ty to tak děláš? Já osobně když hledám PSČ, tak do vyhledávače zadám buď "PSČ" nebo "PSČ xxx", jde xxx je obec, jejíž PSČ hledám nebo naopak xxx je číslo, ke kterému.potřebuji jajít obec. Podle mě optimalizuješ na frázi, kterou nikdo nehledá. Nejspíš se na ni dostaneš na dobrou pozici ve vyhledávání, ale návštěvy žádné chodit nebudou.

Jinak naprosto rozhodující je kvalita a množství zpětných odkazů a jejich anchor text.

Jo a jak doporučoval kolega, vyhaž tu hromadu netématických odkazů ze stránky partneři, protože ti nic nepřinesou a naopak výrazně zvyšují riziko penalizace tvého webu. Stačí aby některý z webů na které odkazuješ porušil podmínky google a máš velký problém. Dostaneš penalizaci nebo rovnou ban a budeš se toho jen velmi těžkou a zdlouhavě zbavovat. Proč tam vlastně ty odkazy máš? Návštěvníkům tvého webu nepomůžou a tobě ve vyhledávačích taky ne.
Fii
Profil *
Děkuji za Vaše připomínky,
Ludekbrno: tuto frázi hledá na seznamu průměrně 1300 lidí denně. Nějak tomu nerozumím s odkazy na partnerské stránce, přece já odkazuji na ně a oni ze svých partnerských sekcí zpět na mě, tak to nějaký přínos, byť třeba malý má. Těžko budu shánět odkazy z konkurenčních webů, nebo co si o tom myslíte? :)
ludekbrno
Profil *
Fii:
Smysl by to mělo, kdyby to byly odkazy tematické. Navíc jak jsem psal výše, riskuješ tím nezaviněnou penalizaci. Stačí, aby si některý z těch "partnerů" chtěl pomoci nějakou nepovolenou technikou SEO a máš průšvih. Dostaneš penalizaci nebo ban za to, že odkazuješ na závadný web.
Fii
Profil *
Aha, tak o tom jsem nevěděl. Nemáte nějaký tip na dobrý portál, kde se dobře vyměňují odkazy?
ludekbrno
Profil *
Fii:
Obecně bych se neorientoval na výměnu odkazů, ale spíš na jednosměrné odkazy na tvůj web. Systémy výměny odkazů taky zrovna moc nefungují, protože vyhledávače velmi snadno takto poznají, že se jedná o nepřirozený odkazy typu "já na bráchu / brácha na mě" a to tím spíš, že se nejedná o odkaz z textu, ale samostatné stránky, kde není nic jiného, než právě jen odkazy. Takže váha takových odkazů se limitně blíží nule. To už je určitě užitečnějších pár odkazů ze známějších katalogů, ale opět jen těch, kteté nevyžadují, abys za umístění odkazu dal zase ty odkaz na něj. Klasická výměna odkazů je dnes už je zbytečná práce a smysl má jen tehdy, pokud je takový odkaz užitečný na obou stranách pro návštěvníky, kteří budou přes ně přicházet na tvůj web. Dělat to jen pro zlepšení pozic dnes už nemá význam.
Fii
Profil *
Dobrá, mockrát děkuji za rady. :)
Mautinek
Profil
Pro začátek můžeš třeba lépe udělat meta description. Díval ses kolik podstránek mají vyhledávače zaindexovaných? Seznam jen homepage. Google je na tom o něco lépe. Proč máš na všech stránkách duplicitní text (tj. stejný jako na homepage)?
Michal Kokeš
Profil
Osobně bych provedl změny na stránkce: nevím kde jsi zjistil,že je kód validní,ale podle mně není http://validator.w3.org/check?uri=http://www.psc.xf.cz/
ale existuje plno nástrojů,které říkají kraviny...Každopádně bych se zaměřil na jednoduchou úpravu,která by mohla pomoci:
1.informace pro roboty,jednoduchý robots.txt
2.CSS styly dát externě
3.I když nadpis 1.úrovně asi stačí,dal bych i nadpis 2. a 3.úrovně,určitě neuškodí
4.sitemap neexistuje,určitě ulehčí robotům práci
...osobně také bych dal přednost pouze PSČ,určitě by mě nenapadlo měst a obcí...všechny tyto maličkosti,by ti mohli pomoci v lepším sranku apod.,také bych řekl,že máš málo textu na "obcí" a "měst" o nadpisech ani nemluvim,ty nejsou...také tam máš asi 19X PSC,ale zase neni nadpis a malo v textu,takze optimalizace nevim...
ale samozřejmě každý může mít jiný názor než mam já,přeji hodně úspěchů
ludekbrno
Profil *
Michal Kokeš:
Předpokládám, že ty bláboly jsi vyčetl z nějakého SEO-matu ;) Přesně takové seznamy "důležitých" věcí z nich padají.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zajímavé čtení:
Poptávání výměny odkazů je na této diskusi nežádoucí.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0